Web: Test osobnosti podruhé + IQ test

Již podruhé přináším „recenzi“ na test osobnosti, který je tentokráte v rámci stejného webu doplněn i o IQ test pro všechny věkové skupiny. První test obsahuje 40 otázek rozdělených po 20 na silné a slabé stránky a úkolem je vybrat jednu z nabízených odpovědí a druhý se skládá z 60 otázek mající za úkol prozkoumat výši vašeho IQ.

Tak jsem zase jednou večer brouzdal včera internetem a nenapadlo mě nic rozumnějšího než si v 23:00 udělat IQ test. A proč zrovna IQ test? Protože jsme v tento den na toto téma doma narazili, resp. jsem se dozvěděl, že jedna má kamarádka prohlásila, že jsem chytrý :-). No vzhledem k tomu, že jsem svým způsobem i skromný člověk, rozhodl jsem se tuto teorii prověřit v praxi právě na IQ testu a začnu tedy ním. A ještě poznámka kde že to vůbec vše najdeme? Tak tedy na adrese www.brno-online.cz/bol/testy.pl

Testujeme si IQ – génius či opice?
Při pohledu na číslo 60 otázek jsem ani nedoufal, že tento test udělám, ale kupodivu šly první otázky velmi svižně a bez nějakého většího přemýšlení. V úvodu testu se píše:
Máte před sebou jeden z nejspolehlivějších testů inteligence, který byl poprvé použit během II. světové války při třídění zájemců o vojenskou službu. Pro vysokou spolehlivost, přesnost a jednoduchost se brzy rozšířil po celém světě a uplatňuje se dodnes. Tento test měří především vrozenou inteligenci a výsledný IQ je málo ovlivněn schopnostmi a dovednostmi, které jsme si osvojili výchovou a vzděláním. Test je určen všem věkovým skupinám a je upraven do podoby obrázků, aby jej mohly řešit i děti.

Pokud to mohou zvládnout i děti tak já zajisté taky a to už jsem pokračoval další a další otázkou. Postupně jsem tak odpověděl na všechny otázky, vyjma jediné s číslem 56. Přikládám i obrázek oné otázky, abyste si také mohli namáhat své mozkové závity :-). Nějakou delší dobu než u ostatních otázek jsem na tuhle otázku něco před půlnocí koukal a nakonec se rozhodl, že ji raději přeskočím. Po zodpovězení všech otázek mě čekalo vyhodnocení výsledků a velice příjemné a nečekané překvapení. Ze všech 59 otázek na které jsem odpověděl jsem chyboval pouze jednou a v součtu s vynechanou otázkou jsem tak dosáhl IQ 131, což není nikterak si myslím špatné číslo. Nemám ale zatím s čím porovnat a navíc se mi zdálo zláštní, že test nebyl nijak časově omezen, jelikož pak by člověk mohl začít vcelku slušně pod rouškou stresu chybovat.
Mohu tak žít s vědomím, že snad nemám IQ houpacího koně – a úspěšné absolvování základní, střední a nakonec i vysoké školy nebylo pouze omylem kantorů a profesorů. Malá odbočka: snažil jsem se jen tak pro zajímavost najít jaká že hodnota se vlastně pod tímto označením „houpací kůň“ skrývá, leč internet mlčí a tak to lze brát pouze jen jako slovní hříčku a zřejmě konkrétní hodnotu pod tímto nehledejme.

Test osobnosti podruhé – potvrdí se předchozí zjištění?
Druhý test jsem dělal spíše víceméně ze dvou důvodů. Prvním byla zvědavost, zda budou výsledky podobné jako v případě předchozího testu osobnosti, který jsem absolovoval před několika dny, a druhým důvodem fakt, že oba tyto testu byly prostě hned vedle sebe, na stejném webu, tak proč jej také nezkusit. U testu pak byla definice: Seznamte se se základními rysy své osobnosti, které před pětadvaceti stoletími objevil Hippokrates – jste sangvinik, melancholik, cholerik nebo flegmatik? Nikdo není stoprocentně nositelem jen jednoho z těchto rysů – výsledek testu vám odhalí vaše hlavní silné a slabé stránky.
Čekalo na mě 40 otázek rozdělených na silné a slabé stránky. U každé otázky, představující jeden řádek, pak byly uvedeny čtyři rozdílné odpovědi, z nichž jsem si měl vybrat tu, která mě vystihuje nejvíce. V případě, že některým definicím neporozumíte, máte k dispozici nápovědu ke všem použitým termínům. A cože mi vyšlo? Že jsem kombinací zejména sangvinika (37,5%) a cholerika (35%), což v mnoha směrem odpovídá i předchozímu testu.

Závěr ?
Pokud má být nějaký, pak IQ test mě velice příjemně překvapil a je jen otázka, zda-li nebyl až příliš jednoduchý. Na druhou stranu člověk by si měl věřit a takový výsledek jistě sebedůvěře jen prospívá. Druhý test osobnosti byl pak jen potvrzením toho předchozího a skutečně nějaké závislosti zřejmě existují. Všem doporučuji si oba testy udělat, člověk neví kdy se můžou nabité zkušenosti hodit. Já například tento test osobnosti absolvoval při pohovoru do České pojišťovny a přeci jen je lepší, když člověk ví „do čeho jde“ – tím ale nechci neznačovat, že by měl záměrně odpovídat nepravdivě a takticky. Ona by ta jeho pravá osobnost stejně časem vyplnynula na povrh, že?

