Sport: Česko vs. Slovensko – naši hokejisté zůstávají, Slováci balí

Píšou nyní o tom všude a tak i já nemohu zůstat pozadu, navíc když byl mému blogu onehda Terezzkou přisouzen status „Knutíkova tisková kancelář“ (ve zkratce KTK :-)). Ano, naši hokejoví chlapci se pochlapili a dokázali v zatím posledním olympijském zápase s našimi ex-bratry slováky uhrát krásný zápas, zakončený o to nádhernějším výsledkem v náš prospěch 3:1.

I když náš předešlý zápas s Kanadou skončil gólově v náš neprospěch, byla zejména poslední třetina příslibem, že se naši hokejisté konečně „našli“ a předvedli hru, kterou od nich očekáváme, na kterou se snad každý Čech velice rád dívá a těší.

Již od prvních minut čtvrtfinálového zápasu se Slovenskem, do kterého naši hokejisté nastoupili velmi netradičně v červených dresech, bylo jasné, že ona „forma“ je již zde a co víc v brance jsme měli Hniličku, který prokázal v posledním zápase s Kanadou lepší formu, než jeho týmový kolega Vokoun. Slováky jsme přehrávali, zejména co se týče počtu střel na branku a využili hned první chybu při rozhrávce slovenského Miroslava Satana, kdy náš Martin Ručinský mohl poprvé skórovat :-). V druhé třetině se nám podařilo zvýšit na 2:0 a tak se konec této třetiny nesl zejména v duchu vyloučení našich hokejistů. Do poslední třetiny nastoupili slovenští hokejisté s myšlenkou, že pokud chtějí zvrátit průběh utkání, pak musí „zabrat“. To se taky projevilo v mnohem větším množství střel a příležitostí z jejich strany. V posledních minutách svůj „tlak“ ještě zvýšili a při jedné z golových příležitostí slováků stálo při českých hráčích veliké štěstí, kdy se puk dostal nadosah slovenských hokejek, leč naštěstí jej stačil Milan Hnilička zalehnout. Slováci již neměli jinou šanci, než zkusit hru v šesti bez brankáře, čehož měl příležitost využít Martin Straka. Ten se dostal k puku a do prázdné branky korigoval výsledek na konečných 3:1.

Nezbývá než se těšit na páteční – tentokráte odpolední – semifinálové utkání, ve kterém na nás čekají hokejisté Švédska. Ať již to dopadne jakkoliv, je již samotný postup pro mnohé i nečekaným překvapením, zejména při pohledu na výsledky našich hokejistů v základní skupině – pro připomenutí z pěti odehraných zápasů jsme jen dva vyhráli.

3 komentáře u „Sport: Česko vs. Slovensko – naši hokejisté zůstávají, Slováci balí“

1. [1] Dnešek je tady, takže jaké uzavřeme sázky? ATK se zcela jistě nemýlí, jen teda neuvedlo vítězství koho? 😉 Já jsem zcela jednoznačně tentokráte nakloněn variantě našeho vítězství. Rád bych naše viděl ve finále s Ruskem, panečku to by byla pak "válka" v práci – kolegyně je z Ruska 😀

2. Bude to nase vitezstvi. Svedove se zaleknou, ze jsme porazili neprustrelne Slovaky a ohromne jsme vylepsili defenzivu a podelaji se z toho..