Reklamujeme v Kika nábytek Letňany

brno

Dnes jsem konečně po půl roce zdárně dokončil reklamaci konferenčního stolu zakoupeného v Kika nábytek a zaujala tak první místo v pomyslením žebříčku nejdelších reklamací.

Celá historie začala v květnu 2007, kdy jsem udělal v Kice v Letňanech docela značný nákup – sedací soupravu, konferenční stolek, počítačový stolek a dvě židle. Využil jsem opravdu výborné služby Kika busu, která nabízí při nákupu nad 10tis. korun využít zapůjčení dodávky pro odvoz zakoupeného nábytku zdarma – platíte tedy 200kč za hodinu, ale to je paušál za projetou naftu, která si pak nikterak neřeší. Po rozbalení všech věcí mě však a naštěstí pouze u konferenčního stolku čekalo nepříjemné překvapení. Obě nožky stolu byly po stranách docela výrazně poškrábané. Zabalil jsem tedy nožky zpět do obalu a vydal se zpět do Kiky.

V Kice mě v reklamačním oddělení uvítal pán, který se mě po rozbalení ihned zeptal, zda chci zpět peníze a nebo zboží vyměnit a já zajásal poprvé. Sdělil jsem mu tedy moje přání na výměnu a už šel požadavek na sklad. Zanedlouho už jsme vybalovali novou krabici, abychom zkontrolovali zda je u tohoto kusu vše v pořádku. A ouha!, nebylo. Reklamační pán nelenil a nechal si poslat další kus, který však dopadne úplně stejně. Tím jsme vyčerpali zásoby Kiky u tohoto artiklu a pán celý nešťastný tedy položil znovu dotaz zda chci vrátit peníze či zda si počkám až nové nožky objednají u výrobce. Já s dovětkem že se mi stůl opravdu líbí a jiný nechci souhlasil s objednáním a pán slíbil, že jakmile bude zboží na skladě ozvou se mi.

brno

Obrázek: A to je onen stůl již z novými nožkami u mě doma.

Uplynul měsíc a já si říkal, jestli bych neměl do Kiky zavolat. Jelikož se mi to však nějak nechtělo řešit a onen konferenční stolek plnil i tak bezvadně svou funkci vykašlal jsem se na to a vyčkával. Jaké překvapení mě čekalo na začátku listopadu, tedy po více jak 5 měsících, když mi zavolala na mobilní telefon slečna s tím že pro mě mají připraven stolek a jestli mi ho mají poslat kurýrem a nebo zda si ho vyzvednu. Já jsem si do telefonu postěžoval, že už je to tedy nějak dlouho a že si tedy stolek v dohledné době vyzvednu. Za týden mě čekal telefon další s dotazem jak je možné, že jsem si reklamované zboží nevyzvedl, když jsem před týdnem slíbil, že si jej do 6 dnů vyzvednu. A to jsem se začal se slečnou, která byla na můj vkus trochu drzá začal malinko hádat, že nic takového jsem neslíbil a že když oni měli na reklamaci 5 měsíců tak já se tam nepohrnu na zavolání a telefon jsem s dovětkem že se pokusím do šesti dnů zboží vyzvednout položil. Do šesti dnů jsem se v Kice neobjevil, a telefon zřejmě neproběhl, ale dnes tedy po sedmi dnech jsem již pro zboží zajel.

Podruhé jsem se ocitl v reklamačním oddělení, kde se mezitím vyměnila sestava. V reklamacích na mě čekala ženština v nejlepších letech a v očividně dobrém rozpoložení. Vysvětlil jsem ji situaci a ona mě po odebrání starých součástek vyslala do výdeje zboží s tím, že pokud by v novém balení něco chybělo tak to doplníme z toho mého. Ve výdeji zboží byla o poznání mladší a opět příjemná slečna, která mě s dárkem („adventním“ kalendářem) poslala na sedačku vyčkávat příjezdu zboží. Za nějak 10 minutek jsem již slyšel své jméno a skladník mi opět v dobré náladě předal zboží s tím, že by mělo obsahovat všechny součástky kromě skel. Nezbývalo než se rozloučit a odvést zboží domů – tedy ještě jsem si prošel i celou kiku.

