Sport: Českému olympijskému týmu se zatím nedaří

Ač je to s podivem a zajisté v tom hraje roli i souhra několika okolností, našemu olympijskému
týmu se zcela určitě na letošní zimní olympiádě v italském Turínu nedaří tak jak by si představoval. Vše to vyvrcholilo dnešní prohrou našich hokejistů nad „papírově“ mnohem slabším týmem Švýcarska a celkově byl tak nejedn dnešní den ve znamení propadu medailových nadějí.

Začalo to vše o víkendu tak pozitivně – nejprve nádherný výkon Nikoly Sudové, první stříbrná (zatím bohužel celkově jediná) medaile Katky Neumannové a i celkově nádherný závod Lukáše Bauera. I zde se však začaly rodit první neúspěchy v podání propadáku Jakuba Jandy.

Během úterního tréninku se stačil zranit jeden z našich zlatých nadějí – Aleš Valenta – a je nyní otázkou zda-li do bojů o medaile vůbec zasáhne. Další zranění na sebe nenechalo dlouho čekat a během hokejového turnaje – již z minulých let zraněními proslulého utkání Česko – Německo – musel odstoupit Dominik Hašek a Patrik Eliáš. Zde situace není naštěstí tak tragická, jelikož hokej není o jednom člověku a v našem týmu se najde náhrada za oba hráče. Do pátku se pak má rozhodnout zda-li vůbec tito dva ještě zasáhnou do zápasů.

Dnešní den tak byl v mnoha směrech zklamání. Nejprve „až“ páté místo Katky Neumannové v klasické desítce, což by nebylo vůbec špatné nebýt jedinou ambicí Katky skončit na prvním místě, a v neposlední řadě zápas našich hokejistů proti Švýcarsku. Buďto jsou opravdu již všechny hokejové na velmi podobné výkony a nebo se naši ještě nedostali do formy a jen pevně doufejme, že ji brzy, ale hodně rychle najdou, aby neskončili dříve než si všichni představujeme. Ale i o tom sport je.

Nezbývá tedy než jen doufat, že se konečně našim sportovcům „začne dařit“ a zatím jediná stříbrná medaile nezůstane dlouho osamocena. Již v pátek by tento stav mohl změnit např. již zmíněný Lukáš Bauer na klasické patnáctce a nebo také po krátké dovolené odpočatý Jakub Janda na velkém můstku. Držíme tedy i nadále našim sportovcům palce: „Češi do toho!!“ 🙂

Co mě překvapuje je fakt, že se stále najdou „sportovci“, kteří pro dosažení co nejlepšího umístění použijí i na olympiádě nějaký zakázaný doping jako se tomu opět stalo i letos tentokráte u rusky Olgy Pylevové, která musí vrátit stříbrnou medaili z pondělního závodu na 15 kilometrů. Zajímavé, že je to opět běžkyně na lyžích, resp. nyní biatlonistka.

2 komentáře u „Sport: Českému olympijskému týmu se zatím nedaří“

  1. No vida… tak dnes alespoň jeden úspěch… a máme druhou stříbrnou medaili díky Lukášovi Bauerovi… jupíí 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..