Sw: TaskSwitchXP – trochu lepší přepínání programů

Dnes si představíme systémovou aplikaci TaskSwitchXP, která nám může krapet vylepší OS Windows, konkrétně způsob přepínání mezi aplikacemi pomoci nechvalně známé klávesové zkratky Alt+Tab.

TaskSwitchXP je aplikace, která nahrazuje klasické windows přepínání pomocí Alt+Tab novým rozhraním. Bonusem jsou pár nových funkcí a změna zobrazení přepínaných aplikací včetně náhledu.

Proč aplikaci používat?

Nejvíce ji oceníte pokud máte v oblibě mnoho spuštěných programů, mezi kterými se často přepínáte. Výhodou je pak možnost v seznamu aplikací najet myší rovnou na přepínanou aplikaci – nemusíte tak stále mačkat Alt+Tab – či existence náhledu aplikace – oceníte zejména pokud máte více instancí jedné aplikace, např. několik otevřených dokumentů. Drobnou vizuální výhodou je pak i vzhled, který je zajisté příjemnější oku.

Jak na to?

Aplikaci si stačí pouze stáhnout, provést základní nastavení – zejména doporučuji automatické spuštění po startu windows – a dále se již o samotnou aplikaci nestaráte a jen ji vesele používáte.

Kde to stáhnu?

Doporučuji stáhnout přímo binární soubory, které někam zkopírujeme a není tak potřeba žádné instalace. Ty najdeme zde.

Kdo má však rád přehled v nainstalovaných aplikacích může si stáhnout instalátor odtadyma.

Důležitá poznámka na závěr: Software je zdarma, je velice svižný a není to žádný velký žrout operační paměti. Prostě jen vám bude sloužit a nezatíží počítač.

5 komentářů u „Sw: TaskSwitchXP – trochu lepší přepínání programů“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..