Koncert: Slavnostní předávání Hudebních cen Óčka 2005

Středeční večer jsem strávil v nádherném prostředí Velkého sálu pražské Lucerny, kde proběhlo za podpory kapel AirFair, Lenky Dusilové, Monkey Business, Clou, Mayay a Anety Langerové slavnostní předávání hudebních cen Óčka za rok 2005, kterou moderátorsky obsadila dvojice Lejla Abbasová a Pavel Cejnar – oba jakožto známí moderátoři z TV Óčko. Já jsem zde potkal opět spoustu známých obličejů a „koncert“ prožil poněkud netradičně.

Akreditace na tuto akci proběhla poněkud netradičně, jelikož jsem poprvé napsal do pořadatelské firmy RGM, z které mi však napsali, že se akreditace budou vydávat až na místě, což jsem nechtěl moc riskovat, a proto jsem díky kontaktu od Terezky napsal i do Óčka, odkud mi již přišlo potvrzení, že budeme uvedeni v seznamu. Nezbývalo než onen den společně se Svist.Toffem (v roli reportérky) vyrazit na tuto zajímavou akci.

Do Lucerny jsme dorazili, jak už bývá poslední dobou zvykem, se zpožděním po půl osmé – a aby toho nebylo málo, potkala nás cestou revize jízdenek a tak si Svištík zaplatila pokutu 500kč s tím že se může do půlnoci projíždět po celé Praze – , takže jsme jen rychle hodili věci do šatny, prošli se porozhlédnout, já stačil potkat Ivču a Nikolu od Anety a pořešit pár věcí a akce mohla začít – nebo tedy spíše začala :-).

Jako první nastoupila na pódium Lenka Dusilová, resp. nastoupila dříve než jsme stačili dorazit k pódiu, ale zvuk jejího hlasu nás velmi rychle přivolal. Po tomto úžasném začátku, lahodící mému uchu nastoupila první nominace a první předání cen. V jaké kategorii netuším, jelikož ono předávání jsem neregistroval téměř vůbec. Jako druhá v pořadí vystoupila „nadějná“ americká kapela, kterou má v zastoupení pořadatelská agentura RGM a honosící se názvem AirFair. No jako celek to neznělo úplně nejhůře, ale zpěvák byl na můj vkus poněkud uřvaný, celkově se mi to moc nelíbilo. Teď jsem na vážkách jestli jako další vystoupila Maya a nebo velice nadějná a výborná kapela Clou, jelikož jsem celé vystoupení Mayay prohovořil. Každopádně z reakcí ostatních jsem slyšel, že jsem v případě Maya o nic moc nepřišel a Clou už jsem si chvíli vychutnal a byli skvělí. Jako předposlední hudební zpestření jsme mohli slyšet Monkey Business a ti navázali a zvýšenou kvalitativní laťku a předvedli v čele s Matějem Ruppertem zejména skvělou show, která dostalo do varu už i mě. Celý večer pak uzavřela Aneta Langerová, která odehrála několik již zejména pro mě notoricky známých songů + jeden z nově připravované desky. Bohužel musím zatím na adresu nové skladby spíše nešetřit kritikou, jelikož mi to celé připadá jako značně „Dusilovské“ (čti inspirované Lenkou Dusilovou) a podle mě má Aneta hlas pro jiný styl hudby – řekl bych živější, zvučnější, rockovější. Začíná se proslýchat, že by snad měla v rámci předávání Andělů zaspívat s kapelou Hradišťan, tak na to jsem opravdu taky zvědavý, jelikož toto se mi nezdá ten správný směr pro její uplatnění hlasu.

A co že jsem dělal, když jsem koncert toliko nesledoval? Tak zejména jsem zde měl hned několik známých skupinek – o některých jsem věděl a některé potkal až na místě – lidi okolo „Láhelu“, Terezka (redakční kolegyně z Xichtů), Barču (kamarádku Maťo Mišíka) a lidi okolo Anety – Nikolu, Ivču, Maťa a Marase. S některé jsem víceméně jen pozdravil, s některými prohodil pár slov, s některými více a s Barčou pak strávil podstatnou část večera. Ono je vůbec zajímavé jak jsme se seznámili – to jednou na koncertě Aneta pro Světlušku si mě zavolal Maťo jestli bych ho mohl vyfotit s jednou holkou a ta mě pak na dalším koncertě v Ostravě poznala a vyžádala si taky ty fotky na emailu. No a tentokráte si mě „odchytila“ opět a navíc jsme se naladili na společnou notu – probrali jsme hlavně fotografování, Anetí kapelu a cestování :-). Občas není opravdu špatné koncert tak trochu „vypustit“ a vzít ho spíše jako setkání se zajímavými lidmi. Otázkou jestli bych si to mohl dovolit, pokud bych koncert měl řádně zaplatit – zřejmě spíše ne.

Celkově se tedy jednalo z mého pohledu o příjemnou akci, i když být platícím divákem, tak jsem možná poněkud překvapen množstvím „neplatících“ VIP hostů – od členů jednotlivých nominovaných kapel, přes superstáry obou ročníků, „Vyvolené“ a „Big Brothery“, až po další známé osobnosti zejména z hudební scény. Jako další v pořadí akci podobného zaměření se chystám navštívit předávání cen Anděl Roku 2005, který proběhne letos v hotelu Hilton, takže to bude zřejmě spíše „kravatová akce“.

2 komentáře u „Koncert: Slavnostní předávání Hudebních cen Óčka 2005“

  1. [1]

    ad Barča: hehe, myslím že není, ale kdo ví… na takové téma jsme se teda nedostali 😉

    ad layout chyba: tak s tím počkám na tebe… docela mě to štve, že to takhle lítá… asi bude potřeba uděla na obrázky vlastní css styl

    ad plugin chyba: no vida, s tím jsem ani nepočítal a už jsem to vylepšil 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..