Život: Jaká elektronika se ke mě za poslední dobu dostala?

Je tomu dnes přesně tři měsíce co jsem zde avizoval, že to do budoucna s články na tento blog bude horší. Dnes však nastal den, kdy jsem se rozhodl opět s něčím přispět. Tak tedy první článek bude tak trochu obsáhlejší a povíme si v něm o nějaké té elektronice, kterou jsem si za poslední dobu pořídil.

Jelikož jsem se vyskytl po přestěhování do nového bydliště rázem bez televize vyřešil jsem situaci „dočasně“ zakoupením televizní karty Pinnacle PCTV DVB-T PCI v Electroworldu za nějakých 1600Kč (pozn. tedy napadlo to Kloučici, abych byl přesný). Jak již název napovídá jedná se o kartu digitální, tj. takovou která je určena pro příjemné pozemního digitálního vysílání, které v následujících letech nahradí již zastaralé analogové. Měl jsem tedy příjimač a bylo potřeba vyřešit anténu, neboť v mém bytě se nachází pouze „anténa“ společnosti UPC, která vysílá stále pouze analogově.

Jelikož jsem měl s výběrem antén pramálo zkušenosti u zkušeností zašel jsem do OKElektra a koupil první „lepší“ anténu. Konkrétně se jednalo o anténu Thomson ANT 530. Bohužel po zapojení došlo k obávánému, tedy anténa se sice tvářila, že jede na plný výkon, nicméně na televizním tuneru jsem naladil pouze silně se trhající obraz. Ukázalo se tak, že je mi anténa na nic a nahradil jsem ji klasickým anténím sítem, které jsem dal na balkón a pak již bylo vše vpořádku. Nicméně doma zůstala ležet nepotřebná anténa za bezmála 800Kč. Inu nelenil jsem a zašel zpět do prodejny s prosbou že se mi anténa nevyhovuje a zda bych ji mohl vrátit či alespoň vyměnit za něco jiného. Prodavač souhlasil s výměnou a já se tak jal procházet po prodejně hledajíc co bych si pořídil.

Při procházení jsem zahlédl sluchátka a když už jsem měl vybrat něco okolo 800Kč tak jsem se rovnou koukal i po sluchátkách v této na sluchátka již z mého pohledu vyšší cenové kategorii. Z nepříliš velkého výběru splňující tuto podmínku jsem nakonec zvolil sluchátka Philips HP 430 a to jsem ještě netušil co mě čeká. Sluchátka jsem rozbalil v práci a celý nadšený zapojil do mého pracovního počítače. Po počáteční eufórii ze zakoupení však následovalo docela veliké zklamání. Zvuk ve sluchátkách byl naprosto hrozný a já už si začínal trhat vlasy co jsem to koupil. Na internetu však byly recenze kladné, což jsem zatím nechápal. Po příchodu domů jsem se rozhodl je vyzkoušet i doma a co se nekonalo! – obrovské překvapení – sluchátka hrála úžasně, hudba dostala úplně jiný rozměr, šly slyšet zvuky, které předtím v písničkách jako by nebyly a sluchátka při vypnutém přehrávánín byly absolutně tichá bez jakéhokoliv šumění. A to už mi bylo jasné, že sluchátka jsou opravdu kvalitní a onen problém v práci byl v integrované zvukové kartě, jejíž „kvality“ paradoxně díky kvalitním sluchátkům vyplynuly napovrch. Z této zkušenosti plyne jasné doporučení, tj. pokud uvažujete o koupi kvalitnějších sluchátek, pak je potřeba mít i stejně kvalitní přehrávač, neboť jinak bude efekt přesně opačný.

Posledním odstavcem jsem tedy uzavřel téma elektronických přístrojů zakoupených v poslední době a poslední odstavec byl rovněž hlavní inspirací, jelikož onen zvuk je opravdu vyrážející dech. A pozor! Ještě jedna nepříjemnost. Po poslechu takovými sluchátky se vám docela zhnusí takové ty levné varianty a tak v práci již hudbu moc neposlouchám.

Jedna myšlenka na “Život: Jaká elektronika se ke mě za poslední dobu dostala?”

  1. No tak ja si pokazde v supermarketu take koupim Philips (pacjsou povetsinou nejlevnejsi) a tedy po hodine poslechu me uz celkem tlaci, konkretne aktualne Philips SHP2000. No nicmene nejkvalitnejsi, co jsem kdy mel jsou sluchatka Sony Erriccsssoon k W810i… Strci uplne dovnitr sluchovodu, ktery zcela ucpe a maji krasne bassy :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..