Skype – máte problém s přihlášením?

Dnes se během dne několikrát objevil problém s přihlášením na Skype. Tento problém navíc nebyl několikrát krátkodobý a tak jsem pátral po nějakých oficiálních informacích, jelikož to vypadá na globálnější problém a podařilo se mi zjistit oficiální vyjádření.

Citace oficiálního stanoviska k dnešním problémům:
Some of you may be having problems logging in to Skype. Our engineering team has determined that it’s a software issue. We expect this to be resolved within 12 to 24 hours. Meanwhile, you can simply leave your Skype client running and as soon as the issue is resolved, you will be logged in. We apologize for the inconvenience.

Additionally, downloads of Skype have been temporarily disabled. We will make downloads available again as quickly as possible.

Pokusím se tento text nyní tlumočit i česky:
Někteří z vás možná mají problém s přihlášením do Skype. Náš tým specialistů zjistil, že se jedná o problém ve vydaném softwaru. Očekáváme, že toto bude rozhodnuto mezi 12 až 24 hodinami. Mezitím můžete jednoduše opustit Skype klienta a až bude připraveno nové vydání, můžete se přihlásit zpět. Omlouváme se za potíže.

Dodatečně stahování Skype bylo zakázáno. Povolíme ho zpět tak rychle jak to jen bude možné.

V případě anglické verze je skutečně nyní stahování Skype zakázáno, avšak česká se ke stažení nabízí stále vesele dále. Skype mě nyní funguje, bohužel to neplatí u některých dalších známých. Snad se tedy problémy nebudou vléct dlouho a podaří se vyřešit.

Update 17.8.2007 00:00

Kolem půlnoci se mi Skype poprvé od příchodu domů připojil a hned mě zaujalo číslo počtu uživatelů online – 108 999. Takhle malé číslo se opravu jen tak nevidí. Obvykle je toto číslo v miliónech. Nicméně ani nyní není spojení stabilní.

Update 17.8.2007 10:30

Skype se opět rozjel. Číslo online lidí je již mnohem vyšší, ale občas spojení ještě vypadává, takže řešení zřejmě není stále definitivní. Nedokážu si ani představit, jak tato událost poškodí jméno této společnosti.

Ofic. vyjádření: server skype.com
Další info v angličtině: server theregister.co.uk

5 komentářů u „Skype – máte problém s přihlášením?“

  1. Mě pokaždé fascinuje, že je skype dělaný ve starých dobrých delfinách, to se jen tak nevidí. jinak děkuji za osvětu, zrovna si říkám, proč se nemohu nalogovat..

  2. [1] inu a to jsem například nevěděl… no poslední dobou mi ten Skype blbnul vícekrát, takže on se ten problém možná nějak kumuloval, až to dnes "sletělo". Ale jinak je to tedy moloch. Ten pohled kolik to "žere" RAMky mě vždy rozčílí a jiný klient než ten oficiální nelze použít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..