VirtualTravel.cz – virtuální prohlídky zajímavých míst naší vlasti

Narazil jsem na opravdu zajímavý web obsahující virtuální prohlídků zajímavých míst v naší vlasti, která lze vyhledat mnoha způsoby. Nevíte kam na výlet, či chcete se podívat jak to v nějaké lokalitě vypadá? Pak se podívejte na virtualtravel.cz

Základním je výběr kraje následované upřesněním města, další možností je pak výběr na mapě ČR s vyznačením „vyfocených“ míst, v seznamu restaurací, ubytování, golgových hřišť či aqauparků.

Po kliknutí na konkrétní „objekt“ (zámek, restauraci, kostel, atp..) se nám nabídne jakýsi „panoramatický snímek“, v kterém se však lze pohybovat ve všech směrech, tj. jak zleva doprava, tak i nahoru a dolů. Snímky jsou navíc povětšinou velice dobré kvality, až se kolikrát člověk diví, jak se toto podařilo fotografům zachytit.
virtualtravel – panorama

U každého objektu je stručný popis s adresou a vyznačením na mapě (tato je přebírána z velice kvalitních map googlu) a v případě více pohledů i seznam dalších „panoramatických snímků“.

Web je minimálně v našich končinách něčím vyjmečným a určitě užitečným. Pokud tedy plánujete nějak vyjet či nevíte kam na výlet můžete si objekt raději než na obyčejných fotografiích shlédnout pomocí těchto virtuálních pohledů.

Co na webu možná trochu chybí je interaktivita pro uživatele, tj. možnost k danému objektu buďto napsat svůj názor a nebo ho alespoň ohodnotit. Lze však předpokládat, že tvůrci tuto možnost časem dodělají. Takže adresa zní www.virtualtravel.cz

(pozn. tento článek jsem publikoval také na www.brloh.eu)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..