Miranda IM: TV program – plugin mTV

Je to už dvě léta co jsem napsal, jak se ukázalo, populární článek „Miranda a její pluginy“, který od té doby přečetlo téměř 10tis. lidí. V jednom komentáři se objevil problém s pluginem mTV a já se ho dnes rozhodl vyřešit a povedlo se!

Nejprve pár řádků k motivaci proč se vůbec po podobném rozšíření (pluginu) poohlížet? Základní důvody mohou být dva. Jednak chceme mít rychlý přístup k TV programu bez nutnosti spouštět webový prohlížeč a dalším důvodem může být možnost časového upozornění na začátek našeho oblíbeného pořadu, seriálu či filmu. Proč tedy nevyužít právě Mirandu, samozřejmě pokud ji používáme, a pomocí rozšíření mTV tuto funkcionalitu umožnit.

Máme Mirandu a co dále potřebujeme?
O vše potřebné se z programové části postarají dvě rozšíření.

 • mTV – původní plugin z roku 2006 polského autora Krzysztofa Przybyła, který je základem a jádrem všeho okolo televizního programu. Stará se na jedné straně o připojení k vzdáleným serverům ze kterých v zadaných intervalech požadovaná data stahuje a na druhé také o uživatelské rozhraní pomocí kterého získaný program nabídne nám, jakožto uživatelům Mirandy.
 • mTV Helper – rozšiřující nebo by se také dalo říct podpůrný plugin českého autora yaho, který řeší jeden ze základních problému původního pluginu a to uložení názvu vzdálených serverů s programem přímo v dll knihovně rozšíření. V českém prostředí se tento problém konkrétně týká server sms.cz, který měl v dobách tvorby původního pluginu mTV program umístěn na adrese 365dni.sms.cz, ale nyní je na adrese tv.sms.cz. Nový plugin mTV Helper umí prostřednictvím nového dialogu přidat TV program, který se zjišťuje i z této nové adresy.
 • ikonky proto_mtv – rozšířující ikonky pro TV program. Tyto ikonky nejsou přímo nutné pro správnou funkci TV programu, ale umožní nám vizuálně jednotlivé položky TV programu rozlišit od klasických kontaktů v seznamu kontaktů.

Instalace TV programu do Mirandy
Instalace výše uvedených pluginů je velice jednoduchá a nevymyká se nikterak instalaci jakýchkoliv jiných klasických pluginů pro Mirandu. Oba pluginy si tedy stačí stáhnout z internetu na disk a rozbalit do adresáře plugin naší instalace Mirandy. Volitelně si můžeme stáhnout i speciální TV ikonky, které uložíme do adresáře Icons.

Konfigurace TV programu
Při prvním spuštění Mirandy po instalaci pluginů budeme muset změnit výchozí nastavení pro vzdálený server, z kterého se má získavat program. Toto provedeme v menu „Options“ volba „Plugins->mTV“ záložka „General“ položka „Download program for newly added channels from“ a vybereme původní server 365dni.sms.cz. Dále si můžeme nastavit interval, jak často se program bude aktualizovat – volba „Update check every“ v sekundách – a dobu pro kterou chceme program získat dopředu – volba „Download data for“ ve dnech. Na další záložce „Look & feel“ si můžeme zvolit vzhled přehledu programu.

Přidáváme jednotlivé TV stanice

Jednotlivé TV stanice jsou v Mirandě jakožto položka v seznamu kontaktů. Každou stanici, pro kterou nás bude zajímat TV program tak musíme postupně přidat pomocí volby v hlavním menu „Add new channel“. Zobrazí se nám dialog s dvěmi možnostmi. První se nám nabízí seznam dostupných TV stanic a v druhém řádku skupina seznamu kontaktů do které chceme TV stanici přidat. Vybereme si tedy z obou seznamů a stisknutím „Add“ nám do seznamu kontaktů přibude nová položka, která by se zanedlouho měla přepnout do stavu Online. Doporučuji si založit v seznamu kontaktů pro TV program založit novou skupinu.

