Jak přilepit zpětné zrcátko u automobilu?

Upadlo mi v mém automobilu zpětné zrcátko. Stává se to zřejmě jen jednou za 10let, tedy alespoň u mě to tak bylo, ale když už se to stalo, nezbývalo než to vyřešit. Vzhledem k tomu, že to není až tak obvyklá věc, nebylo řešení úplně jasné.

Nejprve jsem se doma podíval co tu mám za lepidla z něchž jsem vybral Chemoprén Extrém na namáhané spoje. U něj se psalo že má vysokou odolnost proti vodě, tlaku a teplotě až do +110st.C. Mělo lepit kov, ale ouha sklo tu nebylo. Nezbývalo než to vyzkoušet.

Dle návodu jsem nanesl na lepenou plochu lepidlo v dostatečné vrstvě nechal 15minut působit vzduch. V autě, už za tmy, jsem zpětné zrcátko připlácl k oknu, ale vůbec, vůbec zrcátko nedrželo. Pro tento den jsem to tak vzdal, abych se další den zeptal kolegů v práci.

38981_img_lepidlo-na-zpetna-zrcatka-1g-ceys

Jeden kolega mi prozradil, že se to stalo kdysi jeho strejdovi a že tehdy nezbývalo nic jiného než auto dát do servisu. Zkusil jsem tedy zavolat do servisu, kde mě ale odkázali na autoskla. Naštěstí mezitím přišla Jarka s tím, že nějaký jiný kolega už toto řešil a že před několika lety koupil speciální lepidlo v Bauhausu. Všechny servisy jsme tedy zavrhli a zamířili se na specializované kutil krámky.

V sobotu jsme si v Kladně zajeli do místního Baumaxu, který nás velice mile překvapil – speciální lepidlo značky Ceys na lepení zpětných zrcátek zde měli za 135,- Kč. Balení obsahovalo stříkačku s lepidlem a 2ks nějaké speciální látky, která obsahovala aktivátor.

Jelikož v sobotu bylo počasí odrazující jakékoliv venkovní činnosti, vrhl jsem se na lepení až v neděli za krásného slunečného počasí. Dle návodu jsem očistil důkladně – až na kov – zrcátko a také sklo, nanesl lepidlo na zrcátku, přiložil látku, přiložil ke sklu a dvě minuty držel. Vše vypadá, že zafungovalo, čili oprava svépomocí nakonec vyšla docela levně. Uvidíme jak si lepidlo poradí s extrémními rozdíly teplot v autě zejména teď v zimě.