Reklamujeme v Ikea Zličín

aktualizováno… Před nedávnem jsem se konečně vypravil do Ikeii pro větší množství nábytku hned do třech pokojů a bohužel ani tentokráte se nákup nábytku neobešel bez komplikací.

Nákup čítal celkem 28 položek do třech pokojů – ložnice, pracovny a chodby. Všechny položky ložnice i na chodbu byly v pořádku, ale u nábytku do pracovny vzniklo hned několik problémů.

Do OD Ikea jsme vyrazili jen čtvrteční večer po práci s tím, že bychom měli mít naloženo do šesté hodiny, tedy tak, abychom v klidu stihli ještě vrátit zapůjčené auto. Nejprve mě však paní z pracoven poslala do špatného oddělení pro ložnice, takže jsem si zbytečně 15min odstál frontu, abych zjistil, že musím jinam a pak mě docela zdržel i pán v oddělení nákupu na splátky, který byl neskutečně ukecaný a kterého jsem nakonec musel utnout slovy, že pospíchám. Dole v samoobslužném skladu jsme se pak ve třech rozjeli s dvěmi nákupními košíky na různé strany, abychom postupně naložili dle seznamu vše, co je potřeba a sešli se u pokladen. Tam jsme naštěstí chytli pečlivou paní, která nám oznámila, že jednu krabici máme špatně, tedy že místo komody máme nějaký stůl 🙂 a některé věci do pracovny měly být po dvou kusech, nicméně naložený byl jen jeden. Já jsem tedy šel vyřizovat převzetí auta a mí pomocníci Vlado a Pája mezitím požadované krabice doplnili a vyměnili. Po zaplacení a naložení jsme si oddechli a vydali se ještě pro pár dalších krabic do dalšího skladu, kde již vše proběhlo hladce.

Před domem jsme zapůjčenou dodávkou krapet rozryli chodník (což jsem si od sousedky vyslechl hned druhý den), tedy okraje okolo něj a pak nanosili nahoru všechny krabice. Ještě ten den jsme do půlnoci montovali postel (za což jsem si pak také vyslechl stížnost od jiné sousedky pod námi) a další den se pustili do věcí do pracovny, kde jsme narazili na další problémy. Prvním byla barva knihoven Billy, které jsme chtěli v barvě břízové, ale doma ležely bukové. Pátral jsem, kde tento problém mohl vzniknout a nakonec jsme krabice sice správně naložili, ale kód podle kterého jsme je hledali byl špatný. Bohužel pracovnice OD Ikea při přepisování z našeho seznamu udělala drobnou chybku a já tak už věděl že mě cesta zpět do OD Ikea nemine.

Dalším druhým a naštěstí posledním problémem byl prasknutý jeden bok stolu do pracovny a o to více mě mrzelo, když jsem se podíval na krabici, která byla na první pohled už značně poničená čehož jsme si mohli všimnout už v obchodě. Problémem byl také rozměr celého balení, jelikož to se prostě nemohlo do mého auta vejít. Nakonec jsem se tedy rozhodl, že zkusíme vyreklamovat jen onen bok, tedy že do OD Ikea stůl nepovezu celý a v původním balení.

V sobotu ráno jsme tedy naložili dvě chybné Billy skřínky a onen bok stolu Mikael a vyrazili trochu s obavami na Zličín. Zde jsme přijeli asi 5minut po otevření, což byla víceméně náhoda, a já tak měl v reklamacích lístek s číslem 2. Začal jsem skřínkami, kde jsem předpokládal menší problém a taky že jo, pracovnice OD Ikea mi skřínky přijala zpět a vyplatila peníze s tím, že požadovaný odstín si mám zajít koupit zpět do skladu. U bočnice byla chvilka pochybností ale po ujištění, že bych stůl prostě do auta nenaložil a musel bych si půjčovat auto tedy nakonec souhlasila a přinesla bočnici novou z nového balení.

Tímto tedy musím opět ocenit reklamace i v tomto obchodním domě – po dobrých zkušenostech v Kika nábytek – a všem kteří se zde chystají nakupovat jednak doporučit pořádně si prohlédnout obal (všem výše uvedeným problémům jsem takto mohl předejít) a při jakýchkoliv pochybnostech ihned řešit na místě a pokud už k nějakému problému dojde se nebát zpět do OD Ikea zajet a pokusit se poničenou věc vrátit či vyměnit. A ještě jedna rada – nechte si opravdu velkou časovou rezervu při nákupu, jelikož s takovými problémy jsem vůbec nepočítal a měl jsem pak co dělat auto vrátit zpět včas.

Poznámka: V textu jsem nakonec nahradil skloňovaný výraz „Ikei“ za „OD Ikea“, jelikož jak jsem se dozvěděl toto slovo se neskloňuje, jelikož je zkratkou Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd – jméno, příjmení majitele Ikea, Elmtaryd je místo kde žije a Agunnaryd je místo kde se narodil.

Aktualizace 13.4.2008 – ještě jednou špatná barva dýhy

Po poskládání šatní skříně jsme ještě nevyplnili obsah širších skříní, jelikož tehdy při onom velkém nákupu chyběly právě ony 100×35 poličky. Včera jsme zbývajících 6kousků dokoupili a začali skříň finišovat. Jaké bylo překvapení, když po rozbalení jedné speciální poličky Komplement byla barva dýhy černá. Inu opět chyba s kódem a tak jsme se dnes vypravili do Ikeii znovu a díl vrátili. Vše šlo naštěstí opět jako na drátku a po jednoduché otázce zda jsme díl skládali a odpovědi „ne“ jsme dostali zpět peníze. Následovalo již několikrát odzkoušené kolečko, tj. objednávka v oddělení ložnic, zaplacení na pokladně a výlet do externího skladu. Takže poučení… překontrolujte si ve svém seznamu důkladně kódy a hlavně doma ihned po nákupu rozbalte opravdu všechny krabice! Jinak budete muset jezdit do OD Ikea na několikrát a má to i tu nevýhodu, že člověk tam vždy koupí i něco dalšího 🙂