Reklamujeme v Ikea Zličín

aktualizováno… Před nedávnem jsem se konečně vypravil do Ikeii pro větší množství nábytku hned do třech pokojů a bohužel ani tentokráte se nákup nábytku neobešel bez komplikací.

Nákup čítal celkem 28 položek do třech pokojů – ložnice, pracovny a chodby. Všechny položky ložnice i na chodbu byly v pořádku, ale u nábytku do pracovny vzniklo hned několik problémů.

Do OD Ikea jsme vyrazili jen čtvrteční večer po práci s tím, že bychom měli mít naloženo do šesté hodiny, tedy tak, abychom v klidu stihli ještě vrátit zapůjčené auto. Nejprve mě však paní z pracoven poslala do špatného oddělení pro ložnice, takže jsem si zbytečně 15min odstál frontu, abych zjistil, že musím jinam a pak mě docela zdržel i pán v oddělení nákupu na splátky, který byl neskutečně ukecaný a kterého jsem nakonec musel utnout slovy, že pospíchám. Dole v samoobslužném skladu jsme se pak ve třech rozjeli s dvěmi nákupními košíky na různé strany, abychom postupně naložili dle seznamu vše, co je potřeba a sešli se u pokladen. Tam jsme naštěstí chytli pečlivou paní, která nám oznámila, že jednu krabici máme špatně, tedy že místo komody máme nějaký stůl 🙂 a některé věci do pracovny měly být po dvou kusech, nicméně naložený byl jen jeden. Já jsem tedy šel vyřizovat převzetí auta a mí pomocníci Vlado a Pája mezitím požadované krabice doplnili a vyměnili. Po zaplacení a naložení jsme si oddechli a vydali se ještě pro pár dalších krabic do dalšího skladu, kde již vše proběhlo hladce.

Před domem jsme zapůjčenou dodávkou krapet rozryli chodník (což jsem si od sousedky vyslechl hned druhý den), tedy okraje okolo něj a pak nanosili nahoru všechny krabice. Ještě ten den jsme do půlnoci montovali postel (za což jsem si pak také vyslechl stížnost od jiné sousedky pod námi) a další den se pustili do věcí do pracovny, kde jsme narazili na další problémy. Prvním byla barva knihoven Billy, které jsme chtěli v barvě břízové, ale doma ležely bukové. Pátral jsem, kde tento problém mohl vzniknout a nakonec jsme krabice sice správně naložili, ale kód podle kterého jsme je hledali byl špatný. Bohužel pracovnice OD Ikea při přepisování z našeho seznamu udělala drobnou chybku a já tak už věděl že mě cesta zpět do OD Ikea nemine.

Dalším druhým a naštěstí posledním problémem byl prasknutý jeden bok stolu do pracovny a o to více mě mrzelo, když jsem se podíval na krabici, která byla na první pohled už značně poničená čehož jsme si mohli všimnout už v obchodě. Problémem byl také rozměr celého balení, jelikož to se prostě nemohlo do mého auta vejít. Nakonec jsem se tedy rozhodl, že zkusíme vyreklamovat jen onen bok, tedy že do OD Ikea stůl nepovezu celý a v původním balení.

V sobotu ráno jsme tedy naložili dvě chybné Billy skřínky a onen bok stolu Mikael a vyrazili trochu s obavami na Zličín. Zde jsme přijeli asi 5minut po otevření, což byla víceméně náhoda, a já tak měl v reklamacích lístek s číslem 2. Začal jsem skřínkami, kde jsem předpokládal menší problém a taky že jo, pracovnice OD Ikea mi skřínky přijala zpět a vyplatila peníze s tím, že požadovaný odstín si mám zajít koupit zpět do skladu. U bočnice byla chvilka pochybností ale po ujištění, že bych stůl prostě do auta nenaložil a musel bych si půjčovat auto tedy nakonec souhlasila a přinesla bočnici novou z nového balení.

Tímto tedy musím opět ocenit reklamace i v tomto obchodním domě – po dobrých zkušenostech v Kika nábytek – a všem kteří se zde chystají nakupovat jednak doporučit pořádně si prohlédnout obal (všem výše uvedeným problémům jsem takto mohl předejít) a při jakýchkoliv pochybnostech ihned řešit na místě a pokud už k nějakému problému dojde se nebát zpět do OD Ikea zajet a pokusit se poničenou věc vrátit či vyměnit. A ještě jedna rada – nechte si opravdu velkou časovou rezervu při nákupu, jelikož s takovými problémy jsem vůbec nepočítal a měl jsem pak co dělat auto vrátit zpět včas.

Poznámka: V textu jsem nakonec nahradil skloňovaný výraz „Ikei“ za „OD Ikea“, jelikož jak jsem se dozvěděl toto slovo se neskloňuje, jelikož je zkratkou Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd – jméno, příjmení majitele Ikea, Elmtaryd je místo kde žije a Agunnaryd je místo kde se narodil.

