Snídaně: Jogurt Hollandia Selský višeň-vanilka

Dnes jsem takhle opět začal něco po deváté řešit co si dám dobrého k snídani. Jelikož místní „kantýna“ skýtá nevalný a předražený sortiment nezbylo nic jiného, než se vypravit na lov do nedaleké Delvity.

Delvita je od mé práce vzdálená vzdušnou čarou pár metrů, ale to by nesměl být v cestě přechod na světelné křižovatce, kde si člověk postojí někdy i pár minut. Celkově taková „procházka“ do obchodu přijde na nějakých bezmála 20minut a samozřejmě v pracovní době.

Ještě před nákupem jsem měl vcelku jasno co chci, tedy jakého druhu má být oná snídaně. Zamířil jsem proto pro dvě malé makované bagetky které jsou po 4,9kč a následoval přesun do „mléčného“ oddělení. Což o to výběr jogurtů má delvita dostatečný, ale já jsem požadoval něco o objemu min. 175g ať se taky trochu najím, leč určitý standard je nasazen v rozmezí 125-150g. Po nějakých nemálo minutách mé oči zamířili k jogurtu značky Hollandia, který mě zaujal svou višňovo-vanilkovou chutí. Jaká radost se pak dostavila, když jsem zjistil, že onen kelímek obsahuje celých 200g kýženého jogurtu. Cenu tohoto jogurtíku stanovila Delvita na něco málo přes 10kč a tak jsem se s celou snídaní po 5% slevě co nyní na Pankráci mají vešel do 20Kč. Dost k nákupu a nyní k tomu co mě čekalo uvnitř.

Jogurt byl zaobalen v dosti pestrém kelímku, který obsahuje informace o složení v několika jazycích a velké nápisy o možnosti za nasbíraná víčka získat hodnotné dary. Co jsem zjistil také až při konzumaci byl fakt, že onen jogurt je tzv. Bi-Fi, tzn. že obsahuje nemalé množství probioaktických mikroorganismů, vyjádřeno početně v tomto množství 2 miliardy. Další zajímavou informací byl fakt, že je jogurt připravován tradičním zráním v kelímku, o čemž bohužel nic více zatím nevím, ale působí to příjemně a člověk já rád, že nemá před sebou nějaký „rychlokvaškový“ výrobek.

A cože jogurt v sobě obsahuje:
mléko, ovocná složka 16,5%hmotnosti(cukr, višeň 40%, glukózo-fruktózový sirup, aroma, barvivo šťáva z červené řepy), mléčná bílkovina, živá jogurtová kultura, probiotická kultura Bifidobacterium a Lactobacillus acidophilus. Obsah tuku nejméně 3,0%. Jogurtová složka neobsahuje stabilizátory. Mírné uvolňování syrovátky není na závadu. Obsahuje nejméně 100 milionů živých mikroorganizmů v 1g. Pravidelná konzumace jogurtů s přídavkem probiotických kultur příznivě ovlivňuje složení střevní mikroflory.

Příjemné zjištění, že zde není obsaženo ani jedno nechvalně známé nepřírodní „E“.

A tak mám z dnešní snídaně opravdu dobrý pocit. Napumpoval jsem svůj žaludek z mého laického pohledu nemalým množstvím prospěšných potvůrek, pochutnal si na jogurtu výborně chuti a navíc to celé nebylo nijak drahé. Z tohoto pohledu se zde hodí zmínit slogan Delvity: „Žijme zdravě, žijme levněji“ 🙂

Odkazy:
výrobce Hollandia
konkrétní výrobek Jogurt Selský Višen-vanilka
informace výrobce cože je to vlastně ono Bi-Fi

3 komentáře u „Snídaně: Jogurt Hollandia Selský višeň-vanilka“

  1. Já padám :D:D:D:D:D.. Tak článek o jogurtech včetně odborného rozboru bych snad ani nečekal :D:D:D:D:D:D.

  2. Holandia mňami mňam… kupuji si ji docela pravdidelně, když ji v našem obchůdku mají.. nejraději mám s příchutí "irský likér"… 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..