Používáme nové možnosti TV programu Mirandy
Po všech předchozích krocích bychom měli mít v Mirandě vše okolo TV programu nastavené a můžeme začít naplno využívat možnost tohoto rozšíření, které nám nabízí zejména následující funkce:

 • zobrazení aktuálního programu TV stanice – pokud máme v Mirandě nainstalován plugin Tipper nebo mToolTip, můžeme při najetí myší v seznamu kontaktů nad konkrétní stanici vidět ve „Status Message“ aktuální běžící program (je potřeba mít v nastavení mTV záložce „General“ zatrhlou volbu „Show current TV program as status msg“). Další možností zjištění aktuálního programu je dvojitý klik na příslušnou stanici, kdy se nám ukáže celý program aktuálního dne s vyznačením již proběhlých, budoucích programů a právě běžícího programu. Poslední možností je zapnutí tzv. „second line“ v seznamu kontaktů (v případě že používáme plugin „Modern Contact List“) a zatrhnutí zobrazování „away message“ na tomto řádku.
 • zobrazení aktuálního programu všech TV stanic v našem seznamu – v hlavní menu zvolíme volbu „TV review“ a bezprostředně vidíme přehled všech aktuálně běžících programů.
 • zobrazení programu TV stanice daného dne nebo dnů následujících – máme dvě možnosti. Buďto si zobrazíme pouze program konkrétní stanice dvojklikem v seznamu kontaktů, nebo si zobrazíme dialog „TV review“, kde se můžeme mezi jednotlivými stanicemi a dny přepínat.
 • přidání upozornění na program – opět máme dvě možnosti, viz. předchozí bod. Konkrétní program přidáme do seznamu k upozornění zatržením zatrhávajícího rámečku (checkboxu) u pořadu.
 • zobrazení seznamu naplánovaných upozornění na programy – pomocí hlavního menu a volby „TV review“ vybereme volbu „Sheduled shows“.

Soubory ke stažení
archív obsahující mTV, mTV Helper a ikonky pro TV

Miranda ICQ tentokráte po roce – kam se vývoj posunul

Doba se mění, člověk stárne a nemůže být pořád navrcholu má-li zůstat odborníkem zejména v IT musí tomu obětovat spoustu času. A tak se stalo, že již zdaleka nemám takový přehled o Mirandě jako před rokem.

První důležitou změnou související se zakázáním protokolu ICQ v práci je fakt, že jsem od té doby přestal ICQ téměř používat. Jednak mě systém pomoci transportních můstků Jabberu nenadchl, zejména kvůli chybějícími stavu invisible a také protože už v práci nebylo tolik času vykecávat. Zárvoeň nastalo poměrné dlouhé – zhruba půlroční obddobí, kdy jsem navíc neměl internet doma. Díky těmto okolnostem se má Miranda nyní momentálně docela radikálně změnila. Jak tedy vypadá a z čeho se skládá?

 • Miranda IM version 0.7.0 alpha build #35 Unicode – toto je samotné jádro bez kterého by to nešlo. Po roce došlo k nekolika sloučením dříve samostatných pluginů, které jsou nyní součástí přímo jádra a systémem správy rozšiřujících pluginů. Zároveň je jádro již plně přizpůsobeno kódování Unicode. Dalším změnou je náhrada databáze ukládání konktatků rychlejší dbx_mmap.
 • AVS 0.1.3.2 (Avatar service) & AdvAImg 0.0.1.0 (Miranda images services) – pluginy sloužicí k podpora avatarů, tedy obrázků u uživatelů
 • Modern Contact List 0.7.34.26 – stále již velmi dlouhou dobu jsem věrný tomuto pluginu starající se o zobrazování seznamu kontaktů. Obsahuje plnou podporu rozšířených statusů (ICQ) i avatarů a existuje na něj obrovské množství skinů, přičemž již ten výchozí je velice povedený.
 • Miranda nmap database driver 0.7.4.0 – plugin starající se o ukládání seznamu kontaktů a veškerého nastavení do datového souboru uživatele. Tento je náhradou předešlého db3x.
 • History++ 1.0.5.116 – bez totoho pluginu si nedokážu ani představit prohledávat starší zprávy. Je opravdu přehledný a dle mého názoru už na něm snad ani není co zlepšovat

