Soehnle 63687 Body Balance Comfort F5 – váha nejen na vážení

V poslední době jsme s Jarkou nasadili trend zdravé výživy a tak přišel na řadu základní pomocník – osobní váha. A jelikož když už něco kupuji tak většinou v rámci možností něco pořádného. Z celé řady osobních vah jsem si nakonec vybral kousek německého výrobce Soehnle.

Nejprve bylo potřeba si říci jakou váhu vlastně chci? Základním rozdělením ještě v dobách nedávno minulých bylo rozdělení na váhy mechanické, které nám pomocí ručičky ukazují na „ciferníku“ naši hmotnost, a váhy digitální, obsahující display. Dnes můžeme digitální váhy dále rozdělit na váhy které „jenom váží hmotnost“ a ty, které mohou z našeho těla získat i další zajímavé informace. Já si vybral tuto kategorii poslední a krom hmotnosti mi váha nabízí:

 • % množství tuku v těle
 • % množství vody v těle
 • % množství svaloviny v těle

Váha je pak na základě vytvoření „uživatelského“ profilu (celkem jich je možno mít až 8 ), který obsahuje výšku, věk, pohlaví a stupnici aktivity, schopna určit vaše odchylky od normálu od všech výše uvedených hodnot. Na základě hmotnosti a zadaných údajů (uživ. profilu) je spočtena i tzv. BMI hodnota – index tělesné hmotnosti.

Vaha Soehnle

Netradiční zajímavostí mé vybrané váhy Soehnle je bezdrátový velký display s dosahem 3m, který si tak můžete položit na skřínku a nebo i přišroubovat na zeď. V případě, že nemáte dobrý zrak pak odpadá nutnost hledat při vážení brýle. Display navíc zároveň slouží jako hodiny.

Váha umí na základě několika předchozích měření určit i pro všechny měřené hodnoty tzv. trendovou křivku, která může být až dva roky zpětně. Máte tak bleskový přehled o krátkodobém a nebo i dlouhodobém poklesu či naopak vzrůstu hodnoty váhy, tuku, vody či svaloviny.

A na závěr pro zajímavost mé osobní hodnoty, které mi dnes váha naměřila:

 • hmotnost – 66,7 kg (odchylka od normálu 0)
 • % množství tuku v těle – 17,0 %(odchylka od normálu +1)
 • % množství vody v těle – 54,0 % (odchylka od normálu -4)
 • % množství svaloviny v těle – 41,8 % (odchylka od normálu 0)

Tak jsem sám vážně zvědav, jaké hodnoty budu mít tak za půl roku.

3 komentáře u „Soehnle 63687 Body Balance Comfort F5 – váha nejen na vážení“

 1. vyžle… nemám rád vážení, nemám rád váhy… :D:D:D jo a nic se nemá přehánět, ani ta zdravá výživa ne.. a koukej víc pít, vidím že máš v sobě trochu míň tekutin. 🙂

 2. Tim hubnutim budes mit asi brzo Dabla v tele. Dej vedet co se stane az budes mit 66,6 kg 🙂

  PS: Znam spoustu lidi, kteri by nutne zhubnout potrebovali. Ale u tebe – bacha na anorexii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..