Život: Volíme do parlamentu !

V pátek byl onen kýžený den, kdy jsme my voliči mohli změnit politickou situaci v této zemi. Proto jsme neváhali a hned první volební den v podvečerních hodiných navštívili volební místnost č. 199 na ZŠ Ohradní v Praze Michli, abychom se o onu změnu také přičinili.

Jelikož jsme se v pátek chystali vyrazit na Jih bylo potřeba se před odjezdem k volbám ještě nabalit na víkend a zajistit kočičku. Jelikož Svišť potřebovala něco odevzdat na Žižkově svému kamarádovi Daloušovi, který zde měl být pouze do sedmé hodiny, bylo ono vypravení se vcelku rychlé.

Cesta na ZŠ byla jednoduchá a tak jsme bez větších zaváhání v poměrně malé dopravě dorazili na místo. Při průchodu chodbami základní školy spadla na Sviště eufórie v podobě návratu do svých dětských let a tak byla cesta do volební místnosti velice příjemná – s řadou komentářů jak zde bylo to či ono – a co více v místnosti čekala neméně příjemnější volební komise.

Nejprve přistoupila k panu předsedovi Svišť a já se mezitím zeptal „volného“ člena komise, zda je jedno v které místnosti budu hlasovat, když mám volební průkaz. Bylo mi řečeno, že ano a tak jsem zamířil také k předsedovi, který již odevzdával volební lístky a obálku Svišťovi. Ukázal jsem onen průkaz načeš předsedovi jen zasvítili oči a bylo vidět, že je rád za každého neplánované voliče a už mě zapisoval do seznamu „cizích“ voličů. Po zápisu a předání volebních lístků s volební obálkou mě poněkud zarazilo, že jsem nebyl požádán vůbec o občanku a tak jsem položil otázečku: „Neměl byste si mě prověřit podle občanky? Co když to nejsem vůbec já?“. Pak předseda pochopil, pousmál se a zkontroloval údaje – vše sedělo. Přesunul jsem se za „plentu“, abych vykonal onu volbu, ale pan předseda neskončil a už se mě ptal zdali je má obec dále než Ostrava. Zklamal jsem ho a nebyl jsem tedy jmenován nejvzdálenším voličem ve volební místnosti č.199 – škoda. Koho zvolit jsem již měl promyšleno dobře, a tak jsem do obálky vložil druhý lístek odspoda – pro nezasvědcené to byl volební lístek NEZ-DEM, tedy strany Vladimíra Železného.

S příjemným pocitem jsme opouštěli volební místnost a spekulovali o tom jak ony volby vlastně dopadnou. Po nasednutí do auta jsme se vypravili na onen Žižkov, ale to bude součástí dalšího článku o víkendu.

Původně jsme zamýšleli, udělat na volbách nějakou show a tak jsme chtěli přijít poněkud netradičně oblečeni, leč počasí a časový pres tento plán nakonec zhatili, tak snad příště, na podzim.

Strana, kterou jsme zvolili se bohužel do parlamentu nedostala a skončila pouze s 0,7% a tak jsme rádi, alespoň za výborný volební dort s logem této strany, který jsme obdrželi ;-). Věřím, že v dalších komunálních volbách, kde se spíše volí osobnosti než strana, na tom pánové a dámy z NEZ-DEM budou mnohem lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..