Kuře Cordon Bleu

Na vánoce jsem od Jarky dostal mini kuchařku Bravo, šéfe! od mého oblíbence Zdeňka Pohlreicha a jelikož jsem dnes zůstat doma na Homeoffice rozhodl jsem se jeden z receptů použít. Jelikož to nebylo složité, povedlo se to a náramně to chutnalo dovolím si ho zveřejnit i zde.

Základem kuře Cordon Bleu je kuřecí maso, konkrétně prsíčka, které si nejprve omyjeme a pak je rozřízneme vejpůl tak, abychom maso úplně nerozřízli. Prsíčka si rozevřeme a nejplépe pod potravinářskou fólií naklepeme co nejvíc to půjde, ale pozor aby se nám maso neutrhalo.

Maso z jedné strany posolíme a postupně na něj naklademe plátky šunky a sýra. Jakmile to máme, maso přeložíme opět na půlky a opatrně opět paličkou zaklepeme okraje.

<%image(20100204-cordon_bleu0.jpg|520|347|null)%>

Dále následuje klasický trojobal, tj. nejprve hladká mouka, následována rozšlehaným vejcem a nakonec strouhanka. Takto obalené maso již pak jen osmažíme například ve fritovacím hrnci a po vyjmutí ho ještě pro lepší efekt v půlce překrojíme.

Já jako přílohu k tomuto pokrmu volil brambory. Tím máme hotovo a nezbývá než popřát dobrou chuť.

Seznam surovin (pro jednu osobu):
– 1ks kuřecího prsa
– 2ks plátků šunky (pokud máte větší plátky pak stačí i jeden)
– 2ks plátků sýra (já volil nejvíce dostupný Eidam, ale doporučuje se Ementál)
– 1 rozšlehané vajíčko
– hladká mouka
– strouhanka
– 3 ks brambor

<%image(20100204-cordon_bleu.jpg|520|347|null)%>

2 komentáře u „Kuře Cordon Bleu“

  1. ale doporučuju místo eidamu tam dát ementál. rozdíl v ceně není nějak závratný. a myslím, že v dnešní době sehnat ementál nemusí být velký problém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..