Sportovní sluchátka Jabra Sport Corded

Před časem jsem začal běhat, a jelikož mám rád všechny to možné technické „pomůcky“, neobešlo se to bez používání Endomonda, což je jeden z mnoha sportovních trackerů – aplikací, které vám umožní zaznamenávat své sportovní aktivity pomocí mobilu. Jednou z funkcí aplikace je pak audio kouč, který vám průběžně může do sluchátek hlásit uběhnutou vzdálenost, rychlost a třeba i tep. Brzy po prvním vyběhnutí jsem ale zjistit, že s klasickými sluchátky k iPhonu to bude poměrně problém a začal jsem se tedy rozhlížet po nějakých sportovních sluchátkách.

Uzavřená nebo otevřená?

První věc, kterou byste si měli rozhodnout je zda budete chtít sluchátka uzavřená – nejčastěji tzv. špunty a nebo otevřená – nejčasteji tzv. pecky. Rozdíl mezi nimi lze uhodnout už z názvu, tj. u otevřených sluchátek slyšíte i ruch okolí, kdežto u uzavřených je tento ruch eliminován. Každý má své výhody i nevýhody, ale pro mě byla nejzásadnější bezpečnost, která je u otevřených sluchátek mnohem větší – jednoduše slyšíte i co se kolem vás děje, tj. jestli za vámi například příjíždí auto.

Typ sluchátek jsem měl vybrán a zbývalo už jen si vybrat konkrétní model. Přečetl jsem si několikero recenzí a nakonec mi jako nejlepší vyšly sluchátka od firmy Jabra s názvem Jabra Sport Corded. Sluchátka jsou vodoodělná, prachuvzdorná a nárazuvzdorná a popisu výrobce byly testovány dle armádních norem. Vzhledem k tomu jak se člověk při běhu spotí je vodoodělnost velmi žádoucí.

Obsah balení

Příjemným překvapením je obsah balení, kdy kromě sluchátek a různých velikosti gumiček do uší je přibalen i prodlužovací káblík, připínací sponka na oblečení a pouzdro na sluchátka.

Obsah balení

Plusy a mínusy

+ sluchátka výborně drží v uších
+ fungují bez problémů jak na telefonu s iOS tak Androidem, včetně tlačítka na stopnutí hudby, popř. přijetí hovoru
+ ploché provedení kabelů, které se tak moc nemotají do sebe

– velmi nevýrazné basy, víceméně žádné – milovníci hudby budou zklamání
– poměrně slabý mikrofon

Pokud hledáte sluchátka na své sportovní aktivity a nejste vyloženě hudební gurmáni pak budete se sluchátky spokojeni.