Dobrý web: csfd.cz – Česko-slovenská filmová databáze

Dnes si představíme webový server, který je zaměřen na celosvětovou filmovou produkci obsahující jak databázi filmů tak i režisérů a herců v nich obsazených a hlavně hodnocení jednotlivých děl návštěvníky.

Základním pilířem webu je databáze filmů a seriálů v které můžeme vyhledávat v českých, anglických či originálních názvech.

U jednotlivých filmů pak můžou být vyplněny následující udaje:

  • Název v češtině, název originální a název anglický
  • Druh/žánr filmu
  • Země výroby, rok výroby a délka filmu
  • Jméno režiséra (režisérů)
  • Jména hlavní herců
  • Stručný obsah filmu – o čem film je
  • Fotogalerie
  • a další…

Kromě výše uvedených udajů můžou být k filmu připojeny komentáře návštěvníků (jak se jim film líbil apod.) a bodové hodnocení (ve stupnici 1-5, výsledek je v %).

Webový server poskytuje i jednoduchou registraci, která je nutná pro hodnocení filmů a přináší sebou i řadu výhod. Jednak nabízí jednoduchý seznam vašich hodnocení filmů, dále si můžete nastavit oblíbené filmy, herce, herečky, režiséry a režisérky a také oblíbené ostatní uživatele, jejichž hodnocení uvidíte vždy nahoře (pokud film hodnotili).

Další užitečnou vlastností může být výběr filmů z televizního programu, bazar filmů a nebo mnoho různých TOP žebříčků.

Zajímavostí bezesporu je i fakt, že jsou součástí databáze i filmy které se teprve připravují do kin vč. uvedení do kin.

Registraci vřele doporučuju zejména pokud na tom z pamětí nejste tak uplně nejlépe a tímto si tak můžete udržovat seznam filmů, které jste již kdy viděli, vč. data hodnocení. Zároveň je tato databáze i dobrou inspirací na co že se vlastně podívat, či udělat si obrázek o pohledu na ten či onen film v očích ostatních.

Adresa: www.csfd.cz

2 komentáře u „Dobrý web: csfd.cz – Česko-slovenská filmová databáze“

  1. Tak uvidíme.. musím přiznat, že i tento přínos článku byl důvodem proč jsem ho sepsal 🙂 .. ale i tak mám csfd.cz hodně rád…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..