Poslech z Google Music na OSX pohodlně

Když necelé dva roky zpět spustil i v naši vlasti Google službu pro neomezený poslech hudby přes internet s měsíční zkouškou zdarma, řekl jsem si že do toho půjdu a hudbu takhle poslouchám dodnes.

Jedna z mých úchylek na počítači je, že mám raději aplikace než zřejmě modernější způsob „vše přes browser“. Díky tomu se mi několikrát při poslechu hudby stalo, že jsem si zavřel prohlížeč jelikož jsem dosurfoval, a ejhle ona se vypla i hudba 🙂 Nějakou dobu jsem to řešil poslechem přes tablet nebo telefon, kde má Google poměrně hezké aplikace, ale na počítači jste prostě odkázáni jen na prohlížeč.

Velice jsem proto kvitoval, když jsem objevil Radiant Player – užasný přehrávač Google Music hudby pro OSX, který je (zatím) zdarma.

Radian Player - moje knihovna
Radian Player – moje knihovna

Aplikace navíc není jen úplně triviálním prohlížečem, který by jen zobrazil totéž co na klasickém browseru, ale kromě nabídky základní funkcí, které jsou víceméně kopií toho co můžete vidět na webu nám aplikace přináší i pár nemalých benefitů, které Vám níže trochu představím.

Ikonka v horní liště – miniplayer

Nepředstavuje jen pouhou ikonku, ale i možnost ovládát přehrávání či „likovat“ oblíbenou hudbu.

Radian Player - miniplayer
Radian Player – miniplayer

Ikonka v dolní liště

Opět se nejedná o pouhou ikonku, ale můžeme dělat totéž co výše a pár věcí navíc prostřednicvím klasické menu nabídky.

Radian Player - panel aplikací
Radian Player – panel aplikací

Ovládání pomocí „Media“ kláves

Tohle je snad pro mě největší plus, jelikož mohu takto přímo z klávesnice pozastavovat přehrávání či přeskakovat písničky pomocí tzn. „Media“ kláves – viz. obrázek a příslušná sekce.

OSX - mediální klávesy
OSX – mediální klávesy

Propojení s Last.fm

Radiant Player - nastavení Last.fm
Radiant Player – nastavení Last.fm

Kdož má účet už v poněkud historické službě Last.fm, která může sloužit jako jakýsi archív a statistika co jste poslouchali, pak je napojení na tuto službu velice jednoduché.

Radiant Player - prozkoumat
Radiant Player – prozkoumat
Radiant Player - rádio
Radiant Player – rádio

Jestliže máte u Googlu hudbu předplacenu a nebo máte případně na Google Music nahránu i hudbu svou, pak rozhodně po tomto přehrávači šáhněte. Myslím, že budete nadšeni a nebude vás to stát navíc ani korunu -> Radiant Player

Autor se navíc při nedávném velkém redesignu ukázal jako schopný velice pružně reagovat na změny ze strany Googlu a do pár dnů aplikaci předělal tak aby opět fungovalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..