Konečně jíme jako lidi – u jídelního stolu

Na předchozí sérii gurmánských článků tak trochu navážu, jelikož je hezké uvařit dobré jídlo, ale ještě hezčí pak je, když je i hezké posezení u kterého si jídlo můžeme vychutnat. U nás se v tomto dnes něco změnilo a více o tom uvnitř článku.

V Kladenském bytě bydlím již téměř tři roky, což není kdovíjaká doba, ale také už to není málo. Od samotného začátku, ale jednou z věcí která v bytě chyběla byl pořádný jídelní stůl. Do této chvíle jsme obědvali, večeřeli a prostě hodovali tak trochu mezi způsobem tradičním a čínským, tj. u konferenčního stolku. Člověk pak neví zda má sedět na sedací soupravě, kdy je pak ale konzumace značně nepohodlná a nebezpečná (z hlediska ušpinění čehokoliv) a nebo na zemi, ale i tam to není ono. Jedinou vyjímkou byly doposud vánoce, kdy nám to opravdu nedalo a alespoň jsme zasedli k balkónovému setu.

Dnes tedy nastal ten okamžik, kdy konečně můžeme zasednou ke klasickému jídelnímu stolu. Pokud někdo váhá, odkud jen ten stůl zná, tak vězte že za poslední dobu jste ho mohli vidět na nesčetně billboardech, kde jej prezentuje nákupní mamut Kika. Ještě než jsem si všiml těchto billboardů, zavedla mě Jarka do Kiky, aby mi zde tento „set“ představila. Všimla si ho při předchozí návštěvě Kiky s kamarádkou. Inu dlouho jsem neváhal, neboť pravda za bratru necelých 6tis. dostanete docela bytelný stůl i s čtyřmi židlemi. Vše má ale i své proti, čili i zde se jedno najde – stůl není rozkládací. Naneštěstí početné návštěvy nemáme na denním pořádku a tak si myslím, že stůl velice dobře poslouží i tak.

U tohoto jídelního stolu můžeme k jídlu zasednou od dnešního dne
<%image(20100207-kuch_stul3.jpg|520|347|null)%>

U tohoto konferenčního stolku jsme jedli doposud
<%image(20100207-kuch_stul4.jpg|520|347|null)%>

A u tohoto balkónového setu jsme jedli na vánoce
<%image(20100207-kuch_stul5.jpg|520|347|null)%>

2 komentáře u „Konečně jíme jako lidi – u jídelního stolu“

  1. Pěkný stůl! K takovému stolu je Vás ale málo, tak buď je potřeba zvát vaše kamarády častěji 🙂 nebo si vyrobit pár malých spolustolovníků…

  2. [1] pro malý Knuťákčy tyto židle budou potřeba až později, nejdříve budou papat v ležící pohodlnější pozici a potom v dětské židličce… takže židle využijí nejspíš návštěvy 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..