Jídlo: Zápekáme brambory se smetanou a kuřecím masem

Tak tu máme další kategorii a to jídel připravovaných v troubě a aby toho nebylo málo pomůžeme si i smažením na pánvičce. Příprava celého jídla trvá poněkud déle, takže je potřeba s tím počítat.

Výběr receptu jsem tentokráte nechal čistě na internetu a zabrousil na stránky https://recepty.centrum.cz. Zde jsem zabrousil do kategorie TOP jídel, tedy nejlépe hodnocených a vybral si recept s názvem „Smetanové brambory zapečené s kuřecím masem“. Teď bych mohl ukončit článek s odkazem na originální recept, ale nemusíte se bát, to neudělám :-).

Nuže co budeme k tomuto receptu potřebovat. Základem je cca. 1kg brambor a dva větší plátky kuřecích prsou. Dále budeme potřebovat 10dkg anglické slaniny, jednu smetanu ke šlehání, 6 stroužků česneku, nějaký přiměřený flák sýra na strouhání, pepř a sůl. Všechno si to pěkně připravíme a můžeme se do toho pustit.

Já započal přípravu masem. To zbavíme případných „nečistot“ a naklepeme do požadované tloušťky. Osolíme z obou stran a já pepřím pouze z jedné. Na pánvičce si rozpálíme olej a oba fláky na něj hodíme a opečeme zprudka z obou stran. Mezitím pokud to zvládáme si můžeme oškrábat brambory, které nakrájíme na přiměřeně tlusté kolečka. Před tímto se brambory zřejmě měly předvařit, neb to v originálním receptu není uvedeno, ale pokud to neuděláte, pak není šance dosáhnout přípravy jídla za 20min. v troubě, jelikož brambory tak rychle syrové prostě nezměknou. Pokud máte dostatek času a trpělivosti pak můžete použít klidně brambory syrové jako já :-). Vezmeme si pekáček, který vymažeme máslem – pokud jej nemáte jako já, tak se osvědčilo jen tak máznout olejem – a vybudujeme cca. 1-2cm vysokou vrstvu bramborových koleček. Na ně položíme již osmahnuté maso, které pečlivě zabalíme do anglické slaniny a zbytek brambor dáme okolo a na maso. Dále se vrhneme na přípravu „omáčky“, kterou to celé zalijeme. Vezmeme si smetanu, do ní rozdrtíme česnek a celé to zasypeme ještě pepřem a důkladně promícháme. Toto pak opatrně nalijeme rovnoměrně do pekáčku a jelikož toho není až tak mnoho můžeme přidat dle potřeby i mléko. Pekáček přikryjeme alobalem a hodíme do předehřáté trouby cca. na hodinu a něco. Občas se pod alobal podíváme, abychom to zase nepřehnali. Stačí zkusit brambory, zda už jsou dostatečně měkké. Ve finále sundáme alobal, pekáček zasypeme nastrouhaným sýrem a dáme dopéci na pár minut.

Výsledek stál za tu námahu. Smetana tomu dodává opravdu úžasnou chuť, jen příště ještě brambory alespoň trochu posolím a maso se po tak dlouhé přípravě téměř rozpadá. No lahoda. Jelikož mi zbylo krapet kuřecího masa tak další svačinkou bude nějaká rychlá čína, nicméně uvidíme zda bude mít vůbec cenu o tom psát.

.. a na závěr fotodokumentace

10 komentářů u „Jídlo: Zápekáme brambory se smetanou a kuřecím masem“

  1. [2] Jsem jednoznačně pro! Co nám uvaříš? :-))Jsem ochotná zajistit suroviny, ale vaření asi ne 🙂

  2. jodie, knutík: jdu do toho taky 😀 a kuřecí prsa s nivou a smetanou přátelé to by jste se oblizovali ještě měsíc:D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..