S foťákem na koncert – Skyline v LMB Praha

Tak tu máme další článek s focením a tentokráte tak trochu návrat do minulosti aneb po dvou letech jsem me vypravil opět s foťákem na koncert. Zavítal jsem do pražského Lucerna Music Baru, kde se odehrál koncert kapely Skyline. A jak to celé dopadlo nyní popíšu.

Na konci roku 2005 jsem přišel o svou první zrcadovku Canon 350D a až do půlky roku 2008 jsem tak žil „jen“ se starším foťákem Sony F828, tedy defakto kompaktem. V roce 2008 jsem navíc postupně přestal na koncerty chodit a začal se věnovat spíše focení výletů, jelikož na koncerty jsem tehdy neměl objektivové vybavení. Postupně se však výbava rozrostla až na nynější tři objektivy Sigma 20/1.8, 50/1.4 a 70-200/2.8 s čímž se už dá opět na koncerty vyrazit – alespoň jsem si to myslel.

Shodou okolností jsme se nedávno setkali s kamarádem Evženem s kterým jsem kdysi obrážel koncerty a který se nedávno přistěhoval do Prahy. Když jsme se viděli naposledy prohodil mimochodem že se bude v Listopadu konat koncert Skyline, tedy koncert kapely na kterou jsme kdysi i společně chodili. Mě se to zrovna hodilo i do situace, kdy se nedávno rozeběhly staronové xichty.cz s novými majiteli a já tak mohl pomoct rozjezdu nové verze webu.

Akreditace se podařila zajistit, Evžen si zakoupil lístek a v sedm hodin večer jsme se tak mohli setkat před LMB. Bohužel z neznámých důvodů se začalo do útrob klubu pouštět až kolem půl deváté (čili půl hodiny po oficiálním začátku koncertu) a celý koncert začal až něco před desátou, tedy téměř s dvouhodinovým zpožděním. V té době už jsem tedy litoval, že jsem se na něco takového dal a mám-li to vůbec zapotřebí.

LMB slaví tento rok 15nácté narozeniny a na plakátech se chlubili novým ozvučením a světly a já se tak těšil jak se bude hezky fotit. O to větší bylo zklamání když koncert začal a já musel postupně z ISO 400 přidávat až na maximum mé 450D tedy ISO 1600. Naštěstí to foťák i při tak velkém ISO zvládá bez většího šumu. Tím však nebylo zdaleka vyhráno, jelikož i tak jsem musel často dávat časy i okolo 1/30, což kdo zná Skyline byl docela problém. Kapela je to velmi hopsavá a neposedná a ideální by tak byly kratší časy. Já musel navíc ze začátku vůbec musel najít způsob jakým vůbec fotil, jelikož jsem to za ty dva roky úplně zapomněl.

Z hrůzou jsem odcházel s kartou plnou fotek a čekal jsem že to bude absolutní propadák. Naštěstí display Canonu 450D není zrovna kvalitní a na počítači se ukázalo, že to naštěstí není vůbec hrůza. Vybrat hezké fotky tak nakonec nebyl až takový problém nicméně ta námaha v klubu se mi vůbec nelíbila. No myslím že příště půjdu raději na nějaký větší koncert kde se člověk nemusí mačkat v davu a hlavně nemusí pořád řešit jestli už nebude čas moc dlouhý a fotky mázlé.

A na závěr opět ochutnávka:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..