Život: Po roce měním zaměstnání

Ač bych to ještě loni v dubnu netušil že to přijde tak rychle je to tady a já po roce a pár měsícím měním práci. A cože mě k takovému vcelku zásadnímu rozhodnutí vedlo a o jakouže změnu se jedná?

Na úvod jedna malá poznámka, že bych nerad nějak poškodil pověst stávajícího zaměstnavatele a jelikož zde na něj nebudu pět zrovna ódy a jedna se o čistě můj pohled, dovolím si stejně jako jméno budoucího zaměstnavatele protentokrát vynechat. Lidé mi blízcí to ví a pravidelní čtenáři se to mohli dovědět v minulosti.

Už je to oficiální a tak to může ven. Od konce loňského roku jsem začal mít v sobě hloubání, zda je firma kterou jsem si vybral opravdu ta správná (tak slibované roční odměny se nedostavily) a vše se umocnilo ještě ke konci ledna letošního roku po celofiremní „company meetingu“, kde byly představeny dosažené výsledky za loňský rok a představa pro rok další, to vše umocněno zavedením nového sledování produktivy zaměstnanců pod nepříliš jasným pojmem KPI. Ke konci dubna pak následovala takzvané PR (performance review), tj. nějaké zhodnocení s mým přímým nadřízeným, vznesení mých námětů a připomínek a reakce ze strany firmy na ně. Bohužel i toto PR dopadlo z mého pohledu nepovzbudivě v téměř všech ohledech nicméně jsem o změně uvažoval ještě hodně v rovině teorie. Pak přišla koupě bytu, spočítání nových nákladů a tak nějak se ukázalo, že by to chtělo zvýšit příjem, což ve stávající firmě nebylo na pořadu dne. Kloučice mě hodně přesvědčovala a já se tak nechal „ukecat“, že změnu udělám až po prázdninách. Vše šlo nakonec ale rychleji díky kolegyni Lucii, která se paradoxně díky soutěži na jobs.cz ocitla na pohovoru ve firmě, u které jsem se již minulý rok úspěšně ucházel o zaměstnání. Nakonec dala výpověd a atmosféra v kanceláři získala nový rozměr. Nemusela mě ani moc přemlouvat a rozhodl jsem se, že tam zkusím napsat a docela výrazně si oproti lonsku zvýšit platové požadavky. Následoval nadšený telefonát od personalisty, který se tvářil že si mě stále pamatuje a domluvili jsme si tedy schůzku na které jsem představil důvody, které mě vedou tak brzy ke změně zaměstnání a nakonec vznesl svůj platový požadavek. Vše nakonec dobře dopadlo, jelikož firma sice neakceptovala plně můj požadavek, ale navrhla velice rozumný kompromis.

Od 1.9. tedy nastupuju v nové firmě, za nových platových podmínek, budu dělat stále velice podobnou práci, ovšem i na nějakých dalších technologiích, takže se doufám něco zase nového naučím a konečně budu mít také svůj pracovní notebook. Doufám, že toto rozhodnutí již bude na delší dobu a firma dostojí svým prezentovaným závazkům v péči o zaměstnance. Naštěstí pracuji v oboru, ve kterém si mohu dovolit zvýšenou péči požadovat.

A jaké plyne poučení: Nebát se změny, můžete na ní docela výrazně vydělat a otevřou se vám další nové možnosti zejména i dalšího vzdělávání – učme se dokud jsme mladí.

6 komentářů u „Život: Po roce měním zaměstnání“

  1. A protože jsem včera nebyla na netu, nemohla jsem Ti popřát vykročení pravou nohou do nového pracovního poměru, tak alespoň dnes, lehce opožděně Ti přeji ať se Ti v práci daří, líbí, ať jsou s Tebou spokojeni a ať Ty jsi spokojen s kolektivem i šéfstvem… 😉 Prostě HODNĚ ŠTĚSTÍ!

  2. děkuji mnohokráte, a docela mě překvapilo, že jsi si na to vzpomněla, když jsem to zde už pak neuváděl 😉 … zatím jsem minimálně spokojen s šéfem, s tím kolektivem se ještě uvidí 😀 .. a mám tam hlavně kolegyni z bývalé práce, takže pohodička.

  3. [3] to "minimálně spokojen" nemá vyznít jako že málo 🙂 .. to je myšleno že je to minimum co zatím mohu hodnotit.. jinak jsem spokojen maximálně aby bylo jasno 🙂

  4. To je fajn, že ti to vyšlo ve firmě, kde už jsi se jednou ucházel o práci a dokonce přistoupili na vyšší plat. Doufám, že jsi v práci pořád spokojený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..