Jídlo: Pikantní topinka pana krále

Vše musí být zužitkováno beze zbytku a tak jsem se díky inspiraci Abyho vrhl do smažení topinek s nějakým tím masem k tomu. Původní záměr byl tak trochu soutěživý a tedy že ho tímto trumfnu, leč bohužel on nakonec topinky nedělal a kdo čte jeho blog ví proč.

Jak už bylo uvedeno v předchozím článku, zbylo mi nějaké kuřecí maso, které bylo potřeba zužitkovat. Rozumným řešením vzhledem k dosti malým kouskům se zdálo být něco na způsob číny a tak nápad s topinkou přišel velice vhod. Nebylo potřeba dokonce nic dokupovat a tak jsem se na to mohl vrhnout.

Nuže připravíme si následující: kuřecí maso – prsní řízky nejsou vůbec špatným výběrem, stroužky česneku, rajčátka, sůl, sojovou omáčku, cibuli, hořtici, grilovací koření, papriku – já použil koření – dle chuti i špetku chilli a samozřejmě krajíce chleba. Jakmile to máme hotovo vrhneme se nejprve na přípravu masa. To si nakrájíme na rozumně velké nudličky, na pánvičce rozpálíme oneň, česnek nahrájíme na nepřilíš velké plátky a společně s masem hodíme na rozpálenou pánev. Osmažíme a postupně přidáváme sůl, grilovací koření, papriku, chilli a zalejeme sojovou omáčkou. Po chvilce přidáme ještě nakrájenou cibuli, rajčátka a dusíme. Postupně pak přidáváme kečup a hořtici, aby nám to krapet zhoustlo a dosáhli jsme určité „omáčky“. Jakmile to máme hotovo můžeme se pustit do usmažení topinek. Rozpálíme si na nějaké jiné pánvičce opět olej, vrzeneme na ni krajíce a smažíme než zčernají 🙂 – ne samozřejmě černé nesmí být, ale přiměřeně opečené. Usmažené krajíce pomažeme česnekem a na chleba dáme již hotovou masovou směs. Máme-li i nějaký sýr ke strouhání pak s ním můžeme ještě topinky ve finále posypat.

A máme hotovo. Hurá, má první masová směs na topinky dopadla ještě lépe než jsem doufal ale i tak nemohu zaručit, že „kuchařský speciál“, který teď začal vycházet na mém blogu bude pokračovat i příští týden, jelikož se to zdá býti dosti časově náročné a já už se musím taky věnovat lidem a ne jen jídlu ;-). Pokud se tedy rozhodnete dát si topinku, tak doporučuji to obohatit právě masem, čímž dostanou topinky nový rozměr.

A opravdu mě pobavil Lighthunt, který prohlásil: „škoda že nejsi ženská, takovou kuchařku bych doma hned bral“. Tak ano, ženská opravdu nejsem, ale nu což i pánové mohou občas uvařit bez toho aby to skončilo tragédií. Leč zřejmě ten přirozený um mají zejména ženy a nebo je většina pánu tak líná, že se k tomuto nikdy ani neohodlají. Takže pánové, směle do toho!

… a tentokráte jen jediná fotka

9 komentářů u „Jídlo: Pikantní topinka pana krále“

  1. [1] tvoje klobása zase vypadala bíle, tak se nediv.. holt černá a bílá.. 🙂 to je tím snímkem 🙂

  2. jeziiis… chlasta to stellu a jeste se to oddava obzerstvi.. kam ti prazaci miri 😀 😀 😀 na gilotinu… jojo ale to maso vypada krasneeee… sakra, mam hlad..

  3. [1] já ti dám černá! Topinka má snad být bílá? Kraje občas holt černější jsou.. tak si koukej koupit chleba a jsem zvědav na to foto! 😀

    [4] cože, na gilotinu? To prosím nééé.. prosím, prosím.. a tak pití a jídlo patří k životu že ano, tak proč si jej někdy nezpříjemnit 😉

  4. tak něco podobného dělají v hospůdce kam chodím a můžu jen doporučit,ale chce to k tomu ještě zeleninku a pivo 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..