Kuřecí kostky v hořčičné omáčce se zeleninou a rýží

Další ze série víkendových receptů, které se mi podařilo zkuchtit a které jsem usoudil, že se povedly a stojí za to se o ně podělit. Dnes tedy kuřecí kostičky se zeleninou a rýží.

Na začátek seznam ingrediencí (recept je pro cca. tři člověko-strávníky):

 • 500 g kuřecích řízků (75 Kč)
 • 200 g hrášku (9 Kč)
 • 200 g mrkve (10 kč)
 • 1 svazek jarní cibulky (15 Kč)
 • 5 růžiček brokolice (13 Kč, 5 růžiček zřejmě nekoupíme a tak je cena za celou)
 • 2 sáčky rýže (12 Kč)
 • 3 lžíce olivového oleje (cca. 10 Kč)
 • 3 lžíce hořčice se semínky (cca. 3 Kč)
 • sůl a pepř (zanedbatelné)

Sečteme-li všechny potřebné ingredience dostaneme se na částku 147 Kč, což nám činí při započtení 3 Kč za zanedbatelné položky cca. 50Kč na osobu, což je jistě stále cena velice příjemná. A nyní již k samotné přípravě.

Nejprve si připravíme zeleninku. Já volil kombinaci zeleniny čerstvé s tou v konzervičkách (vše značky Bonduelle, která mi nejvíce chutná), ale můžeme použít i zeleninu mraženou. Nakrájíme cibulku, z brokolice odtrhneme 6 růžiček, které pak ještě nakrájíme na menší. Na menší kousky nakrájíme i mrkev a tím máme zeleninu připravenu.

Omyjeme kuřecí maso, osušíme papírovou utěrkou a maso nakrájíme na větší kostky. Na pánvi si rozpálíme olivový (či jiný) olej a maso na něm ze všech stran pečlivě osmažíme, dokud nezíská zlatavou barvu.

K osmaženému kuřecímu maso přimícháme hořčici a postupně přidáváme nachystanou zeleninu, tj. cibulku, mrkvičku, hrášek a brokolici. Vše podlijeme vodou a nejlépe pod pokličkou dusíme 10-15minut.

Mezitím jsme si již připravili hrnec s osolenou vodou, do které po dosažení varu přidáme rýži, kterou dle druhu vaříme cca. 20 minut.

Tím máme hotovo a zbývá nám již jen vše vyskládat hezky na talíř a pak s chutí servírovat a sníst. Dobrou chuť!

2 komentáře u „Kuřecí kostky v hořčičné omáčce se zeleninou a rýží“

 1. tak takové "rychlovky" mám nejraději! masíčko ala co dům dá jsem zrovna připravovala včera, jen jsem teda pekla v troubě a ne na pánvi, nepoužila jsem hořčici, ale pórek, zelenina byla mražená a rýže bez těch "svinstviček" a k tomu kopa zeleninového salátu z činského zelí, aby to masíčko lépe klouzalo do krku 😉

 2. parboiled rýže? a v sáčcích? co dělá v rubrice gurmánství! už to sprosté slovo na P na svém ani nevyslovuj!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..