Reklamujeme v Kika nábytek Letňany

brno

Dnes jsem konečně po půl roce zdárně dokončil reklamaci konferenčního stolu zakoupeného v Kika nábytek a zaujala tak první místo v pomyslením žebříčku nejdelších reklamací.

Celá historie začala v květnu 2007, kdy jsem udělal v Kice v Letňanech docela značný nákup – sedací soupravu, konferenční stolek, počítačový stolek a dvě židle. Využil jsem opravdu výborné služby Kika busu, která nabízí při nákupu nad 10tis. korun využít zapůjčení dodávky pro odvoz zakoupeného nábytku zdarma – platíte tedy 200kč za hodinu, ale to je paušál za projetou naftu, která si pak nikterak neřeší. Po rozbalení všech věcí mě však a naštěstí pouze u konferenčního stolku čekalo nepříjemné překvapení. Obě nožky stolu byly po stranách docela výrazně poškrábané. Zabalil jsem tedy nožky zpět do obalu a vydal se zpět do Kiky.

V Kice mě v reklamačním oddělení uvítal pán, který se mě po rozbalení ihned zeptal, zda chci zpět peníze a nebo zboží vyměnit a já zajásal poprvé. Sdělil jsem mu tedy moje přání na výměnu a už šel požadavek na sklad. Zanedlouho už jsme vybalovali novou krabici, abychom zkontrolovali zda je u tohoto kusu vše v pořádku. A ouha!, nebylo. Reklamační pán nelenil a nechal si poslat další kus, který však dopadne úplně stejně. Tím jsme vyčerpali zásoby Kiky u tohoto artiklu a pán celý nešťastný tedy položil znovu dotaz zda chci vrátit peníze či zda si počkám až nové nožky objednají u výrobce. Já s dovětkem že se mi stůl opravdu líbí a jiný nechci souhlasil s objednáním a pán slíbil, že jakmile bude zboží na skladě ozvou se mi.

brno

Obrázek: A to je onen stůl již z novými nožkami u mě doma.

Uplynul měsíc a já si říkal, jestli bych neměl do Kiky zavolat. Jelikož se mi to však nějak nechtělo řešit a onen konferenční stolek plnil i tak bezvadně svou funkci vykašlal jsem se na to a vyčkával. Jaké překvapení mě čekalo na začátku listopadu, tedy po více jak 5 měsících, když mi zavolala na mobilní telefon slečna s tím že pro mě mají připraven stolek a jestli mi ho mají poslat kurýrem a nebo zda si ho vyzvednu. Já jsem si do telefonu postěžoval, že už je to tedy nějak dlouho a že si tedy stolek v dohledné době vyzvednu. Za týden mě čekal telefon další s dotazem jak je možné, že jsem si reklamované zboží nevyzvedl, když jsem před týdnem slíbil, že si jej do 6 dnů vyzvednu. A to jsem se začal se slečnou, která byla na můj vkus trochu drzá začal malinko hádat, že nic takového jsem neslíbil a že když oni měli na reklamaci 5 měsíců tak já se tam nepohrnu na zavolání a telefon jsem s dovětkem že se pokusím do šesti dnů zboží vyzvednout položil. Do šesti dnů jsem se v Kice neobjevil, a telefon zřejmě neproběhl, ale dnes tedy po sedmi dnech jsem již pro zboží zajel.

Podruhé jsem se ocitl v reklamačním oddělení, kde se mezitím vyměnila sestava. V reklamacích na mě čekala ženština v nejlepších letech a v očividně dobrém rozpoložení. Vysvětlil jsem ji situaci a ona mě po odebrání starých součástek vyslala do výdeje zboží s tím, že pokud by v novém balení něco chybělo tak to doplníme z toho mého. Ve výdeji zboží byla o poznání mladší a opět příjemná slečna, která mě s dárkem („adventním“ kalendářem) poslala na sedačku vyčkávat příjezdu zboží. Za nějak 10 minutek jsem již slyšel své jméno a skladník mi opět v dobré náladě předal zboží s tím, že by mělo obsahovat všechny součástky kromě skel. Nezbývalo než se rozloučit a odvést zboží domů – tedy ještě jsem si prošel i celou kiku.

Doma s trochou strachu rozbalil nové balení, kde již však bylo vše v naprostém pořádku a jal se tedy už třetího sestavení stolku. Nakonec tedy vše dopadlo výborně a až na slečnu na telefonu bylo chování všech pracovníku tohoto obchodního domu vzorné a velice vstřícné. Jen ten sortiment zboží se mi zdá přeci jen lepší v Ikei.

A na závěr malý bonus v podobě třech fotografií skleněných jídelních stolů které mě nějakým způsobem zaujaly, jelikož nějaký hledám do obýváku. Bohužel to všechno dělají hrozně veliké.

brno
brno
brno