Skryté možnosti Skype – co o něm možná nevíte

Stále oblíbenější internetový komunikátor Skype obsahuje pár věcí, kterých si běžný uživatel v záplavě všech možností nastavení nemusí ani všimnout a také pár vychytávek, které jsou skryty úplně.

Do první kategorie patří možnost přepnout si styl zobrazení „chatového“ okýnka. Výchozí styl je sice hezký, ale jednoduše se na stejné velikosti okna vleze méně zpráv než v případě zobrazení typu „IRC“. Můžete porovnat sami na obrázku, kdy modře obarvená oblast je ve stylu IRC a čevená v klasickém Skype. Já volím možnost IRC, jelikož mi přijde přehlednější a jsem na ní zvyklý i z ostatních komunikátorů (ICQ, Mirandy atp.).

skype chat

Pokud se rozhodneme styl „chatového“ okna si přepnout pak tuto volbu nalezneme v menu Tools->Options (Nástroje->Nastavení), dále záložka Chats & SMS->Chat Appearance (Chat a SMS->Vzhled Chatu) a volba Use chatstyle (Styl Chat zpráv).

skype chat options

Do druhé kategorie skrytých vychytávek patří zejména množina smajlíku, které se jednoduše nezobrazují ve výběru a s příchodem nové verze vždy nějaké další přibydou, z čehož vyplývá, že jejich funkčnost je přímo závisla na vámi (a klientově) používané verzi Skype.

skype chat options

Máte-li tedy Skype verze 3.x a vaš kamarád na straně druhé verzi 2.x pak některé vámi použité smajlíky obsažené pouze ve verzi 3.x se mu jednoduše neozobrazí. Bohužel neexistuje jiná možnost jak zjistit verzi protistrany než se jí zeptat.

12 komentářů u „Skryté možnosti Skype – co o něm možná nevíte“

  1. Jejda jen tak dále. Ta první věc ohledně rozložení zpráv je výborná. O tom jsem neměl páru. Nějak ty nové verze teď nevnímám, jelikož přidávají nové zbytečné funkce (kreslící tabule) a stává se z toho moloch jako ICQ, ale toto se mi líbí – na zprávách a zejména na zobrazování historie zpráv by měli ještě zapracovat.. Tady Skype za ostatními pokulhává..

  2. [6] ve Skype stačí napsat do zprávy text v závorce (viz. obrázek výše) dle verze Skype. nové smajlíky není potřeba nikterak nastavovat či přidávat 😉

  3. tak na tie otazky oh mai got vsak sa mozete nieco ine opytat kdo skym chodi ci by snim nesel von a take nie len o smeilikoch.

    1. On je tento článek již sedm let starý, čili od té doby se přeci jen Skype poněkud změnil a už to přesně tedy nemusí sedět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..