Užitečný web: www.photopost.cz

Možná by v titulku mělo být tentokréte „zajímavý“ web, jelikož je tak trošku zaměřen na užší skupinku lidí a pro všechny nemusí být užitečný, ale snad alespoň zajímavý. Jedná se o zajímavý webík, jehož hlavím úkolem je sdružovat fotografy nadšence, dát jim prostor k veřejnému představení svých fotek a zároveň ostatním možnost k zveřejněným, někdy i uměleckým dílům, se vyjádřit.

Tento webík už sleduju určitě nějakým rokem. Uplynula tak poměrně dlouhá doba, kdy jsem jen s nadšením anonymně pozoroval, co zde lidi vystavují. Někdy před půl rokem jsem se na tento web i zaregistroval, ale stále jsem neměl tu odvahu se zde nějak prezentovat. To se však před nedávnem změnilo, já sebral prvotní strach a přidal své dvě první fotky s očekáváním jak to dopadne… a jak to dopadlo? Dopadlo to dobře.. obě mé fotky schytaly zejména ohodnocení 5, což je známka nejvyšší a nejlepší…a pak pár 4. Bohužel se však moc nedostavilo to, co jsem od toho očekával nejvíc a proč jsem do toho taky šel a to konstruktuvní komentáře k fotkám… naopak u fotky Daniela Landy, se zvrhla debata okolo jeho osoby a mohl jsem tak alespoň zjistit, jak moc kontroverzní osoba to v očích spousty lidí je.

A cože tedy vlastně photopost nabízí?
Z hledika anonymního uživatele rozsáhlou fotogalerii opravdu převážně nádherných fotek rozčleněnou do tématických kategorií s tím, že je možné si i číst komentáře k fotkám a vidět bodové hodnocení.
Registrovaný uživatel má navíc možnost fotkám přiřadit body 0-5, přičemž jak už jsem psal výše 5 je hodnocení nejvyšší a zároveň ke svému hodnocení může napsat komentář… škoda že není povinný 😉 Tímto se rozšířují možností prohlížení, ale co víc, registrovaný uživatel může přispívat až třemi fotkami z vlastní produkce za týden.
Kromě funkce fotoalba je zde ještě možnost podávat inzeráty na nákup/prodej čehokoliv a přečíst si nějaké zajímavé recenze fotovybavení od ostatních uživatelů. Jako bonus je jednou měsíčně vyhlášeno  fototéma do kterého lze jednak přihlásit svou fotografii, ale také po uzávěrce hlasovat o nejlepší fotografii.
Všechno má svá pro i proti a bohužel příval uživatelů na tento server má i svou stinnou stránku a to že se zde objevuje čím dál více začínajících fotografů, obrovské kvantum fotek a tak rad od skutečných odborníků je stále méně a méně, což jsem se taky přesvědčil nyní sám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..