Noční prohlídky v pražské zoo

Spousta lidí, a donedávna ani já, netuší že pražská zoo pořádá noční prohlídky s průvodcem. V Zoo byl snad každý, ale přeci jen něco jiného je zahradu proletět sám, případně v doprovodu přátel a nebo ji projít s průvodcem. Já se této noční prohlídky v jednom z termínu zúčastnil.

Letní prohlídky letos probíhaly pouze pátky, soboty a neděle v srpnu, vždy v 20:30, 21:30 a 22:00. Byla nutná dopředu registrace vzhledem k omezenému počtu lidí v jedné skupině (25lidí) a značnému zájmu ze strany zájemců. Nám se podařila rezervace na termín první, tedy 20:30, takže tak akorát v době kdy se začíná stmívat. Vstupné je díky vyjímečnosti a průvodci poněkud vyšší a činí 160kč přičemž děti mají slevu 50%.

U hlavní brány si nás vyzvedla průvodkyně s baterkou a dala nám základní instrukce, jak se v noci v zahradě chovat, tj. nesmíme se od skupinky odpojovat, na záchod si máme zajít před začátkem a svítit na zvířata bude pouze ona. Naše skupinka čítala přibližně oněh 25 lidí, přičemž asi polovinu osazenstva tvořili mladí lidé ve věku 20-30let, dále tři děti a zbytek rodičové.

První zastávka byla u Pandy červené, kterou jsme bohužel neviděli a tak jsme se vydali nahoru do jednoho z nových pavilónů Indonéské džungle. Dále jsme pokračovali k pavilónu Afrika zblízka, kde na nás ještě venku útočil Dikobraz a po shlédnutí vnitřku pavilonu se vydali k Africkému domu s Žirafami. Cestou jsme mohli viděli spící Antilopy a pochodující Lamy. Žirafy obvykle při těchto nočních prohlídkách spí, nicméně ten den byl výjimečný, jelikož zrovna jedna z žiraf rodila a tak byl zbytek osanzentsva notně nervózní a místo spánku přešlapoval. Následoval výšlap k vlkům, kteří prý zdaleka nejsou tak nebezpeční jak se často o nich povídá a prohlédli si koně Převalského, jakožto posledního divokého koně žijícího na naší planetě a kteréhož si zoologická zahrada vybrala i do svého znaku. Cestou jsme se zastavili ještě u zeber Grévyho a pak už nás čekal poslední pavilón s ledním medvědem.

Celá prohlídka trvala něco přes dvě hodiny a měla neskutečnou atmosféru, která se jen těžko popisuje – vše je umocněno tmou, odborným výkladem průvodkyně a člověk má možnost vidět mnoho zvířat, kteří žijí pouze nočním životem. Opravdu doporučuji všem těchto netradičních prohlídek využít, jelikož je to úplně něco jiného, než se jít jen tak projít po zoologické zahradě. Člověk je pak nějak blíže přírodě.

A kdyže je nejbližší termín nočních prohlídek? Letos na nás čekají ještě tzv. zimní prohlídky, které budou probíhat v dolní části zahrady a budou se konat opět v oněch třech dnech v měsících prosinci a lednu. Nezbývá než se jen těšit.

Odkazy:
stránky zoologické zahrady
stránky s informacemi k nočním prohlídkám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..