Nevšední sport Curling v Praze

pariz

V rámci jedné z mnoha divizních teambuildingových akcí jsme tentokráte zavítali na opravdu v našich končinách netradiční sportovní aktivitu Curling.

Bez jakýchkoliv předchozích znalostí Curlingu jsem zavítal na teambuildingovou akcí mého současného zaměstnavatele, abych zde poznal základy a také si hlavně zahrál tento jistě zajímavý sport, který většina z nás zná přinejmenším jen z televize. Naštěstí jak některé věci vypadají komplikovaně, tak po praktické zkušenosti již toliko nejsou. Na začátek tedy alespoň něco málo pravidel.

letenka pariz

Curlingové zápasy se v jedné dráze hrají v 4 a nebo 3 členných družstvech, přičemž na jedné dráze hrají družstva dvě. V případě první varianty vrhá každý hráč vždy dva kameny po sobě, u druhé varianty první dva vrhají kameny tři a poslední (obvykle kapitán družstva) kameny dva. Hlavním cílem je dopravit některý ze svých kamenů co nejblíže středovému kruhu na druhé straně dráhy, přičemž se počítají pouze kameny k nejbližšímu soupeřovu. Bodovány jsou pak všechny kameny, které jsou umístěny v kruzích, tj. středový červený, dále bílý a bodované pole uzavírá kruh modrý, přičemž platí že kameny se nemusí přímo dotýkat spodní plochou těchto kruhů – stačí pokud obrysově do něj spadají. Jeden hráč tedy vrhá kameny, další dva jsou tzv. metaři, kteří mají za úkol buďto metením dosáhnout co nejdelšího klouzání kamene a nebo i metením změny jeho dráhy (je do docela fuška) a poslední hráč obvykle stojí za středovými kruhy a hlásí zda metat či nikoliv. Hraje se tak dlouho dokud nejsou všechny kameny odvrhnuty na druhou stranu dráhy, přičemž na ploše zůstávají pouze kameny, které se zastaví v definovaném čtverci poblíž a nebo uvnitř bodovaných kruhů.

letenka pariz

Našemu družstvu se až na poslední hru dařilo vždy zvítězit a tak jsme celkově obsadili krásné druhé místo – týmů bylo celkem osm. Největším problémem se jak se dá předpokládat ukázalo správné odhadnutí síly s jakým kámen vrhnout.

Pokud někoho tato hra zaujala pak vězte, že máte v naší republice bohužel zatím pouze jedinou lokalitu, kde si tuto nahrát a to právě tu v pražských Roztylech. Nejedná se však o zrovna levnou hru, přičemž pronájem jedná dráhy přijde na 1hodinu na 3tis. Kč. Většině z nás tak zůstává možnost tuto hru nadále obdivovat u našich obrazovek a alespoň jste tímto článkem snad získali základní představu o pravidlech.

letenka pariz

4 komentáře u „Nevšední sport Curling v Praze“

  1. Ahoj CURLINGisto, to co máš oblečeno je předpisový dres???
    Hra je to krásná, ale z Frenu do Phy je to dost daleko.

    Užívej si života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..