 • IcqOscarJ Protocol 0.3.10.5 – plugin starající se o přihlašování a komunikaci prostřednictvím ICQ protokolu.
 • IEView 1.0.9.10 – vylepšení okna s přijatými zprávami a okna kam se zprávy píšou, podporuje pak např. animované smajlíky.
 • MSN 0.7.1.1 – plugin starající se o přihlašování a komunikaci prostřednictvím ICQ protokolu.
 • mToolTip 0.0.1.6 – rozšíření způsobující tzn „tooltip“ při najetí myší nad kontakt obsahující uživatelsky definované informace, např. jméno, datum přihlášení, ICQ klienta apod.
 • SmileyAdd 0.1.12.10 – podpora smajlíků na různých místech, např. pro okno se zprávami a nebo i v seznamu kontaktů.
 • tabSRMsqW 1.1.1.2 – velice důležitý plugin starající se o „chatové“ okýnka. Má podporu více záložek, tzn. v jednom okně můžete mít otevřeno více rozhovorů. Je to to nejlepší co můžete mít.
 • Variables 0.2.2.34 – podpora dynamických proměnných pro texty ostatních pluginů. Např. ve statusech atp.
 • Version Information 1.4.2.3 – plugin zapisující seznam pluginů do textového souboru, který je pak možno použít např. pro upload na www.miranda-vi.org
 • Yahoo 0.7.0.1 – plugin starající se o přihlašování a komunikaci prostřednictvím protokolu Yahoo.

Stále tak platí, že mám nad svou mirandou plný dohled, tj. vím co který plugin dělá. Radikálně jsem však omezil jejich množství na opravdové použitelné minimum, které mi vyhovuje. Doba přeplácanosti je ta tam.

Pokud bude mít někdo však nějaký dotaz, tak se určitě pokusím rád odpovědět. Jen ještě jedna změna. Začal jsem používat originální mirandu bez překladu, tzn. rady do počeštěné mirandy budou složitější.

Průběžně stále aktualizuji seznam mých pluginů (zejména verzí) na internetu, který můžete nalézt na adrese knutik.miranda-vi.org

SW: Komunikujeme prostřednictvím Mirandy, aneb co se udělo za 4 měsíce

Ano, je to už 4 měsíce co jsem sepsal svůj poslední článeček o tomto z mého pohledu naprosto bezvadném prográmku pro instant messaging. A cože se od této doby na poli Mirandy událo se pokusím shrnou v tomto článku.

Stal jsem se Miranda Guru ?
Nejvíce mě těší, že se mi za dobu oné 1/3 roku podařilo opět přesvědčit nějaké další uživatele k přechodu na Mirandu a že jich nebylo málo. Vzhledem k mým opravdu již bohatým zkušenostem jsem se tak mohl doufám právem jmenovat do role Miranda Guru, což sebou nese i nemalé množství dotazů od méně protřelých uživatelů tohoto kecátka. Až na malé vyjímky se mi však zatím daří poradit s problémy ať už bleskurychlou odpovědí a nebo postupným zjišťováním důvodu “závady”. Svou Mirandu jsem za ono období “vytunil” opravdu snad již k dokonalosti a zbavil všech nepotřebných pluginů.

