Tento článek nebude zajisté pro nějaké guru uživatele, ale jedná se o popis situace, která může v praxi nastat. Tak tedy pojďme si říct, jaké máme možnosti.
Součástí tohoto článků nebude recenze samotného last.fm. Tuto jsem zatím nevyplodil, ale můžete se podívat i když na poněkud starší na blogu kamaráda abyho zde.
Situace první: používáme každý svůj windows přihlašovací profil
V tomto případě je situace jednodušší, jelikož si pod svým windowsovským profilem nastavíme vše jednou a pak se již nestaráme.
Tak tedy prvním předpokladem je mít nainstalován software last.fm, který nalezneme na tomto odkazu. Jakmile máme software nainstalován pak nezbývá než vyplnit registrační údaje – předpokladem je mít již provedenou registraci na last.fm, která se provádí zde. Nyní si spustíme zadání registračních údajů pomocí menu „users/add user“ a vyplníme uživatelské jména a heslo – máme zde i odkazy na registraci na last.fm, případně zaslání zapomenutého hesla. Tím je vše připraveno a můžeme spustit náš oblíbený audio program, který last.fm podporuje – např. Winamp
Situace druhá: více uživatelů v jednom windows profilu
Předpoklady jsou stejné jako v případě prvním, tj. doporučuji shlédnout předchozí část a poté můžeme přistoupit k samotné registraci uživatelů.
Jediné co je potřeba udělat je pomocí programu last.fm zaregistrovat pomocí pomenu „users/add user“ uživatele dva a více a pak se lze mezi nimi kdykoliv přepnout. Tím docílíme, že aktuálně hrající písně se budou zapisovat k aktivnímu uživateli. Pro rychlejší orientaci, který uživatel je vybrán, lze měnit i barevnost ikonky last.fm v liště, tj. každý uživatel může mít jinou barvu.
Většina uživatelů „sáhne“ zřejmě po variantě první, ale např. na pracovním počítači se varianta druhá náramně hodí :-). Teď víte jak na to tak vzhůru do toho a ať nám to všem příjemně hraje v uších a podělíme se prostřednictvím last.fm o náš styl i s ostatními.