Relaxace: Kámen, nůžky, papír tak trochu jinak

Včera jsme takhle jeden z pozdních večerů trávili s Terkou na ICQ a jednu chvíli přestala reagovat. Tak jsem začal pátrat proč, načež mi bylo sděleno, že hraje po netu hru. Jako správný zvědavec jsem začal sondovat o co, že se jedná a zjistil, že hraje tak trochu jinou síťovou variaci nechvalně známé hry z dětství „Kámen, nůžky, papír“, kterou vám v následujícím článku, alespoň stručně představím.

 

Nejprve bych měl asi popsat jak se k dané hře dostat. Prvním předpokladem je mít nainstalovaného ICQ klienta verze 5 – o tom, že je potřeba mít ICQ účet se nezmiňuji, to je nad slunce jasné. Druhým předpokladem je mít protihráče, který vlastní stejné programové vybavení jako vy, tedy stejné ICQ. Jeden z vás potom v menu vybere ikonku RPS online a hra může začít.

Jako první volba je barva, která je velmi jednoduchá.. zvolíte buďto modrou nebo červenou, přičemž červená barva vždy začíná. V dalším kroku si vybere místo kde chce umístit vlajku, kterážto je jako hlavní cíl hry – kdo zadrží vlajku soupeře vyhrává. Kromě toho je potřeba ještě rozmístit jednu past na kterou když protihráč najede tak skončí v propadlišti dějin 🙂 … nedoporučuju tuto hru hrát moc večer, neboť pak si občas toto místo s pastí nezapamatujete a padáte několikrát a druzí se jen smějí (osobní zkušenost). Jsou-li  dvě pole označena vygeneruje se tuším náhodně označení – druh jednotlivých panáčků, tj. jedni mají kámen, druzí papír a poslední skupinu tvoří ti s nůžkami. Logicky své druhy vidíte a u soupeře nikoliv. Tím je vše připraveno a hra může začít.

Oba hráči se střídají v tazích, přičemž máte vždy jen krátky interval na to abyste nějak vytáhli.. pokud u toho ještě i píšete zprávy, máte o prošvihnutí tahu zaděláno a protihráč skáče radostí. Pokud se potkají dva panáčci stejného typu, pak vyskočí dialog s výběrem všech tří typů a vybíráte tak dlouho než někdo vyhraje. Princip setkání panáčků různých typů je stejný jako u klasické hry, tj. papír bere kámen, nůžky berou papír a kámen bere nůžky. Kdo dříve objeví panáčka s vlajkou vyhrává.

Přeji příjemnou relaxi a berte to z humorem 😀

3 komentáře u „Relaxace: Kámen, nůžky, papír tak trochu jinak“

  1. [2] článek už je téměř dva roky starý a já od té doby ICQ už nějak moc nepoužívám.. tedy to klasické "originální" již vůbec… takže těžko říct… ale zkus to později znovu… třeba to bylo jen něco chvilkového 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..