Programy: ICQ přestalo komunikovat s Mirandou – co s tím?

Závěrem minulého týdne zaznamenali uživatelé „alternativních“ ICQ IM (čti instant messaging) klientů skutečnost, že nebyli schopni od jiných uživatelů přijímat zprávy. Tento problém se však netýkal osob používajících „originálního“ ICQ klienta. Již i z tohoto důvodu bylo nasnadě, že toto bude mít nasvědomí změna interního prokololu ICQ o kterém společnost neinformovala.

Naštěstí tvůrci podpory protokolu ICQ pro IM Mirandu zareagovali svižně a opravdu v krátkém termínu byla k dispozici verze pro oficiální vydání (build) Mirandy v podobě verze ICQ 0.3.5.3 (ke stažení zde) a později i neoficální (alpha) verze ICQ 0.3.6.13 (ke stažení zde).

Soubor v uvedeném archívu stačí při vypnuté Mirandě rozbalit do adresáře Mirandy (obvykle C:\Program Files\Miranda IM) a podsložky plugin a pak již jen znovu nastartovat a vše by mělo fungovat jako dříve.

Snad se nebude podobná situace v dohledné době opakovat, a doufám že nezakáží tvůrci interního protokolu ICQ spolupráci s jinými klienty úplně, jelikož přechod na „oficiální“ ICQ by pro mě nebyl bezbolestný. Miranda IM mi v současnosti náramně vyhovuje.

3 komentáře u „Programy: ICQ přestalo komunikovat s Mirandou – co s tím?“

  1. [1]

    … dodat, že je to výborný prográmek a tvůrci tohoto programu za tuto neplechu navíc nemohli 😉 a velmi rychle zareagovali… budiž jim to připsáno k dobru… ale já vím, ty čekáš na verzi 1.0, ale to se načekáš 😀 … do té doby ICQ radši nezapínáš vůbec viď? 😉

  2. Nene, ja ted byl lehce zaneprazdneny, takze jsem 14 dni moc nevnimal svet, ovsem ke svemu dobru – tolik jsem toho uz dlouho neudelal 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..