Trine – klasická nádherná 2D plošinovka

Už hodně dlouho nepatřím k těm pravým herním pařanům, kteří u her tráví dlouhé a dlouhé hodiny, ale hry mám jako určitou formu rychlé relaxace. Možná i díky tomu mě tak nějak stále nejvíce lákají hry jako z dřívejších časů. Do dneška si rád zahraju OpenTTD, který je velice úspěšným portem původní hry Transport Tycoon Deluxe na všechny platformy. O této hře zde ale psát nechci.

Nedávno jsem při brouzdání App Storem narazil na hru Trine, která mě zaujala svou nádhernou grafikou a zajímavým použitím hned tří různých postav – zlodějka, čaroděj a rytíř. Všechny tři postavy umí jen dvě věci, ale každá postava jinou. Čaroděj umí vykouzlit krabice, rytíř bojuje s mečem a zlodějka střílí šípy. Hra je klasickou plošinovkou, tj. vašim úkolem je jít stále zleva doprava až do cíle, kdy občas máte několik možností jak překonat určitou překážku a někdy lze tuto překážku zdolat jen s učitou postavou. Naštěstí se můžete v kterémkoliv okamžiku mezi postavičkam přepínat.

Hru normálně stojí téměř 20$ což není až tak moc, nicméně hned jsem si ji nekoupil a udělal dobře. Ode dneška probíhá super akce autorů Frozenbyte, kdy si můžete koupit celý balík 3 jejich her za jakoukoliv cenu :-). Ano, je to neskutečné, ale sami si určíte cenu. Kromě Trine dostane ještě Shadow-grounds: Survivor a Shadow-grounds. Poslední hry jsem zatím nezkoušel, ale pokud mě zaujmou stejně tak o nich určitě také něco napíšu. Úžasné na celém balíku je i fakt, že máte k dispozici hry pro všechny platformy, tj. pro Windows, Mac OS X i Linux. Celý balík má i částečně charitativní podtext a část peněz bude věnována na charitu.

Doporučuju všem podobně zapálených do starých klasických her koupi.

A nyní pár screenshotů co jsem stačil udělat ze hry a na závěr ještě oficiální video na Youtube.

 

 

 

2 komentáře u „Trine – klasická nádherná 2D plošinovka“

    1. No svým způsobem tam určitá podobnost je, ale tedy jen hodně částečně. Pokud si to dobře pamatuju tak v Golden Axe šlo více postaviček najednou a byla to spíše taková řežba :-). Slide je bych řekl spíše podobný třebas Prince of Persia, tedy více se u toho musí uvažovat a ne jen mlátit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..