Život: Panoramatický rentgen zubů

Tak jsem byl dnes poprvé v životě na celkovém rentgenu zubů a jelikož jsem tady dlouho nic nenapsal, tak dnes mám potřebu psát o každé „blbosti“ a navíc pokud bych dnes tento rentgen nenavštívil tak by mi hrozil trest, který byl zmíněný v předchozím článku.

První překvapení čekalo hned na vrátnici několikapatrové polikliniky Budějovická, kdeže se ve vrátnici vyskytovala pouze cedule informace, ale nikdo kdo by obsah této cedule naplňoval. Rozhodl jsem se proto pátrat na vlastní pěst a zamířil k orientačním cedulí, kdeže u Suterénu byla známá třípísmená zkratka RTG. Vypravil jsem se proto do podzemních prostor btw. nádherně opravené poliklinky. Zde mě čekalo další rozcestí dle kterého jsem se vydal na zubní RTG do čekárny B. Ta však zela prázdnotou a jen malá cedulka odkazovala pro dnešní den do čekárny D. Cestou mě zastavila ještě jedna ze sestřiček s dotazem kampak mám zamířeno a jen potvrdila správnost cesty do čekárny D vyskytující se na opačném konci chodby.

V čekárně naštěstí seděla pouze jedna paní čekající na snímky a tak jsem byl velice rychle na řadě a k mému překvapení pozván ihned do ordinace. Zde mě pan doktor nejprve zavedl do evidence a pak již mě vyzval k svému ďábelskému rentgenovému stroji. Nejprve jsem dostal jakousi vestu a pak už umístil svou hlavu do útrob stroje a zakosl cosik mezi zuby. Stroj se dal do pohybu a několikrát kroužil kolem mé hlavy jako družice. Poté jsem byl vyzván, abych si počkal na snímek v čekárně a zanedlouho již odcházel s krásným panoramatickým snímkem k domovu.

Z této návštěvy jsem strach neměl a jen se potvrdilo, že tento zákrok je opravdová lahoda a brnkačka. Nyní se již jen objednat a donést obrázek své paní zubařce. Uvidíme jak bude nadšená z toho jak se to vykreslilo.

9 komentářů u „Život: Panoramatický rentgen zubů“

  1. Je přirozené, když si lidé do svých obýváku pověsí Picasa v originále. Mám také pochopení pro obrázky z OBI pověšené nad postelí. Že si však někdo bude zvelebovat svůj obývací pokoj obrázky svých vlastních zubů? To by mě jaktěživ nenapadlo :-)))..

  2. OStatně teď si tak uvědomuju, že já nebyl u obvodního lékaře strašně dlouho. A budu tam muset zajít, protože mě vypršelo očkování na tetanus. Leč nechci tam jít, protože je to 25 kilometrů od baráku (ještě na starém bydlišti) a nebyl jsem tam 8 let. Ano vážení, nebyl jsem na kontrole u doktora celých 8 let a pravděpodobně budu zabit, zjistí u mě všechny nemoci lidstva a odešlou mě rovnou do krematoria. V případě zubaře je to už lepší, protože tam jsem byl před pěti lety :D:D:D.. Ó Bóóže.. Už mlčím.. Jsem hypochondr a nemám rád doktory.. Jo toto ale není můj blog žeano..

  3. Ale já bych měl jít především na oční, protože kdysi jsme míval půl dioptrie, ale co čumím stále na to LCD, tak se to celkem zhoršilo.. :D:D:D.. Začínám být pěknou troskou :-)…

  4. [6] Evi, švagrová (je jí 28) byla nedávno u své obvoďacky a ta jí řekla, že už by měla zajít na internu na celkový vyšetření, že už na to má věk… :-O jako by byl člověk, co se mu věk blíží ke třicítce opotřebovanej…

  5. Zrovna dnes jsem navstivil opet onen rentgen a koukam, ze je to temer presne 3roky 🙂 … tak jen pokud by to nekoho zajimalo, tak zdravotni pojistovna na tento zakrok prispiva jednou za rok, coz je asi vetsinou dostatecne 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..