Život: Blíží se Volby 2006 – přijďte volit!

Již za necelý týden to propukne. Ano 2. a 3. června propuknou v naší vlasti parlamentní volby. Jelikož politická situace není příliš růžová, rozhodl jsem se, že půjdu letos volit i přesto, že to nyní mám složitější.

To co předávádí v posledních měsících vláda ČSSD – p. Paroubek, Rath atp. – a zejména také z čista jasna oblíbená Strana zelených – p.Bursík – mě nenechává klidným. Proto letos, i přesto, že vzhledem k přestěhování do Prahy a nutnosti si tak obstarat voličský průkaz jsem rozhodnut k volbám jít a podpořit některou z demokratických pravicových stran. Po přečtení volebních programů se můj výběr zúžil na dvě politické strany – silnou Občanskou demokratickou stranu (ODS) a nastupující jak pevně věřím úspěšnou stranu Nezávislých demokratů Vladimíra Železného (NEZ-DEM) a nestydím se to zde prohlásit takto „veřejně“. Pokud stále váháte koho zvolit, může vám krapet napovědět test na adrese: volby.idnes.cz/dotaznik.asp. Mě vyšla největší shoda právě se stranou NEZ-DEM a to 66%.

Apeluji tedy na všechny pravicově smýšlející voliče, aby se k volbám dostavili, jelikož jak je obecně známo levicový voliči bývají „docházkově poctivější“ a ve svém důsledku tak nevolba, znamená tiché podpoření těchto stran. Pěknou agitaci této myšlenky ztvárnilo např. sdružení lidí na www.rozhodneteto.cz jejichž spoty lze vidět např. na TV Óčko.

7 komentářů u „Život: Blíží se Volby 2006 – přijďte volit!“

  1. upřímně řečeno, mě se nezamlouvá ani jedna strana….a ODS bych nikdy ale opravdu nikdy nevolila., ani toho zatracenyho Železnýho..pac to neni strana podle mého strana pro chudší lidi…když budou u moci oni tak ti normální obyčejní chudý lidi na tom budou eště hůř neli v totálním háji….když už si mám vybrat, tak radši čssd, pac si myslim ze to nebude s nima o neco min horsi nez s ods…jinej duvod nemam pac nemusim zadny politiky z techto stran….hold nas ted nastvali cssd…tak se vsichni hrnou k ods a az se vsichni nastvou na ods tak to zas pude k cssd…a tak to pude porad dokola a vetsinou to tak bejvá pokud si dobre všímám….měj se pěkně

  2. A mně vyšli na 74 procent SNK-ED a není to náhoda :D. Jančo, co je to normální chudý člověk? Můj plat, který za rok snad začnu pobírat, bude pod průměrem ČR, přesto nevidím jediný důvod volit tzv. "strany pro chudé".. Ony ty strany pro chudé jsou totiž určené pro voliče s chudými a jednoduchými názory. Je více hodnot v životě než plná lednička :D….. Je důležité si vážit bohatých, protože ti bohatí milá Jančo v našem systému na daních sponzorují ty chudé.. To jen rudí z ulice Politických vězňů sázejí na všudepřítomnou závist (a pak samozřejmě pan magor sRath)…

  3. A to se paradoxně díky bolševikovi u nás sociální nůžky neorzevřeli tak jako jinde. Čili tu chybí silná střední prvorepubliková třída (živnostníci, doktoři, učitelé), ale zároveň zde také není extrémní chudoba. Sociálních případů je zde méně než na západě, není tu kritická nezaměstnanost jako například v sousedním Německu a pokračovat by se dalo až do večera.. Možná si jen neuvědomujeme, že se máme celkem dobře.

  4. [4] aby. já si uvědomuji, že se mám celkem dobře a proto právě přemýšlím, koho volit, aby můj nynější "životní standard" nezhoršil…

  5. [1] ó, děkuji za názor.. nicméně pokud někteří volí vždy opozici, jelikož ta má samozřejmě v daném volebním období méně co zkazit, tak já to nedělám. Vždy – a zatím jen 2x – jsem u voleb volil pravicovou stranu. Ostatní je věc názoru, i když přiznávám, že se poněkud sobecky dívám na volební programy z mého pohledu a nezkoumám co přinesou chudým lidem.

  6. Taky politice moc nefandím a nahlédnu do ní jen v předvolebním období, ale tentokrát mám pocit, že levice už je nebezpečně blízko k totalitě a že není čas experimentovat. Levičácké přerozdělování všeho všem se ukázalo jako naprostý nesmysl, Paroubek rozhazuje hesla jako "rozdělování bohatství", no co je to za blábol, co má on co rozdělovat za bohatství, "bohatství" přece patří tomu, kdo jej dosáhl vlastními silami.
    Proto jsem realista a svěřuji pravidelně svůj hlas pravici!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..