Lighting s podporou online správy Google Calendar v Thunderbirdu

google calendar thunderbird

Minulý týden jsem psal o programu Calgoo jakožto jediné možnosti offline správy Google Calendar. Toto platí bohužel zatím i dnes, ale představím další možnost pohledu na Google Calendar online, kterou je použítí projektu Lightning společně s Provider for Google Calendar, které nám umožní spravovat kalendář přímo z aplikace Thunderbird.

Přidáním rozšíření Lightning a Provider for Google Calendar získáme zatím jen online pohled náš Google Calendar, ale do budoucna se již připravuje i offline podpora. Momentálně se tak můžeme dívat na kalendáře přímo z našeho poštovního klienta, což může znamenat určitý komfort navíc. Můžeme přidávat, upravovat a mazat události a zobrazit si denní, týdenní a nebo měsíční pohled.

google calendar thunderbird

Instalace a nastavení

Celá instalace vzpočívá ve stažení dvou rozšíření pro pošťáka Thunderbird. První z nich Lightning přidá podporu kalendáře do pošťáka a druhé online podporu pro Google Calendar. Po stažení a instalaci bude potřeba přidat Google calendáře, což uděláme prostřednictvím záložky calendars – new. Zašktneme volbu „on the network“ a zvolíme poslední možnost „Google Calendar“. Do „location“ zkopírujeme XML privátní adresu našeho kalendáře, čímž budeme muset vyplnit přihlašovací jméno a heslo do Google Calendar. Zvolíme si barvičku pro kalendář a případně můžeme ještě nastavit „read-only“ (pouze pro čtení) kalendáře.

google calendar thunderbird

Odkazy:
Lightning download
Provider for Google Calendar download
Mozilla Thunderbird download

4 komentáře u „Lighting s podporou online správy Google Calendar v Thunderbirdu“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..