Eurovíkend – poletím do Paříže!

pariz

Neodolal jsem lákavým nabídkám letenek do zahraničí za hubičku a zakoupil dva kousky z Prahy do Paříže a zpět. Odlétám sice až za pět měsíců, ale již dnes se neskutečně těším a popadla mě už i malá cestovní horečka.

Vše začalo hledáním vhodné dovolené na léto, jelikož nejeden leták v hromadné dopravě lákal na výrazně snížené ceny zájezdů zakoupené před sezónou, tzv. first minute. Vzhledem k naplánovaným letošním nemalým výdajům do vybavení bytu jsem dovolenkový rozpočet značně skrouhl a tak po první rychlé prohlídce nabídky cestovních kanceláří jsem začal uvažovat nad variantou bez cestovky. Brzy se ukázalo, že to není až tak nejlepší myšlenka, jelikož obyčejné letenky stojí obvykle opravdu hodně. Při hledání letů na mě několikrát vykoukl boxík s nabídkou extra levný letů a já nakonec neodolal.

Klikl jsem tedy na řádek Paříž a začal zkoušet najít vhodný let. Nejprve v květnu, kde již byly bohužel ale všechny levné lety naplněny a pak v červnu. Zde bylo volněji, ale přišel další problém a to najít let, kde budou ještě dvě letenky za nízkou cenu a to na oba směry. Zkoušeli jsme s Jarkou mnoho kombinací až se nám nakonec podařilo najít vítěznou a volnou kombinaci pátek tam a v pondělí zpět. Zbývalo už jen párkrát poklikat a pak možnost zaplatit online, která bohužel na mé kartě neprošla a jedinou volbou tak zůstalo zaplatit letenky osobně.

letenka pariz

Další na řadu přišel vhodný hotel či pension (v mapce níže zelený puntík). Nehledali jsme dlouho a narazili jsme na malý hotýlek u kterého byly veškeré informace navíc v češtině, byly zde i dobré hodnocení návštěvníků a navíc byl v centru kousek od metra. Prostřednictvím webového formuláře poslal žádost o rezervaci a hned další den přišlo potvrzení s informaci kam zaplatit zálohu.

hotel

Večer jsme pak ještě zašli nakoupit do paláce Luxor nějaké knihy k Paříži a hlavně i k francouzštině, aby se alespoň Jarka, kterážto je v jazycích lépe sběhlá, mohla naučit alespoň základní francouzské fráze. Zbývá nám pět měsíců naplánovat si kam všude během těch necelých 4dnů zajdeme, naučit se alespoň trochu francouzsky a hlavně přežít tu dobu které zbývá, jelikož je to těžké vzhledem k tomu jak se těšíme.

5 komentářů u „Eurovíkend – poletím do Paříže!“

  1. [3] jasne 🙂 .. jmenovalo se to Hotel Des Vosges a byl na ulici Rue des Maronites 2 .. hotel tam urcite stale stoji, zato se SkyEurope uz si clovek nezaleti .. no skoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..