21 komentářů u „Web: Test osobnosti podruhé + IQ test“

 1. Takže IQ máme stejný, ale osobnost jsem jiná… 🙂 (prý flegmatik 35 a sangivnik 30) jinak díky za odkaz, já jen, aby jsi věděl, že tu máš zpětnou vazbu, když už Ti tu teď aby nemůže komentovat. 😀

 2. [1] děkuji mnohokráte… zpětnou vazbu jsem již opravdu postrádal a přeci jen nepřítomnost nejvíce aktivního čtenáře, lze rázem poznat 🙂 … ostatní zřejmě zatím většinou nedostali odvahu či důvod komentovat, což je škoda 😉

 3. [2] myslím, že aktivních čtenářů máš víc, ale aktivních přispivatelů holt moc není.. a ten jeden, největší si zrovna lyžuje někde na vrcholcích italských Alp… nebo se balí (podle skypu se teda balí celý týden na hory, ale já mu už nevěřím 😀 )

 4. zkus si udelat Eysenkův test (moje IQ v tomto testu 162, 2 chyby) IQ na http://emur.org/iq/iq.htm jetli to nepujde, tak na seznamu zadej iq a tam jej nekde najdes. Potom napis test naroda.. a tam si najdi test, ktery byl v TV Nova pred 3 lety. 131 je pekne.. nevim nakolik ten test je presny… me udelal odhad na 135… vsechny dobre… ale jinak ja mam 148 od psychologu a od mensy 154 …. vysoka zadna… prozatim 🙂

  Urci tedy podle sum… jaky mam intelekt

 5. Kdybych si delal nekde oficialni IQ test, tak bych se tak strasne bal ostudy, ze bych dopadl katastrofalne.. No pokud si dobre pamatuji, prumer lezi nekde mezi 90-100, cili to je velmi vysoke cislo a od 115 se mluvi o jasnych predpokladech k VS studiu. Test naroda mi vysel na 136, ale jine testy me zase hodily nekam na 125, takze si tim opravdu nelamu hlavu. Ja vim, ze jsem idiot a cislo k tomu nepotrebuji 😀 :D….

 6. BTW obrazkove testy se daji nacvicit.. Nejhrosi jsou takove ty cislene – dopln cislo v rade; na to ja jsem naprosty idiot…

 7. U testu pak byla definice: Seznamte se se základními rysy své osobnosti, které před pětadvaceti stoletími objevil Hippokrates – jste sangvinik, melancholik, cholerik nebo flegmatik? Nikdo není stoprocentně nositelem jen jednoho z těchto rysů – výsledek testu vám odhalí vaše hlavní silné a slabé stránky.

  Příteli, to nebyl Hipokrates, ale Galén.

 8. Taky jsem si zkoušel udělat tento test,sice mi to trvalo trochu déle,než by mělo,ale vysledek jsem nečekal,Moje IQ je 141 a je mi 14 roků, jsem na 32%melancholik ,poslední otázka fakt těžká,ale nakonec se i ta povedla,si neumíte představit tu radost

 9. jo ,spravna odpoved jsou doplnit to kostkou s třemi teckami,kostek s hodnou 5 jsou ctyri, s hodnou 4 jich je tři a dal…

 10. Je fakt, že když v IQ testu vyjde slušný výsledek, potěší to. U těch testů za placenou sms je otázka, zda nenadhodnocují, aby potěšily zákazníka a ten je pak doporučil dál… Sám jsem našel zajímavé psychologické testy na http://www.psychotesty.psyx.cz,… jsou tam profesionálně se tvářící testy osobnosti a stojí za vyzkoušení.

 11. Je fakt, že když v IQ testu vyjde slušný výsledek, potěší to. U těch testů za placenou sms je otázka, zda nenadhodnocují, aby potěšily zákazníka a ten je pak doporučil dál… Sám jsem našel zajímavé psychologické testy na http://www.psychotesty.psyx.cz,…… jsou tam profesionálně se tvářící testy osobnosti a stojí za vyzkoušení.

 12. Řešení je 3ka. Je to docela jednoduchá otázka na základě "sjednocení", nebo nevím, jak to říct :)když jsou v 1+2 obrázku obě tečky na určitém místě, v dalším už ta tečka nebude. Když jsou v 1+2 na jiném místě, tak jsou v dalším sečtené a jsou tam obě. Funguje zleva doprava v řadách, zhora dolů ve sloupcích. Počet teček jako 3,4,5 bych v tom nehledala, nemusí to vycházet vždycky (např ve výsledcích by mohly být další 3 možnosti se 3 tečkama.

 13. Tak pozor.. test který tady uvádí v posledním komentáři Aritas není zdarma, ale za 69 Kč… čili pokud nechcete platit a chcete znát výsledek tak s tímto testem neztrácejte čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..