Doma s trochou strachu rozbalil nové balení, kde již však bylo vše v naprostém pořádku a jal se tedy už třetího sestavení stolku. Nakonec tedy vše dopadlo výborně a až na slečnu na telefonu bylo chování všech pracovníku tohoto obchodního domu vzorné a velice vstřícné. Jen ten sortiment zboží se mi zdá přeci jen lepší v Ikei.

A na závěr malý bonus v podobě třech fotografií skleněných jídelních stolů které mě nějakým způsobem zaujaly, jelikož nějaký hledám do obýváku. Bohužel to všechno dělají hrozně veliké.

brno
brno
brno

16 komentářů u „Reklamujeme v Kika nábytek Letňany“

 1. Ale ale, tady si někdo koupil Mistrovství v PHP 5 :))))… To ti ale nepomůže :))).. Jinak stoleček pěkný, kolik váží? Tunu? :)))…

  A poslední věcička… Apple teď vydal Safari pro Windows a vypadá to velmi pěkně a dle testů i rychle :)).. Jen ten tvůj pitomý hulán neodřádkoval Dolní část formu "Jméno:…". Jde vidět, že to je amatér (důkaz).

 2. [1] čeho ty si nevšimneš… kniha není prosím má, ale dostal jsem nabídku k zapůjčení, tak jsem si říkal proč si to neprolistovat… a musím říct, že to není špatná publikace… Kolik stoleček váží nevím, ale ty skla určitě hodně 😉
  Ó tak Safari.. no četl jsem na to nějaké veliké kritiky, ale otázka je kde, to už si nepamatuji. No já už se těším na Firefox 3, přeci jen mě to "požíračství" paměti při 2GB RAM až tolik netrápí že ;-)… a k Hulánovi, já nevím, ale ten nový design je opravdu prapodivný, ba až strašný bych řekl.

 3. Máš to doma pěkné, opravdu a ty jídelní stoly, které vybíráš, jsou opravdu krásné do "staromládeneckého" 😛 bytu se hodící, ale do "rodinného" bytu mi přijde naprosto nepraktický… 😉

 4. Radek Hulán je zcela neschopný a tato tvá captcha také, jelikož je zcela nefunkční v Safari a potažmo tedy pro mnoho uživatelů OSX :).. Ať zadám sebesprávnější captchu, stejně mi ten tvůj hnus systém vrátí: "bad captcha".

  Zde prosím důkaz:
  toto mi to nevzalo

 5. [5] protože je na nich vidět každý "otisk dětské upatlané packy" a z maminky je rázem rozčilující se hospodyně.. jako leštit 5x denně takovýto krásný stůl to by se mi opravdu ale opravdu nechtělo 🙂 a děťátka jsou prasátka 😀

 6. Tady byla chyba, že sis nevzal peníze zpět nebo se nespokojil s jiný stolem. Kupoval jsem nábytek do pokoje kanceláře a stalo se mi něco podobného. Získat ten stejný kus stlu byl nadlidský výkon. Nakonec jsem vzal peníze a koupil něco jiného.

 7. [11] Souhlasím 🙂 … no nyní při reklamaci v Ikeii, jsem dostal vždy již hotovost … nicméně tedy já ten stůl tehdy opravdu moc chtěl, čili jsem byl ochoten počkat 😉

 8. Pokud scháníte pořádný nábytek tak určitě zkuste nábytek Aldo. Nakupoval jsem tam a fakt jedině pozitivní zkušenosti. Mnoho fotek takže si připadáte jako v kamenné prodejně. Určitě to zkuste stačí klikat na:nabytek-aldo.cz

 9. Tak to nakonec dobře dopadlo, čekal jsem horší konec. My jsme dřív hodně kupovali v Ikei, ale poslední dobou spíš vybíráme lokální výrobce. Poslední dobrá zkušnost byla postel z masivu. Na toho truhláře jsme ale dostali doporučení. Když jsem si nechal vyrábět dveře od jiného tak vyráběl půl roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..