Cože tedy používám, aneb vznikl nový web, který to vše prozradí
Několik týdnů zpět – již si nepamatuji kolik přesně, ale není to nikterak podstatné – se na českém internetu objevil nový web s prapodivnou adresou https://vi.cass.cz/. Jeho obsah se stále vyvíjí, ale hlavní záměr je určen, tj. zhromažďovat na jednom místě informace o použitých pluginech Mirandy jednotlivých uživatelů Mirandy a umožňovat uživatelům mezi sebou tyto pluginy porovnávat, ať už globálně a nebo pouze s konkrétním jiným uživatelem. Jako určitý bonus je u každého uživatele uveden jeho profil s osobními informaci, z nichž jsou tuším všechny nepovinné a záleží tak na každém jak velice touží se prezentovat. Jsem tak částečně ušetřen sestavování článků se seznamem pluginů, jelikož již mi stačí odkázat na tento web. Co však zde chybí pro začínající uživatele je nějaký popis co který plugin umí. Aktualizace údajů o vaší Mirandě se provádí pomocí generování souboru s verzemi pluginů, který lze vygenerovat přímo z Mirandy v případě že disponujete pluginem VersionInfo, načež tento soubor stačí uploadovat prostřednictvím webového rozhraní onoho webu.

Stále nové a nové verze…
Vývoj Mirandy – a tím myslím jak samotného jádra, tak i jednotlivých pluginů – se ani během letních měsíců příliš nezastavil a nové verze přicházejí téměř denně. Samotná Miranda (jádro) se posunula do verze 0.5, což může vypadat jako malý posun, nicméně vzhledem k číslování je tento posun zásadní. Mezi nejvýznamnější změny patří plná podpora kódování Unicode napříč programem – pro lepší multijazykovou podporu, podporu rozšířených statusů jako v ICQ5 (vyžaduje seznam kontaktů clist_mw, clist_nicer a nebo clist_modern), odmítnutí autorizace (odstranění ze seznamu kontaktů jiného človíčka), vylepšení stability a další větší či menší drobnosti. Zásadní změny doznala také samotná knihovna protokolu ICQ, kterážto ve verzi 0.3.7.0 přínáší oddělení ikon rozšířeného statusu do samostatné knihovny, lepší podporu rozšířených statusů, lepší podporu přenosů souborů a další. Posledními pluginy o kterých se zmíním je History++, který doznal neskutečného pokroku a stává se geniální historií a také tabSRMSG, který dospěl konečně do verze 1.X – opět největší změnou je plná podpora Unicode kódování.

A co bude dál?
Těžko říci. Miranda je vyvíjena neskutečným množstvím nadšenců, i když i zde existuje určitá elita, která má nastarosti ty nejdůležitější pluginy, a tak nexistuje žádný oficiální „Road map“ (výhled do budoucnosti) s připravovanými funkcemi. Tyto „To Do“ (co zbývá udělat) jsou tak většinou jen občas přiloženy u samotných pluginů. Nicméně léto se nám posunulo za svou polovinu a s příchodem září lze očekávat, že spousta vývojářů opět zasedne za své stroje a množství nových verzí se tak opět ještě o něco zvýší.

Shrnutí na závěr

Uplynulé 4 měsíce byly nemálo bouřlivé jako kterékoliv bouřlivé. Ve svém okolí pozoruji čím dál častější „nasazení“ Mirandy, což mě velice těší. Ať už jste nebo ještě nejste uživateli doporučuji každopádně nyní vyzkoušet poslední verzi 0.5 a protokol ICQ 0.3.7.0 je téměř nutností ,vzhledem k úpravám přímo na ICQ serveru. Inspiraci jaký plugin použít lze pak nalézt buď v mém předchozím článku na tomto blogu a nebo v seznamu pluginů na výše uvedeném novém webu. A na úplný závěr si dovolím určité shnutí klíčových vlastností Mirandy:
– není potřeba instalovat, všechny „osobní“ informace jsou umístěny v datovém souboru
– malá velikost samotného programu a obvykle menší paměťové nároky než klasické ICQ5
– podpora protokolu ICQ, MSN, Yahoo, Skype a dalších prostřednictvím tzv. pluginů
– ICQ: podpora avatarů (obrázků uživatelů), rozšířených statusů, seznamu kontaktů i skupin na serveru a přenosu souborů (zatím spolehlivě pouze mezi dvěmi klienty Mirandy)
– možnost sledovat televizní program, předpověď počasí a nebo RSS zprávy přímo v seznamu kontaktů
– obrovské možnosti „přemalování“ klienta prostřednictvím tzv. skinů, možnosti nastavit ikony vč. rozšířených statusů, možnost vlastních smajlíků (i animovaných)
– a další vlastnosti skrývajících se v obrovských možnostech nastavení téměř každé maličkosti…

