Drzost zlodějů je neskutečná

To co se stalo přes dnešní noc, nad tím mi opravdu zůstává rozum stát, jak někteří lidé mají odvahu (v tomto případě spíše drzost) a vykradou auto 100m od policejní stanice.

Dnešní noc byla bouřlivá a nejen počasím. Celou noc se blýskalo a pršelo a já při cestě k autu zažil pravý a nefalšovaný ranní šok.

Nejprve jsem si už z dálky říkal, proč se u auta na zemi válí má zadní opěrka – v tu chvíli mě to nenapadlo – ale za moment bylo při pohledu do zadního kufru vše jasné. Ještě předchozí den se zde vyjímala pod dekou televize Mascom 74wide, kterážto byla nachystaná do opravny, kde jsem několikrát neúspěšně byl (nejprve zavřeli dříve a pak měli dovolenou, ale to je jiný příběh). Pánové se zřejmě budou doma divit, pokud si televizi zapojí a zjiští, že nefunguje – tady se při té představě musím i této situaci mírně pousmát. Na druhou stranu tento fakt může být docela rozhodující, jelikož lidé mající takovou drzost musejí být nutně hloupí a tak snad dají televizi do opravny a v tu chvíli by je mohli lapnout, jelikož takových druhů televizí se moc nedělá. Já vím je to docela iluze, ale bylo by to hezké a pak bych se skutečně zasmál ještě více.

Hlavou mi tak proběhlo co by ještě mohlo chybět a jediná další „cenná“ věc, která mě napadla byl technický průkaz. A ano, bohužel ten chyběl také, spolu ještě s nabíječkou na telefonem a kazetovým adaptérem (taková ta „redukce“, aby člověk mohl poslouchat např. diskman v autě). Podruhé v období necelého jednoho roku jsem přišel o technický a průkaz a už začínám mít pocit, že je té smůly nějak moc.

Ještě je zajímavé jak se do auta dostali? Použili k tomu pravé zadní okýnku, přičemž museli být alespoň krapet šikovní, jelikož na této straně mi vzadu nefunguje otevírání dveří zevnitř. Jedinou možností tak bylo něčím se natáhnout na protější dveře. Inu byli zřejmě připravení. Na druhou stranu ještě že nevymlátili zadní okno, to by byla škoda obrovská.

Hloupý jsem bohužel i já, jelikož nechávat televizi v autě přes noc je jistě nerozum a ona již tam byla přes týden. Bohužel však přestěhovat ji bylo složité, jelikož vážila opravdu hodně a v jednom člověku skutečně problém. Ale pravda, jsou to z části výmluvy.

Na policii jsem již byl a ještě mě čeká jeden pohovor s nimi, jelikož ti specialisté na loupeže byli zrovna v terénu a nějakého vykradeného kiosku. Tak jsem zvědav co pěkného se ještě dozvím.

Snad tedy vyjde onen scénář, který jsem z uvedel a ony „lapkové“ skončí minimálně na policejní stanici. Televize byla stará a nefunkční, tak ta mě tolik nemrzí, technický průkaz se udělá, ale co mě opravdu mrzí a štve je fakt, že „pod okny“ mého bytu není bezpečno i přesto, že bydlím sotva 100metrů od policejní stanice. Měl jsem město do kterého jsem se nedávno přistěhoval už rád, ale toto je vroubek, který mě bude nějakou dobu jistě trápit.

Update 20.8.2007 12:30
Policie na mě nemá čas :-), takže se vše zapíše až v devět večer. To jsou panečku služby, ale tak chápu, že jsou zřejmě větší případy. Jinak jsem už sehnal sklo do okýnka a objevil výborné autovrakoviště. Takže sklo je za parádních 300kč, alespoň z něčeho mám radost. Nicméně celý den v háji.

Update 20.8.2007 16:50
Tak ten den nakonec nebyl tak špatný. Vyřídil jsem spousty věcí, auto už je v richtiku, tak už jen ta policie a je to za mnou.

Update 20.8.2007 22:15
Mám za sebou poslední část, tj. návštěvu policie o které jsem nakonec napsal sólo článek 🙂

5 komentářů u „Drzost zlodějů je neskutečná“

  1. oj oj oj… toto je nepříjemné… chtělo by to auto garážovat, ale ve městech to s garážemi není jednoduché… bohužel…

  2. [1] asi si koupím starou škodovku za 5tis, abych nemusel mít o auto strach… garážovat není jednoduché.. ale začínám docela vážně uvažovat o hlídaném parkovišti, které je nedaleko… jen zjistit kolik stojí.

  3. [2] škodovka za 5 tisíc ti ale nenadělá tolik parády… a taky nemáš tu jistotu, že co dva roky projdeš na technické prohlídce, když se poslední přestaly vyrábět před cca 18 roky… 🙂

  4. [3] s technickou mě nestraš.. ta mě čeká za chvíli.. no bez toho okýnka snad ani neprojdu, tak to budu muset co nejdříve vyřešit.. jestli by nebylo levnější si skutečně koupit tu škodovku 😀

  5. Nemám sice zkušenost s krádeží automobilů, žádný mě zcizený nebyl ani vykradený, ale chci reagovat a potvrdit nadpis článku. Mne okradl zprostředkovatel úvěru a ještě mi vyhrožuje, že zaplatím milion za pomluvu a vyhrožování.
    Přitom jsem se jen bránil a na internet jsem dal varování ostatním lidem aby si na něj dávali pozor. Je to neskutečně drzý, prolhaný člověk, pokud se setkáte s inzerátem kde kdosi bude nabízet velmi výhodně třeba jen na OP úvěr jakékoli výše (většinou od X až do 3 mio) a pozor na č. 720 562 718, Představuje se jako Adámek, nyní protože je pod tímto jménem znám tak i jako Leoš, stále pod stejným číslem. Pod argumenty chce předem poplatek, který máte zaslat na účet údajného investora, který je veden na jméno Jan Pešout. Dávejte si proto velký pozor!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..