Sw: Kalendář našich koncertů pomocí Last.fm

V pořadí druhý článek pojednávající o skvělém webu last.fm bude tentokráte o tom, jak si pomocí tohoto webu spravovat seznam koncertů na které se chystáme a jak „šmírovat“ naše kamarády kamže se chystají.

Základem všeho úspěchu je nutné mít na webu last.fm registraci. Pokud ji máme a přihlásíme se do svého profilu pak oné možnosti správy se skrývají pod záložkou Events. Po kliknutí se nám výběr již proběhnutých akcí, které jsme si v minulosti přidali, dále seznam koncertů na které se teprve chystáme a je to také výchozí místo z kterého můžeme vytvářet nové koncerty a nebo se na koncerty „přihlašovat“.

Přihlašujeme se ke koncertu

První a nejjednodušší možnost je přidat se již k existujícímu koncertu, který si můžeme opět vyhledat následujícími způsoby:

  • koncert objevíme v boxíku Events, popř. záložce Events některého z našeho kamarádů, popř. i u cizí osoby
  • koncert objevíme u kapely, interpreta v seznamu jeho plánovaných a již přidaných koncertů
  • koncert objevíme v kalendáři doporučovaných akcí – tento seznam je vytvářen na základě výběru města a vzdálenosti jeho okolí, které nás nejvíce zajímá
  • koncert zahlédnemě někde jinde, při procházení webu last.fm

Jakmile koncert objevíme v jedné z výše uvedených možností pak si na něj klikneme a uvnitř stačí zmáčknout tlačítko „I’am attending“, kterým se na koncert přihlásíme – samozřejmě není to nic závazného pokud vás pak kamarádi nesežerou 😀 a volbu můžeme kdykoliv vzít zpět.

Vytváříme koncert

Druhou variantu musíme zvolit v případě, že jsme koncert na který se chystáme na last.fm nenašli. V záložce Events zvolíme u naší osoby zvolíme „add another here“ a vyplníme údaje ve formuláři. Nejprve datum konání, popř. i čas konání pokud ho známe, dále místo konání – zadáme název klubu popř. místa a naskočí nám seznam z kterého můžeme vybrat správný klub/místo či popř. pokud v seznamu chybí pak ho přidáme a posledním požadovaným atributem jsou kapely/interpreti, kteří na akci vystoupí – prvně přidaný se bere jako hlavní, ostatní jako ostatní :-).

Jakmile je koncert přidaný postupuje již stejně jako v možnosti první, tj. na koncert se přihlásíme.

Máme hotovo a co dál?

Koncerty na které jsme se přihlásili můžeme vidět u naší osoby v záložce Events, popř. v boxíku Events na našem profilu. Tyto informace tak můžeme sledovat i u ostatních našich známých lidiček a kapel. Jakmile je akce jako proběhnutá, můžeme k ní napsat nějaký článek, či alespoň napsat krátký text do boxíku shoutcast.

Pro mě je to bezersporu přínosná věc, jelikož již nemusím všem neustále hlásit, kde se chystám a zároveň mám i já přehled o ostatních – samozřejmě jen pokud tyto informace vyplňují.

Tento článek byl napsán na popud slecny_blazen, protože neví jak si koncerty přidávat a on by se určitě najde i někdo další. Tak tedy, už víte jak na to 🙂

Jedna myšlenka na “Sw: Kalendář našich koncertů pomocí Last.fm”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..