A ještě jeden bonus na závěr
Jako třešničku na dortu si nechávám zveřejnění seznamu TOP 5 lidí, kteří mě nejvíce zaměstnávají během pracovní doby a já jím tímto opravdu děkuji – a myslím to upřímně – že mi zpříjemňují pracovní dny. Vzhledem k tomu, že jsem v práci právě 4 měsíce, je tato statistika za ono období o kterém píši.

Sw: Miranda a její pluginy – kompletní přehled co používám

Jelikož se velmi často množí dotazy, které pluginy používám, co je k čemu dobré a je zřejmé, že ne všichni mohou a také i mnohdy nechtějí, mít kompletní přehled o pluginech rozšiřující v mnoha směrech Mirandu. A jelikož toto je jedna z hlavních výhod Mirandy, oproti ostatním ICQ klientům, rozhodl jsem se zpracovat přehled všech mých aktivních pluginů včetně jejich stručného popisu.

Jelikož udělat tento seznam nebylo na pár minut, budu ho postupně ještě rozšiřovat o další údaje s tím, že seznam pluginů je již kompletní a přibydou obrázky a odkazy na stažení.

Ke screenshotům jsem „zneužil“ Abyho, který laskavě souhlasil s použitím jeho údajů, jakožto ilustrativních – pravda ptal jsem se ho až po zveřejnění, ale i tak jsem uspěl.

Miranda IM version 0.4.3 alpha build #49 Unicode

Tvoří samotné jádro programu. Stará se o vzájemnou spolupráci ostatních pluginů bez nichž je defakto úplně k ničemu. Používám verzi Unicode a vývojovou větev, která je již dostačně stabilní pro normální provoz.
Odkaz: blog.miranda-im.org/

AutoShutdown (Unicode) 1.3.0.2 [autoshutdownW.dll]

Plugin sloužící pro automatické vyvolání akce po uplynutí určitého zadaného časového úseku, v zadaný čas, po obdržení speciální zprávy, při všech uživatelích offline a poslední možností je po příjmu všech souborů. Mezi podporovanými akcemi, které mohou nastat jsou následující: vypnutí počítače, ukončení Mirandy, nastavení Offline, odhlášení uživatele a restart počítače.
Odkaz: addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=1086

Modern Contact List (UNICODE) 0.4.1.24 [clist_modern.dll]

Plugin zobrazující seznam kontaktů včetně podpory skupiny (i zanořujících se). Obsahuje podporu skinů (lze zcela měnit vzhled okna pomocí předem definovaných šablon), zobrazování rozšířených statusů, avatarů (v případě, že má kontakt u sebe vyplněn dokáže zobrazit v seznamu jeho fotografii), informací o stavu na druhém řádku v seznamu kontaktů (můžete vidět away a rozšířené status hlášky přímo v seznamu, resp. jejich prvních X znaků) a spousty dalších vymožeností.
Odkaz: addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=2103

Contact Visibility 0.1.0.0 [contactvisibility.dll]

Plugin umožňuje jednoduše přímo z menu vyvolané pravým tlačítkem na kontaktu nastavit, zda vás má dotyčná osoba vidět vždy a nebo naopak nikdy.