Aktualizace 13.4.2008 – ještě jednou špatná barva dýhy

Po poskládání šatní skříně jsme ještě nevyplnili obsah širších skříní, jelikož tehdy při onom velkém nákupu chyběly právě ony 100×35 poličky. Včera jsme zbývajících 6kousků dokoupili a začali skříň finišovat. Jaké bylo překvapení, když po rozbalení jedné speciální poličky Komplement byla barva dýhy černá. Inu opět chyba s kódem a tak jsme se dnes vypravili do Ikeii znovu a díl vrátili. Vše šlo naštěstí opět jako na drátku a po jednoduché otázce zda jsme díl skládali a odpovědi „ne“ jsme dostali zpět peníze. Následovalo již několikrát odzkoušené kolečko, tj. objednávka v oddělení ložnic, zaplacení na pokladně a výlet do externího skladu. Takže poučení… překontrolujte si ve svém seznamu důkladně kódy a hlavně doma ihned po nákupu rozbalte opravdu všechny krabice! Jinak budete muset jezdit do OD Ikea na několikrát a má to i tu nevýhodu, že člověk tam vždy koupí i něco dalšího 🙂

Reklamujeme v Kika nábytek Letňany

brno

Dnes jsem konečně po půl roce zdárně dokončil reklamaci konferenčního stolu zakoupeného v Kika nábytek a zaujala tak první místo v pomyslením žebříčku nejdelších reklamací.

Celá historie začala v květnu 2007, kdy jsem udělal v Kice v Letňanech docela značný nákup – sedací soupravu, konferenční stolek, počítačový stolek a dvě židle. Využil jsem opravdu výborné služby Kika busu, která nabízí při nákupu nad 10tis. korun využít zapůjčení dodávky pro odvoz zakoupeného nábytku zdarma – platíte tedy 200kč za hodinu, ale to je paušál za projetou naftu, která si pak nikterak neřeší. Po rozbalení všech věcí mě však a naštěstí pouze u konferenčního stolku čekalo nepříjemné překvapení. Obě nožky stolu byly po stranách docela výrazně poškrábané. Zabalil jsem tedy nožky zpět do obalu a vydal se zpět do Kiky.

V Kice mě v reklamačním oddělení uvítal pán, který se mě po rozbalení ihned zeptal, zda chci zpět peníze a nebo zboží vyměnit a já zajásal poprvé. Sdělil jsem mu tedy moje přání na výměnu a už šel požadavek na sklad. Zanedlouho už jsme vybalovali novou krabici, abychom zkontrolovali zda je u tohoto kusu vše v pořádku. A ouha!, nebylo. Reklamační pán nelenil a nechal si poslat další kus, který však dopadne úplně stejně. Tím jsme vyčerpali zásoby Kiky u tohoto artiklu a pán celý nešťastný tedy položil znovu dotaz zda chci vrátit peníze či zda si počkám až nové nožky objednají u výrobce. Já s dovětkem že se mi stůl opravdu líbí a jiný nechci souhlasil s objednáním a pán slíbil, že jakmile bude zboží na skladě ozvou se mi.

brno

Obrázek: A to je onen stůl již z novými nožkami u mě doma.

Uplynul měsíc a já si říkal, jestli bych neměl do Kiky zavolat. Jelikož se mi to však nějak nechtělo řešit a onen konferenční stolek plnil i tak bezvadně svou funkci vykašlal jsem se na to a vyčkával. Jaké překvapení mě čekalo na začátku listopadu, tedy po více jak 5 měsících, když mi zavolala na mobilní telefon slečna s tím že pro mě mají připraven stolek a jestli mi ho mají poslat kurýrem a nebo zda si ho vyzvednu. Já jsem si do telefonu postěžoval, že už je to tedy nějak dlouho a že si tedy stolek v dohledné době vyzvednu. Za týden mě čekal telefon další s dotazem jak je možné, že jsem si reklamované zboží nevyzvedl, když jsem před týdnem slíbil, že si jej do 6 dnů vyzvednu. A to jsem se začal se slečnou, která byla na můj vkus trochu drzá začal malinko hádat, že nic takového jsem neslíbil a že když oni měli na reklamaci 5 měsíců tak já se tam nepohrnu na zavolání a telefon jsem s dovětkem že se pokusím do šesti dnů zboží vyzvednout položil. Do šesti dnů jsem se v Kice neobjevil, a telefon zřejmě neproběhl, ale dnes tedy po sedmi dnech jsem již pro zboží zajel.

Podruhé jsem se ocitl v reklamačním oddělení, kde se mezitím vyměnila sestava. V reklamacích na mě čekala ženština v nejlepších letech a v očividně dobrém rozpoložení. Vysvětlil jsem ji situaci a ona mě po odebrání starých součástek vyslala do výdeje zboží s tím, že pokud by v novém balení něco chybělo tak to doplníme z toho mého. Ve výdeji zboží byla o poznání mladší a opět příjemná slečna, která mě s dárkem („adventním“ kalendářem) poslala na sedačku vyčkávat příjezdu zboží. Za nějak 10 minutek jsem již slyšel své jméno a skladník mi opět v dobré náladě předal zboží s tím, že by mělo obsahovat všechny součástky kromě skel. Nezbývalo než se rozloučit a odvést zboží domů – tedy ještě jsem si prošel i celou kiku.

Doma s trochou strachu rozbalil nové balení, kde již však bylo vše v naprostém pořádku a jal se tedy už třetího sestavení stolku. Nakonec tedy vše dopadlo výborně a až na slečnu na telefonu bylo chování všech pracovníku tohoto obchodního domu vzorné a velice vstřícné. Jen ten sortiment zboží se mi zdá přeci jen lepší v Ikei.

A na závěr malý bonus v podobě třech fotografií skleněných jídelních stolů které mě nějakým způsobem zaujaly, jelikož nějaký hledám do obýváku. Bohužel to všechno dělají hrozně veliké.

brno
brno
brno