Život: Jak jste na tom s pamětí?

Nejednou se ukázalo, že má pamět která si má pamatovat věci, které mozek zaznamená pouze jednou, na tom není úplně nejlépe. Abych tolik „nevytáčel“ lidi okolo zavedl jsem si tento týden poznámkový notýsek.

Zatím je to takový obyčejný kroužkový poznámkový blog co mám z práce, ale dnes jsem již provedl první průzkum zda by se nenašlo něco vhodnějšího. Bohužel vcelku jinak rozsáhlé papírnictví v Prioru na Budějovické tak i další tamtéž v obchodní pasáži nevedlo nic dle mých představ. A jak by takový notýsek měl vypadat? Ideálně s možností přidávat stránky, přičemž stránky by byly různě barevné čímž bych si vizuálně rozdělil kategorie.

A jaký je momentální systém uchovávání poznámek? Zatím existují tři kategorie: recepty, informace, nezapomeň.. které se v průběhu času rozrostou zřejmě ještě o další. Kategorie recepty momentálně obsahuje jeden sviště recept na zelňáky, kategorie nezapomeň cca. 10 záznamů a kategorie informace je již přes celou stránky, kdy mi přibyly zejména informace z včerejšího mini srazu spolužáku SŠ Sviště.

Zatím je to víceméně recese, které mi ale už občas pomůže, tedy zejména kategorii nezapomeň je potřeba brát vážně. Nu na druhou stranu vypadám teď tedy dosti jako magor a včera jsem zřejmě poněkud odzbrojil paní sviště třídní dotazem: „a vy jste byla třídní ve 3. a 4. ročníku ano?“ … „ano“ … „píšu si“.

Tak tedy momentálně mám kromě tohoto elektronického deníčku i deníček papírový, kterému se věnuji bohužel více než tomuto z jasných důvodů. V práci již není čas na psaní článků a doma u počítače moc nebývám. A jaký dostal onen papírový deníček název? Svištice ho nadepsala stylově „Knůtův svět :)“.

Má někdo nějaký jiný způsob, kterak si zapamatovat na delší dobu věci všedního života?

Malý bonus v podobě ukázek nakonec 🙂

kategorie nezapomeň!
– v pátek 29.9.06 jít na rentgen jinak mě tam Kristýnka přitáhne a přiková za pysky

kategorie informace
– Inka – kudrnaté tmavé vlasy z Blatné studující v Praze Michli, bydlící v Modřanech …
– Martin – tmavé vlasy ježek, machr (jen si to myslí), má rád půllitrový šálek čokolády, je sousedem Daniely a nepomáhá ji vůbec na stavbě – hovno soused! …

–> ano nejsem normální

Jedna myšlenka na “Život: Jak jste na tom s pamětí?”

  1. No je pravda, že starý dobrý papír v jakékoliv formě je lepší než 10 chytrých mobilů a 5 PDA dohromady.. Ale já si žádný "Svět" nevedu, jelikož já radši na všechno hned zapomenu a můj život je tak pak mnohem jednodušší :-D.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..