Miranda database driver 0.5.1.0 [dbx_3x.dll]

Plugin starající se o ukládání kontaktů, zpráv a nastavení do datového souboru vašeho profilu

HistoryStats 0.1.1.0 [historystats.dll]

Plugin generující html statistiku dle historie zpráv ve vašem profilu.
Odkaz: addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=2535

Change User Details 0.3.3.0 [changeinfo.dll]

Plugin umožňující měnit vaše ICQ údaje a synchronizovat je na ICQ server přímo v Mirandě.
Odkaz: addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=137

Icons Library Manager(Unicode) 0.0.1.0 [icolib.dll]

Plugin umožňující definovat vlastní ikonky pro různé části Mirandy, podle toho zda tuto funkci jednotlivé pluginy podporují
Odkaz: addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=2700

IcqOscarJ BM Protocol 0.3.6.14 [ICQ.dll]

Plugin starající se o přihlašování k ICQ serveru, synchronizaci kontaktů a celou samotnou agendu ohledně zasílání a příjímaní zpráv z protokolu ICQ. Já nějakých posledních pár týdnů používám modifikovanou verzi protokolu, která obsahuje podporu rozšířených statusů, zneviditelnění pro všechny a detekci neviditelných uživatelů.
Odkaz: www.home.karneval.cz/01027053/Miranda/

IEView 1.0.5.2 [ieview.dll]

Plugin nahrazující klasické textové pole v pluginu TabSRMM za nové, založené na jádře Internet Exploreru, které sebou přináší možnost animovaných smajlíků (je potřeba ještě plugin SmileyAdd) a plné přizpůsobení okna se seznamem zpráv pomocí CSS a HTML znaků ve formě šablon.
Odkaz: addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=1788

Keyboard Notify Ext 1.5.6.3 [keyboardnotify.dll]

Plugin informující o přijetí nové zprávy formou blikání led diod na klávesnici. Pro mě neskutečně často využívaný plugin 🙂

Avatar service (Unicode) 0.0.1.18 [loadavatars.dll]

Plugin starající se o podporu avatarů (obrázků) získaných z jednotlivých protokolů pro ostatní pluginy.

MSN Protocol (Unicode) 0.4.3.0 [msn.dll]

Plugin starající se o přihlašování k MSN serveru, synchronizaci kontaktů a celou samotnou agendu ohledně zasílání a příjímaní zpráv z protokolu MSN.

mToolTip 0.0.1.5 [mToolTip.dll]

Plugin umožňující zobrazení různých informací po najetí myší nad kontakt v seznamu kontaktů – např. avatara, verzi ICQ a klienta, datum poslední zprávy, datum přihlášení, IP adresu atp.
Odkaz: miranda.kom.pl/dev/bankrut/

mTV 0.1.0.0 [mTV.dll]

Plugin umožňující získávání informací o televizním programu. Jednotlivé TV stanice jsou pak zobrazeny v seznamu kontaktů a lze zjistit jejich aktuální program + program až na jeden týden dopředu. Umí taky upozorňovat na začátek vámi zatrženého programu.
Odkaz: miranda.kom.pl/dev/bankrut/

My Details

Plugin zobrazující v seznamu kontaktů váš aktuální stav a v případě jiného než online i klasickou away zprávu, ale obsahuje podporu i pro rozšířené statusy. Po kliknutí na status lze přímo nastavit jiný. Vzhled pluginu lze vidět na obrázku výše u Modern Contact Listu. Tvoří ho váš avatar (obrázek) a aktuální status.
Odkaz: geocities.yahoo.com.br/ricardo_pescuma/mydetails.zip

New Away System [ Build #2264 ] 0.3.6.9 [newawaysys.dll]

Plugin starající se o away zprávy. Umožňuje nadefinovat výchozí zprávu pro jednotlivé statusy, zasílat automatickou zprávu v případě nepřítomnosti, logovat do souboru vše okolo away zpráv atp.
Odkaz: deathdemon.int.ru/projects.php

NewStatusNotify 1.1.2.2 [NewStatusNotify.dll]

Plugin umožnující za podpory PopUp zobrazit změnu statusu u uživatele obsaženého ve vašem seznamu kontaktů.
Odkaz: addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=207

Newstory [build #1313] 0.0.0.9 [newstory_unicode.dll]

Plugin umoznujici zobrazeni historie kontaktu a hledani v ni.
Odkaz: files.nullbyte.org.ua/newstory/newstory.0.0.0.9.zip

PNG images processor 0.1.3.0 [png2dib.dll]

Plugin obsahujici podporu PNG obrázků pro ostatní pluginy.

