Jídlo: Grilujeme vepřové plátky s jablíčky

Dnešní příprava oběda byla natolik netradiční, že jsem se rozhodl o tom napsat alespoň krátký článeček. Obsahem tak bude i recept na chutný oběd honosící se názvem v nadpise tohoto článku.

Nejprve začnu seznamem ingrediencí, které jsou k této pochutině potřeba – recept je pro cca. 4 osoby. Budete potřebovat 400g vepřových plátků (bez kostí), grilovací koření (my jsme použili Vitanu), sůl, 2ks čestvých jablíček, přiměřené množství brambor.

Před započetím přípravy surovin je potřeba se podívat na gril a pokud grilujete na balkóně jako my, tak doporučuju zejména zkontrolovat okolní balkóny, zda se na nich nevyskytuje prádlo – gril čoudí ! Vrhli jsme se proto na balkón, který jsem musel nejprve zbavit zbytků mých vlasů z předchozího stříhání a Svišť se ujal rozdělání „ohně“. Pokud jste někdy grilovali a koupili si grilovací brikety pak asi tušíte jaké nervy pokaždé při tomto zažíváme. Použili jsme osvědčené PEPO a nemalé množství tekutého podpalovače, až jednu dobu šlehaly plameny až ke stropu balkónu. PEPO začalo hořet a my jsme mohli připravovat v přípravě.

V dalším kroku je potřeba oškrábat brambory, hodit je na plotnu a připravit masíčko. Tak tedy pěkně vyklepat, osolit a okořenit. Dále si připravíme plátky jablíčka, které můžeme dle chuti také trochu okořenit.

Mezitím co jsme připravovali, se na balkóně vytvořil poněkud dým a nebyl to kouř jen tak ledajaký, ale pořádně hustý a nepříjemně vlezlý. Kromě toho, že se rozhodl prozkoumat náš byt se bohužel usídil i v bytě nad námi a tak jsme zanedlouho slyšeli, že k nám někdo zvoní. Ano, byl to soused, kterého jsem zatím neznal – příjemná chvilka k seznámení – a co víc nevypadal jako nějaké ořezávatko. Rychle jsem začal připravovat omluvné fráze, leč naštěstí se ukázalo, že onen soused je kliďas a tak jen požádal slovy: „Mohli byste si prosím ten gril posunout trochu na bok? My máme celý byt plný kouře.“ – zdá se, že nás z balkónu pozoroval. Slušně jsem se mu za nepříjemnost omluvil a zavíral se slibem, že s tím něco uděláme.

Máte-li tedy rozpálený gril, pak nezbývá než na něj maso a jablíčka rozložit a těšit se na pochutinu. Děláte-li navíc oběd v čase mezi dvanáctou až jednou a patříte mezi přiznivce seriálu Pohotovost, který nyní vysílá v tomto čase Prima, můžete si přípravu a nebo oběd navíc zpříjemnit sledováním televize, jako to děláme my.

V konečné fázi nezbývá než servírovat. Slijeme brambory, rozprostřeme na talíři, přidáme masíčko a jablíčka a můžeme vychutnávat.

Bohužel jsem neměl doma zrovna žádnou paměťovou kartu do foťáku a tak nemohla být ona puchutina vizuálně zdokumentována, nicméně náhrádní vizuál který jsem zde použil téměř odpovídá tomu jak to vypadalo u nás. Obrázek kotlíčku (grilovací soudek) pak odpovídá tomu našemu zcela, s vyjímkou, že ho máme již poněkud „obnošenější“.

Co říci na závěr? Snad jen, že zase jeden z bláznivých obědu – není zřejmě až tak obvyklé grilovat na oběd v poledne, grilovat na balkóně, grilovat v Praze – a pak že je pravdivá fráze: „Táto, tohle v Praze nazažiješ!“ – v naší společnosti ano! Pokud se vám příprava nezdá v tomto podání bláznivá, a nebo naopak tomuto holdujete, pak vzhůru do toho, ale pozor na sousedy.

7 komentářů u „Jídlo: Grilujeme vepřové plátky s jablíčky“

  1. óóóó moc dobře to vypadá… tak na balkóně jsme ještě nic negrilovali… ostatně nemáme ani v čem :-)…

  2. Co jste zase vyváděli, že jsem tu měl nepřijatý hovor od Sviště v 00:30 a od tebe někdy ve čtyři ráno??? Jediný štěstí, že na noc vypínám vyzvánění :-))…

  3. co sme vyváděli?? no nic.. jen sme si užívali krasy patečního, později i sobotního, dne.. a prostě chtěla jsem ti dopřát aspoň chvilku v naší přízni.. hahaha…tvoje smůla… byla jsem na příjmu až do půl sedmé.. pak jsem totiž omdlela(možná to zapříčinila ta ruská vodka) a probrala se v 10. a to už jsem zas pro změnu neměla sílu na nové pokusy tě zasvětit do našeho bóhémského života..myslím že ve stručnosti jsem řekla vše co mělo býti řečeno…

  4. [4] ó, ledasco jsem již našemu příteli osvětlil formou sms zpráv a taky mu dal najevo, že toto se nedělá, nezvedat telefon, když to přátelé potřebují ;-), nicméně tys to pěkně ještě rozvedla.. a já mám tímto zaděláno na "malér" … vysvětlím doma 😉

  5. [2] chlape, o víkendu nemám na net obvykle přístup, takže toto jsem nezaregistroval 🙁 .. a co víc viz. (4) jsem potřeboval i spíše trochu relaxovat.. on ten bohémský večer byl více než náročný, alespoň tedy pro mě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..