Užitečný program: MusicBrainz Tagger

Taky se vám stává, že máte na disku spoustu hudebních souborů, které neobsahují idtagy a tudíž pak nevidíte název Intepreta/Písně/Alba ve svém oblíbeném hudebních přehrávači a případně i ve svém přenosném přehrávači? Pak je tento prográmek MusicBrainz Tagger určen právě pro vás.

K tomuto prográmku jsem se dostal víceméně náhodou díky diskuzi na Last.fm, kde se řešilo jak by šlo docílit toho aby se interpret např. „Aneta Langerová“ dokázal sloučit s „Aneta Langerova“, tedy klasický problém diakritiky, což způsobuje, že je tento interpret pak na Last.fm 2x. Tu někdo (konkrétně Aby.) přišel s informací, že Last.fm využívá pro své vnitřní účely rozsáhlou hudební databázi MusicBrainz a mě to jako obvykle nedalo a dal jsem se na průzkum tohoto webu.
A jak to souvisí s nadpisem a kategorií tohoto článku? Proč pořád mluvím o webech a chci vám představit program? Je to jednoduché. Program MusicBrainz Tagger, totiž domovskou hudební databázi používá k tomu, aby vám pomohl „udělat si pořádek“ ve svých hudebních souborech.
Jak to tedy vše funguje? Opět je to prosté. Do prográmku nahrajete seznam hudebních souborů u kterých chcete zjistit/porovnat informace o názvu Intepreta/Písně/Alba, tedy mezi tím co je uloženo ve vaších souborech a tím co má MusicBrainz uložen ve své databázi. Na základě vyhodnocení podobnosti (similar) informací vám pak MusicBrainz Tagger buďto přímo přiřadí získané informace do výsledku a nebo v případě menší shody nabídne z více variant. Pak již jen stačí dát uložit a máte vaše hudební soubory včetně výše uvedených informací, bez toho aniž byste cokoliv museli ručně vepisovat.

Co říci závěrem? Tento prográmek dokáže ve velmi krátkém čase „popsat“ velké množství hudebních souborů a ušetří vám tak drahocený čas, ale taky onu „otrockou“ přepisovací práci. Program je k dispozici zcela zdarma – i když vám jeho autoři po startu dávají možnost je podpořit určitou částkou – a jedinou podmínkou je registrace na webu MusicBrainz.org. Pro někoho může být ještě drobnou nevýhodou pouze Anglická jazyková mutace, ale ta by neměla být velkou překážkou.

Program můžete stahovat tímto odkazem.

Jedna myšlenka na “Užitečný program: MusicBrainz Tagger”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..