Sport: Naši fotbalisté nastoupili krásným výkonem do MS v kopané

Ač mistrovství světa v kopané konané v Německu začalo oficiálně již v pátek 9.6.2006 pro české (nejen) fotbalové fanoušky začalo to pravé šílenství teprve včera a já jsem nakonec také skončil v jámě lvové.

Již od pondělního rána jsem vyhlížel příchod 18:00 hod, kdy měl na hřiště vystoupit výběr českých fotbalových reprezentantů proti výběru USA. V práci jsem proto skončil „tak akorát“ v 16:10 a vypravil se k domovu. Osud chtěl jinak a tak po tom co jsem nestíhal autobus 193, kterým obvykle jezdím, rozhodl jsem se použit Metro C na stanici Budějovickou, kde jsem měl taktéž čekat na bus 193, ovšem opačným směrem. Onen spoj mi však ujel téměř před nosem a tak nezbývalo, než v onom úmorném včerejším horku počkat na spoj další, když v tom mě někdo zdraví. A ouha, byla to má milá spolubydlící opět v jiném sestřihu, která zrovna dorazila z jihu. Chvíli jsme čekali na autobus, ale nakonec jsme se přesunuli do nedaleké nádherné „firemní“ hospůdky Antal Pilsner Urquell. Zde nás čekalo to co se čekat i dalo a to fakt, že téměř všechny stoly byly rezervované, až na jeden – bylo by zde dobré podotknout, že ona hospůdka je vybavena několika většími LCD televizemi a patřičnou zvukovou aparaturou a tudíž ony rezervace byly právě kvůli sledování fotbalového zápasu.

Usadili jsme se tedy u oného jediného stolu bez rezervace, ze kterého samosebou nebyl zrovna nejlepší výhled, ale za cenu bolavého krku se televize dala sledovat. Úderem 17:45 se v restauraci rozezněl zvuk a židle již byly zaplněny téměř do posledního místa, aby se v 18:00 rozezněla píšťalka hlavního paraqujského rozhodčího zahajující zápas. Netrvalo dlouho a již v 5té minutě prvního poločasu skóroval po centru Grygery náš dvoumetrový velikán Honza Koller, aby v 36.minutě ještě jeden gól poločasu zařídil Rosický a poupravil tak skóre na 2:0. To už jsme si se Svištěm začali říkat, že to dopadne určitě dobře a každý dali tip na počet celkový počet gólů v brance soupeře. Já tipoval 3, Svišť 5. Těsně před koncem poločasu se velice nepříjemně zranil strůjce první branky – Honza Koller – který si natáhl stehenní sval a musel být z hřiště odnesen na nosítkách a nahradil ho do té doby pro mě neznámý Vráťa Lokvenc. Do konce prvního poločasu pak již branka nepadla a následovala krátká přestávka.

U čeho bych se však nyní mezi poločasy rád zastavil je atmosféra v restauraci. Nejeden z přítomných hostů byl oblečen do fotbalového dresu a jeden z pánu vyvěsil na sloup u našeho stolu i českou vlajku. Byl to můj první „zápas“ takhle mezi lidmi a tak mě možná překvapilo něco, což je zcela běžné, ale ono bouření při našem prvním gólu bylo opravdu ohromující, až se mi z toho dojetím zježili chlupy na ruce. Je opravdu pěkné, jak dokáže ono mistrovství lidi spojovat a dostávat do obrovské euforie plné jak radostí tak zklamání.

Postupme ale nyní dále, do druhého poločasu. Zde si nešlo nepovšimnout v naších očích hrozné hry Vráťi Lokvence, který se dostal do několika vyložených šancí, které neproměnil. Jak jsem byl imformován Svištěm, umí tento hráč zahazovat vyložené šance jako na běžicím pásu a za Kollera byl zřejmě nahrazen jen proto, že je to jeden z mála (nebo snad jen ze dvou) vysokých věžovitých hráčů. Stačilo se pak ještě párkrát podívat na jeho „sprinty“ za míčem, vysloužení si žluté karty, několikeré postavení v offsidu a bylo jasné, že tento hráč „nám“ příliš nepomůže. Naštěstí máme v kádru i jiné hráče a tak se o parádní a ukázkovou akci postarali do třetice Nedvěd s Rosickým, který nádherně zakončil a nedal golmanovi šanci. Tento výsledek byl nakonec konečný a naše mužstvo tak odcházelo z trávníku s krásnou a vysokou výhrou 3:0.

Dalším zápasem, který na naše fotbalisty čeká je sobotní s Ghanou, který se obávám ale zřejmě neuvidíme, jelikož budeme odcestováni opět někam na jih – tedy u mě se rozhodne až ve středu. Přejeme našim fotbalistům i nadále podobné výsledky a držím palci Honzovi Kollerovi ať se jeho zranění co nejdříve zahojí.

2 komentáře u „Sport: Naši fotbalisté nastoupili krásným výkonem do MS v kopané“

1. [1] jj, měli tam hodně kvalitní obrazovku 😉 .. jen teda nechápu, že ten mobil nevyfotil v takové kvalitě i předešlé snímky 😀