Užitečný program: Slovníky pro OpenOffice.org 2.X

Od verze 2.x byly z kancelářského balíku OpenOffice.org kvůli licenční politice ze standardní instalace bohužel odebrány některé slovníky – sloužicí např. pro kontrolu pravopisu – a bohužel mezi tuto „vyjmutou“ sadou se ocitl i slovník v našich končinách nejžádanější, tj. český. Jelikož mi tento velice chyběl, rozhodl jsem se, že vypátrám, kterak ho do mé instalace doplnit.

Po několika velmi rychlých hledáních bez výsledků jsem se do hledání „jak na to“ pořádně pustil až dnes. Kupodivu to šlo tentokráte vcelku rychle. Nejprve do Googlu zadat „Openoffice.org myspell czech“ a jeden z výsledků mě dovedl na stránku s různými slovníky. Zde mj. byla poznámka „Please use OpenOffice.org’s integrated wizard (File -> Wizards -> Install new dictionaries) to install spell checking dictionaries, hyphenation dictionaries, and thesauri, because these lists may be out of date!“. A ouha, řešení jak doinstaloval slovník bylo na světě. Stačilo již jen přeložit ony položky menu do češtinu abych došel k postupu: Soubor -> Průvodci -> Instalovat nové slovníky. Heuréka – jak jednoduché a prosté. Pak již stačí jen restartovat OpenOffice.org a nové slovníky jsou připraveny k použití.

Budu se v sepisování dalších článků snažit je nejprve v rámci možností napsat právě v tomto kancelářském balíku se zapnutou kontrolovou pravopisu, abych se vyvaroval a nebo alespoň se pokusil významně snížit výskyt hrubek a překlepů, na které jsem byl nezčetněkrát upozorněn a jichž jsem si i částečně vědom. Ono být v jedné osobě tvůrce, korektor a ještě editor je pravda obtížné 😉

Jedna myšlenka na “Užitečný program: Slovníky pro OpenOffice.org 2.X”

  1. Jojo OO je dobry programek.. Vlastne uz nejake dva roky se na mem pocitadle vyskytuje pouze opensource.. A ted, zo jsem rozsiril ramku se mile zrychlil i OO2, cili jsem statsny clovek :).. Bez OO, Gimpa, FF, TB, XnView, .. bych asi neprezil.. Jeste teda ten TC, to je jedinej shareware.. Ale uz si ho budu muset koupit.. Ghisler si to zaslouzi..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..