PopUp Interoperability [RC2] 2.0.3.97 [PopUp.dll]

Plugin podporující oznamování různých událostí ve formě popup (vyskakovacího) okýnka. Může informovat např. o změně stavu, příchozí zprávě apod.

SecureIM 1.0.7.9 [secureim.dll]

Plugin podporující šifrování příchozích a odchozích zpráv. Vyžaduje stejný plugin i na straně příjemce, resp. odesílatele.

StatusMessageChangeNotify 0.0.2.10 [smcn.dll]

Plugin informující ve formě PopUp okna o změna stavu uživatele ze seznamu kontaktů

SmileyAdd Unicode

Plugin poskytující podporu smajlíků pro ostatní pluginy.

StopSpam 0.0.0.23 [stopspam.dll]

Plugin přidávající filtrování neznámých kontaktů formou nutnosti zadat z jejich strany určitý text, pro to aby se vám zobrazilo že vám píší.

tabSRMsgW 0.9.9.100 (unicode) [tabsrmm.dll]

Plugin sloužící k posílání a čtení přijatých zpráv – tzn. konverzační okno pro konkrétní kontakt. Tento kontakt umožňuje navíc pomocí záložek (oušek) mít v rámci jednoho okna zobrazeno více konverzačních oken.
Odkaz: miranda.or.at/downloads/

TopToolbar 0.7.3.0 [TopToolBar.dll]

Plugin sloužící jako horní tlačítková lišta v seznamu kontaktů. V některých případech není potřeba, jelikož bývá součástí skinu. Možný vzhled lze vidět na obrázku u Modern Contact Listu – lišta úplně nahoře.
Odkaz: addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=466

Extended UserInfo (UNICODE) 0.1.2.10 [uinfoexw.dll]

Plugin rozšiřující standardní dialog o informacích uživatele seznamu kontaktů o nové i uživatelsky definované položky.
Odkaz: addons.miranda-im.org/details.php?action=viewfile&id=1971

Updater (Unicode) 0.4.4.3 [updater.dll]

Plugin poskytující rozhraní, kteréžto umožňuje automatickou aktualizací všech ostatních pluginů podporující takovouto automatickou aktualizaci.

Variables (Unicode) 0.2.0.24 [Variables.dll]

Plugin poskytující pomocí proměnných množství informací o stavu Mirandy, které se následně dají využít v ostatních pluginech, např. v away zprávě.

Version Information 1.0.1.19 [versioninfo.dll]

Plugin sloužící k vypsání seznamu a verzí aktivních pluginů na obrazovku a nebo do souboru.

Weather Protocol 0.3.5.8 [weather.dll]

Plugin umožňující stažení a zobrazení informací o počasí dle jednotlivých měst přímo v seznamu kontaktů. Počasí se získává automaticky v pravidelných intervalech ze serveru www.weather.com.

webinfo 0.1.1.0 [webinfo.dll]

Plugin umožňující získávat různé informace na základě protokolu HTTP. Lze použít např. pro zjištění aktuálního svátku.

WhoIsReadingMyStatusMsgNotify 0.0.1.0 [WhoIsReadingMyStatusMsg.dll]

Plugin zobrazující informace o čtení vaší away zprávy a umí popř. tuto informaci zaznamenat i do souboru.

XStatus Notify [ Build #32 ] 0.1.0.9 [xstatusnotify.dll]

Plugin zobrazující informace o změnu rozšířeného statusu některého z lidí v seznamu kontaktů.
Odkaz: deathdemon.int.ru/projects.php

Vista Glass – Skin pro Modern Contact List

Grafický vzhled do Mirandy používající pro seznam kontaktů plugin Modern Contact List.
Odkaz (lokální): vistaglass.zip