Jídlo: Smažíme Krále sýrů – Hermelín se zeleným pepřem

I dnes jsem se vrhl do přípravy večerooběda, tedy pochutiny, která by mi měla zahnat hlad dnešní večer a také nasytit na oběd dne následujícího. Tentokráte mě dostala akce v Tescu, kdy byl onen Hermelín k dostání za pěkných 19,5 peněz českých.

Na začátku jsem opět stál před úkolem zvolit recept. Jelikož i Hermelín – a další tisíce receptů – byl mou kuchařskou premiérou hledal jsem nejprve rady u mých přátel. Bohužel však nikdo z přítomných kecátka ICQ nějaký ten speciální recept neznal a tak nastalo drobné hledání na internetu. Brzy jsem zjistil, že doma stejně nebudu mít potřebné ingredience na nějakou již známou specialitku a tak jsem se jal improvizace otevřením lednice. Ta však skýtala samé nevhodné věci. Inu popadl jsem jako jedinou „přísadu“ tavený sýr a začal s chystáním nádobíčka a ingrediencí.

A cože je tedy nakonec potřeba k Hermelínu ala Knut? Tak zejména samotný Hermelín v tomto receptu ve variantě se zeleným pepřem. Dále si připravíme trojobal – hladkou mouku, rozšlehané vajíčko a strouhanku, jakýkoliv tavený sýr většího rozměru, jeden stroužek česneku a dle potřeby množství brambor – do nich budeme potřebovat ještě sůl a kmín, nicméně to je tak jasné, že to zde zmiňuji naposled, brambory snad umí uvařit opravdu každý :-D. Vezmeme si dostatečně ostrý nůž – a když myslím ostrý tak opravdu ostrý – který si lehce navlhčíme. Takto připraveným nožem syrový hermelín opartně rozdělíme na dvě stejné poloviny. Pokud se nám to nepovede, sýr sníme a sáháme pro další kousky tak dlouho dokud se to nenaučíme – mě se to podařilo naštěstí napoprvé. Vezmeme si tavený sýr – pochopitelně odstraníme obal – a pokusíme se ho udělat co nejvíce mělkým – no prostě takový aby se dal namazat na hermelín. V nějakém nástroji podrtíme česnek, který vmícháme do onoho taveného sýra. Takto připravenou směsku vmasírujeme opartně do hermelínu ze strany, kterou šel řez. Tímto jsme dokončili asi jedinou změnu oproti klasickému receptu a můžeme se vrhnout do obalení sýra. Jelikož Hermelín je znám svou touhou utéci s onoho trojobalu uvězníme ho pro jistotu hned 2x, tj. proces obalování provedeme 2x. Mezitím co jsme už zapli na sporáku brambory si na pánvičku nalejeme dostačné množství oleje, který rozpálíme a položíme oba plátky Hermelínu – pokud to pánev velikostně dovolí. Usmažíme obě poloviny do zlatava a dáváme veliký pozor aby nám sýr z trojobalu neutekl. Pokud uteče máme holt smůlu a nezbývá než se spokojit s polovičkou sýra – pokud u ní nenastalo totéž – a nebo sáhnout do lednice a celou přípravu opakovat. Podáváme s kečupem nebo tatarkou a přílohou jsou nám již zmíněné brambory.

Takto podrobný recept asi na žádném serveru nenajdete, ale dobře vím, že každý musí nějak začít a právě těmto – ale nejen – je určen můj vyčerpávající selský postup.

A jak to vlastně chutná? Výborně. Myslím že česnek s taveným sýrem tomu jen pomůžou a malinko usměrní jinak dosti ostrou chuť zeleného pepře. Na druhou stranu najdou se i tací, kterým by tato dominace mohla chybět a ti ať použíjí recept klasický. Jídlo se tak opět povedlo beze zbytku a můžu směle pokročit do další obtížnosti. Kdyby měl někdo nějaký námět tak sem s ním.

.. a na závěr opět důkladná fotodokumentace

2 komentáře u „Jídlo: Smažíme Krále sýrů – Hermelín se zeleným pepřem“

  1. a co to je tam za mazací sejra? Harekýn to je z z Rumunska nebo co… no to je snad skoro az azbuka..

  2. ale mas to pekne… takhle pekny (na pohled) obal bych nikdy neudelal a jeste by mi ten sejr vytekl :D…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..