Vánoční šílenství v Alza.cz

Celou dobu se mi nějaké extrémní vánoční šílenství v podobě neskutečných front vyhýbalo, až do včerejška. Jarka si objednala nějaké zboží k vánocům na alza.cz a včera po práci si ho chtěla vyzvednout.

Když jsem Jarce asi po půlhodině od doby kdy do Alzy dorazila volal, tušil jsem že ještě nebude mít vyřízeno, ale to co jsem pak na místě viděl předčilo ve všem mé nejhorší obavy. Lidi zřejmě zešíleli a všichni na poslední chvíli něco kupovali, neboť jinak si to nedokážu vyložit, když ona fronta v Holešovicích u Alzy byla mnohem mnohem větší než kdejaká fronta v obchodních domech. Na místě postávalo snad odhadem 300 dokonale promrzlých lidí. V tu dobu bylo venku asi -6st a předávací místnost ve skladu měla kapacitu pouze tak 30 lidí. Postavili jsme se tedy taky na parkoviště a přešlapovali z místa na místo, kde nás naštěstí alespoň jednou trochu zachránila slečna, která roznášela teplý čaj. Po hodině a půl, kdy jste už snad téměř necítili nohy jak jsme je měli zmrzlé, se přiblížila osmá hodina, tedy hodina kdy se mělo zavírat a venku stále postávalo snad ještě 200 nedočkavců. Naštěstí kšeft je kšeft a tak byl sklad otevřen dále. Nás čekalo ještě nekonečných 30 minut a byli jsme konečně na řadě. Již nikdy více, raději dárky objednat měsíc dopředu a poslat si je do tepla domova.

PS: fotografie je z mobilu, čili se to podepsalo svým dílem na její kvalitě, ale svou roli sehrály i mé zkřehnuté a klepající se ruce zimou 🙂

PS2: Krom roznášeného čaje šlo na místě zakoupit v Alza bufíku i teplý párek v rohlíku za 15kč, leč fronta i zde byla tak velká, že jsme to vzdali.

Jedna myšlenka na “Vánoční šílenství v Alza.cz”

  1. Měla jsem tu čest v Alze před rokem (a půl) také před Vánoci, kdy mě napadlo koupit si TV kartu (a ne k Vánocům, prostě jen tak). Chyba, chyba. Do Alzy jsem přijela kolem poledne (bylo to 4 dny před Vánoci) a čekala jsem 70 minut. Nutno dodat, že tehdy byly služby nějaké lepší – k účtence jsem dostala kupón na párek v rohlíku a kupón na čaj, obojí zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..