Kancelář Blaník – jedinečný náhled do českých kauz

Není zatím stále moc obvyklé, aby se producenti českých pořadů nakonec rozhodli svůj výtvor vysílat jen po internetu, nicméně u pořadu Kancelář Blaník se tak stalo a je vidět, že to může fungovat.

Pokud jste ještě žádný díl z aktuálně třech řad neviděli, pak vězte že jde o jakýsi druh hraného sitcomu, v kterém se producenti pořadu snaží reagovat co nejrychleji na aktuální převážně politické téma – jeden díl se tak vždy natáčí jen jeden den a nové díly se na stream.cz, kde je pořad vysílán, objevují pravidelně každý pátek. Se sledovaností si producenti hlavy lámat asi nemusí, jelikož se od 200tis. z první série dostala až na průměrně cca. 350tis. a zatím neúspěšnejší díl z Milošem Zemanem má dokonce téměř 700tis. shlédnutí za což by se rozhodně nemuseli stydět ani u klasického TV vysílání

Bylo by myslím dobré zastavit se i u obsazení pořadu, jelikož všichni tři hlavní hrdinové – Tonda Blaník (Marek Daniel), asistent Žížala (Michal Dalecký) i sekretářka Lenka (Halka Třešňáková) jsou ve svých rolích úžasní. Moc se mi líbí i způsob střihu pořadu, který je velmi dynamický a proložený velmi často melodií v pozadí. Zajímavé jsou i detailní záběry na boty Tondy Blaníka kráčejícího na začátku dílu do své kanceléře a majícího snad pokaždé jiné boty.

Screenshot 2015-06-20 10.50.46

Kromě faktu, že chtěli producenti mít možnost opravdu rychlého zveřejnění jednotlivých dílů je i důvodem pro Internet skutečnost, že pořad obsahuje poměrně hodně vulgárních výrazů a tak by měl zřejmě i problém vůbec se v klasické televizi vysílat. Nicméně v korupčním prostředí taková slova jistě nejsou nic nečekaného.

Pokud Vás téma zaujalo pak se koukněte na jednotlivé díly stránku na stream.cz.