Koncerty: PhotoLab & M.Hrůza LMB a Roomster Roadshow & Chinaski na Václaváku

V uplynulém týdnu jsem stačil navštívit hned dvě hudební akce. První se konala v úterý v prostředí velice příjemného klubu Lucerna Music Bar, kde vystoupila Magda Šalamounová alias Photolab následována Michalem Hrůzou. Druhou akcí byla čtvrteční představení Škody Roomster na Václavském náměstí, kde vystoupila mj. má oblíbená kapela Chinaski.

Uff, tento název článku je opravdu docela dlouhý, ale nic kratšího už jsem nevymyslel. Tak tedy po docela dlouhé době s chutí do článku pro můj blog :-). Než začneme první akcí odehrávající se v útrobách pražského Lucerna Music Baru, zastavíme se v hospůdce Rustika, kde jsme celou akci započali. Sešli jsme se zde ve složení Labi, Hančí, nějaká její kamarádka tuším Lucka, Stibi, Svišť a já. Hančí měla ještě problém s nalezením peněženky a tak nás opustila předčasně a jala se ji hledat domů. My jsme po ovlažení rtů jednou plzničkou vyrazili směr Lucerna Music Bar. Zde jsme marně hledali Iric a Jimmiho, kteří zde měli být také, ale zato jsme potkali Alici. První část večera – kapelu Photopost – jsme si vyslechli celou a byl to opravdu pěkný zážitek. Magda Šalamounová, jakožto pěvkyně předvědělá užásné kreakce a je to prostě trdlo jak má být, v čemž ji ještě podporoval podobnými kreacemi v menší míře i kytarista Almela. Po skončení této části jsme se vybrali se Svištěm nahoru do báru, kde jsme u piva zůstali po celý zbytek večer – pravda s jednou vyjímkou, kdy jsem odběhl vyfotit i Michala Hrůzu. Toho jsme tak vnímali pouze ušima a mohu říct, že staré Ready Kirkenovské písně dostaly nový slušivý kabát, který zdá se býti více dynamický. Ve dvou písních si s Michalem zapěla i Aneta Langerová, jakožto pro některé nečekaný host. My jsme si pak ještě vyslechli jací to jsme kultůrní barbaři, když celý koncert prosedíme kdesik poměrně daleko od pódia, nicméně proč si neužít koncert tak trochu jinak a Michal Hrůza byl příjemná hudební živá kulisa do našeho povídání. Během koncertu jsem ještě stačil odchytit i Ivču a Nikolu (jakožto manažery Anety), abych se poptal, jakže je to s mým honorářem za jednu fotografii. Nic naplat, budu muset uhánět i nadále, časopis prý ještě peníze nedodal. Není to naštěstí kdovíjaká horentní suma a tak mě to toliko netrápí. Po skončení koncertu jsme ještě zůstali v onom baru sedět již v plné sestavě až do cca. 1 hodiny ranní, kdy jsme se přesunuli do jednoho z pražských klubů. U vstupu nás čekal konzumní lístek, jelikož ztráta znamenala 2tis. útratu a v útrobí probíhající karaoke show, která mě však spíše uspávala. Po rychlokurzu tanečních kreací od Sviště jsem definitivně propadl myšlence že se mi chce spát, za což mohla zejména představa vstávání další den do práce. Po druhé hodině ranní jsem se tak sám odebral k domovu, aby mě zde v šest hodin vzbudily rozjařené spolubydkyně, které si pak vyspávaly až do oběda.

Tím máme vyčerpánu ve stručnosti akci první a šupem na druhou. Po příchodu z práce jsem se doma ani příliš neohřál a už jsme s Labi jeli směr Václavské náměstí, kde nás čekal jakjinak hudební kultůrní program. V době příchodu se zrovna na pódiu vyskytovala zpěvačka Kris od které většina zná song použitý v poslední reklamě na Škoda Auto. Příjemná a pohledná slečna střihla pár svých hitů, která ještě doplňovala různými převzatými písněmi. Po ní se na pódium vrhli tanečnice z divadla Brodway, aby zde zahopsali na nějaké tuctuc melodia a klidili se opět z pódia. Před začátkem hlavní hvězdy, kapely Chinaski, se ještě uskutečnila soutěž o týdenní pronájem nového vozu Škoda Roomster. Po skončení už na pódium vyskočila kapela Chinaski, aby odehrála svůj hodinový set, zakončený pro mě jednou z nejoblíbenější písní – Vrchlabí. Nu více k průběhu této akce po kultůrní stránce jsem napsal v reportu na xichtech zde. Po skončení akce jsme se přesunuli opět do nedaleké hospůdky Rustika, abych se zchladili jednou plzničkou a poté jsme se již přesunuli domů, jelikož mě zde čekalo ještě vaření do práce o kterém by mohl být celý článek, takže někdy snad později, u kterého mi perfektně asistovala Labi.

A to máme ve stručnosti vše k proběhnutým koncertům a snad se brzy zase dostanu k sepsání dalšího článku, třebas i s jinou tématikou. Bylo by pořád o čem psát, ale času je hrozně málo.

Fotky doplním později.. opravdu.. už chci domů 😀 .. článek byl sepsát totiž ještě v práci v pozdním pátečním odpolední 😉

2 komentáře u „Koncerty: PhotoLab & M.Hrůza LMB a Roomster Roadshow & Chinaski na Václaváku“

  1. Tak Photolab nebo Photopost? Jsi na PS zase nahrával nějaké fotky a teď děláš podprahovou reklamu, žeano :-))).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..